bugün

alışılmadık bir durumdur, genelde tam tersi yaşanır.arkadaşları Bu kişiyi, "dikkat et dostum heavy gelmesin bünyeye" diye uyarmalıdır.
nitekim; otuzundan sonra azanı gülben ergen paklar.
gençliğinde pop müzik dinleyip diskolardan diskolara koşup, rüzgar alan kavak yaprağı gibi sallanarak oynayan çılgın bir genç iken, otuzlu yaşlarda heavy metal dinlemeye başlaması alaycı bir tavra yol açabilir.

- süleyman abi ne yapıyorsun?
+ ne yapayım be hüsnü, müzik dinliyorum.
- kimi dinliyorsun?
+ heavy metal takılıyorum.
- haa.. anlamalıydım. bu aralar üzerinde bir ağırlık vardı zaten.. keh keh keh..
+ siiittirulen ulan!
- citroen!?
olsun hristiyanlar sonradan müslüman oluyor da bu arkadaşımız da 30 yaşında hak yolu bulduysa bunu saygı ile karşılayıp aynı zamanda sevgi ile kucaklamak lazım.

motorhead ve black sabbath seven bunları da sevdi:

iron maiden
overkill
wasp
saxon
helloween
gamma ray
judas priest
megadeth
led zeppelin
manowar (sabah işe giderken iyi gelir)
anthrax
kreator
testament
exodus
sepultura
bitmez bu...
(bkz: hidayete ermek) tir.
60 yaşından sonrada çayda çıraya merak sardıracak hadisedir.
geç de olsa doğru yolu bulmaktır. demek çok yanlış olmaz. *
(bkz: 30 yasindan sonra grindcore dinlemeye baslamak) *
(bkz: metalin ve metalcinin yaşı olmaz)
budur.
kimse özenti diye dalga geçemeyeceğinden, ergenlik çağında metal dinlemeye başlamaktan -en azından toplum baskısı adına- daha yararlıdır. artık kimse size karışıp, burun kıvıramaz. genellikle gençlerin dinlediği bir müzik türünü 30'lu yaşlardan sonra dinleyebiliyor olmanın verdiği güç ile beraber samimi bir güven duygusu da kaplar içinizi. ben daha ölmedim, ayrıca yaşlanmıyorum da dersiniz. genç hisseder, cesedinizin yakışıklı olmasına vesile olursunuz. işte bu yüzden hiçbirşey için geç olmadığını hatırlatır, doğru yola hoş geldiniz derim ben bu insana.

ulan bu entry ne güzel oldu böyle evlilik davetiyesi gibi.*
kendini bulmak.
ergenlik çağlarında yaşanması gereken, isyan, çılgınlık ve kanı damarına sığmamak durumunun biraz geç yaşanması olayıdır. göbekli ve hafif olgun bünyede komik durumlar yaratabilir.
andrapoz
menapoz

gençlik tutkusu , juvena vs vs..