bugün

neden hortladığı net biçimde anlaşılan maç. alıcılarınızla oynamayıp aşağıya bakınız.

(bkz: 3 temmuz 2011 futbolda şike soruşturması)
--spoiler--
2011 - 1993 = 18. zaman aşımı diye bir şey var bilir misin?
--spoiler--

edit: matematiğimin berbat olduğu bir kez daha tescillendi. bugün varız yarın yokuz' a teşekkür ediyorum.
daha önce 8749375973 kez yazılıp çizilen maç.

biz yine de, bu maçtan önceki durumları gözden geçirelim ve bu maçta şike olup olmadığını gösterelim;

- beşiktaş o sezon ankaragücü'nü ilk yarı 4-0 ikinci yarı 6-0 yenmiştir. yani toplam 10 gol atmıştır.
- ankaragücü o yıl kendi evinde fenerbahçe'ye 4-0 kaybetmiştir.
- ankaragücü o yıl kendi evinde karşıyaka'ya 5-0 kaybetmiştir.
- bu maça kadar galatasaray ile beşiktaş arasındaki puan farkı aynı, ikili averajda galatasaray üstün.
- bu maça kadar galatasaray'ın genel averajı beşiktaş'ın +2 gol üstünde. yani galatasaray 1 farkla bile kazansa, beşiktaş'ın şampiyon olması için son maçını 4 farkla kazanması gerekir.
- beşiktaş o yıl ankaragücü'ne 10 gol atması normalken, galatasaray'ın 11 gol atması mı anormal görülüyor.

şayet, şu 5 maddede yazılanlardan sonra "adam doğru söylüyor kardeşim" diyemiyorsanız inanın yapacak bir şey yok. zira ankaragücü'nün o yıl durumu ortada. iddiası olmayan takımlardan bile kendi sahasında gol atamadan 4-5 gol yemiş takımdan bahsediyorsunuz. iyi düşünün.

çok acil edit: entry'i girdikten 20 saniye sonra bu entry'nin eksilendiğini gördüm. okumak, anlamak, anlamaya çalışmak bu kadar mı zor gelir? neyse ya, bildiğinizi okuyun işte.
(bkz: fenerbahçelilerin şike yapıldığını kabul etmesi)
ankaragücü' nün iç sahada deplasmanda gol yeme rekoru kırdığı bir sezonda oynanmış maç.

bu maçı kullanarak fenerbahçe başkanı ve futbolcularının gözaltına alınmasına yönelen dikkatleri çekmeye çalışanlara da gülmemek elde değil... insan bir utanır, başını öne eğer ya.
fenerbahçe taraftarının tesellisi olduğu maç.
şikenin allahının yapıldığı maç. fakat hiçbir yaptırım olmadı nedense.
bugünkü şike operasyonu sonrasında 'nedense' baya ilgi gören başlık. fenerlilerin 'bizim başkanımız gözaltına alındı ama sizin de bu maçınız var işte' söylemiyle hatırlatmak istedikleri maçtır. *
(bkz: şike)

(bkz: 8 0)

(bkz: galatasaray)
yasa gereği geçersiz bir önermedir, yasada nisan 2011'den önce ki suçlar c eza değeri taşımamaktadır, gelgelelim o maçı hakkımızla kazandık biz.
18 yıl sonra bahsi açılan maç. bu maçı şikeye bağlayacak mala sesleniyorum, ne bok yersen ye fenevbahçe yi aklayamazsın.

galatasarayımıza bok atmayı bırak da önüne bak.
(bkz: sırf ibnelik olsun diye yapılan şeyler)
şikenin kralının yapıldığı maç.
93 doğumlu angut fenerlilerin meded umduğu. Biz o maçları izledik. 2 0 yensek yine şampiyonduk. Folofoş ettik ağlakların diline düştük.

Gs o son haftaya lider girdi. Bjk son maçında dört attı, Gs sekiz. O senelerde üç büyüklerin 8 9 10 attıkları olurdu. Zira rekor 10 0 ile bjk ye ait.
fenerlilerin ağlama duvarı olarak kullandığı maç.

o dönem ankaragücü' nün her hafta 3' er 5' er sıfır yenildiğini diyen yok.

ayrıca bu panik nedir beyler, hemen sağa sola saldırmaya başladınız hele bi soluklanın bi açığınız varsa elbette çıkacaktır ortaya, ayrıca yarası olan gocunur.

not: fenerbahçe' nin bu soruşturmadan zarar görmeyeceğini düşünen galatasaray taraftarıyım.
beşiktaş adlı jimnastik kulübünün ankaragücü adlı takıma iki maçta toplam 10 gol attığı sezonda oynanmış maçtır. camiasından sinan engin gibi mafya babaları ile şike görüşmeleri resmen belgelenmiş karakterleri çıkaranlar ne kadar ağlasa da gerçekler bu şekildedir.

fenevlilere bir şey demiyorum zaten, şerefini kaybedince insan nereye saldıracağını bilemiyor anlaşılan. *
fenerbahçelilerin kuyruk acısıyla 18 yıl önceki temiz şampiyonluğumuza çamur attıkları maç.tek farklı galibiyet bile yetiyor.biz gol yağdırmışız.
--spoiler--
olabilir m? olabilir..
--spoiler--
--spoiler--
1992-93 sezonunun son haftasında g. saray ile ankarada oynadığınız ve 8-0 yenildiğiniz maçı hatırlıyor musunuz?

hatırlamaz olurmuyum. 20 yıllık profesyonel futbol yaşantımı o maçta noktaladım.

neden?

g. saray maçında ilk yarı oynadım ve 5-0 öndelerdi. hocamız tınaz tırpandı. ilk devre bitti, soyunma odasına girdik. ben eldivenlerimi çıkartıp tınaz hocaya verdim ve, hoca buraya kadarmış. herkese teşekkür ediyorum. güzel günlerim geçti; ama yarın gazetelerde bu maçla ilgili iğrenç yorumlar yapılacak. ben futbolu bırakıyorum. dedim. 2. yarıda kaleye arif geçti. 3 tane de o yedi. ama herkes o 8 golü benim yediğimi zannediyor.

peki, o maçtan önce hiç şike teklifi geldi mi?

kesinlikle almadım. ama g. saray maçında ben takımdaki hiçbir arkadaşımı suçlamıyorum. keşke ben o gün 4 penaltı kurtarsam, harika oynasam ve maçı kazansaydık. ben hâlâ o maçı düşünüyorum. şimdi beşiktaşın menajeri olan sinan engin de a. gücünde oynuyordu. bana g. saray maçından önce geldi ve, eğer sen bu maçta iyi oynarsan seni beşiktaşa kaleci antrenörü olarak alacaklar. dedi. ben de ona, bana ne kaleci antrenörlüğünden. dedim.

neden a. gücü o kadar kötü oynadı?

biz g. saray maçından önceki dört haftada üç galibiyet almış ve ligde kalmayı garantilemiştik. özellikle sarıyeri yendikten sonra bütün takımda bir rehavet oldu. as oyuncuların çoğu ufak tefek bahanelerle idmanlara çıkmıyordu. kendilerini hiç zorlamadılar. zorladıklarında da adale çekmesini bahane edip idmanı bıraktılar. ayak tenisi oynayıp maçı bekliyorlardı. zaten g. saray maçından önce de tüm basın bu maçta şike olacağını yazarak gündem oluşturmuştu. biz o maçı 2-0 kaybetsek de şike konuşulacaktı.

yani, o maçtan önce takım arkadaşlarınız iyi hazırlanmadılar.

evet. ben 10 yıldır kendi kendime, çok aptalmışım. diyorum. çünkü ben de sakatım deyip kulübede oturabilirdim. ama ben futbolu çok seviyordum. diğerleri gibi idman yapmamazlık etmedim. sahaya çıkanlar sahtekâr oldu, çıkmayanlar aslan oldu.

kadroda sen, sinan engin ve fikret vardı. üçünüz de beşiktaşta oynamıştınız.

evet. sinan zaten birkaç hafta önceden beri sakattı. fikret de o hafta sakatım. dedi. biz zaten beşiktaş şampiyon olsun istiyorduk.

beşiktaşı tutuyordunuz yani.

tabii ki. ben hâlâ beşiktaşı tutuyorum. onlar geçen sene şampiyon oldular, ben çok sevindim.
--spoiler--

(bkz: ankaragücü kalecisi zalad)
(bkz: beşiktaş 6 atınca bir şey yok 8 atıyoz auuuvv)
edit: beşiktaş'ın 6 fener'in 4 gol attığı bir takıma galatasaray'ın 8 gol attığı maç.
tuttuğu takımın başkanı gözaltına alınmış bir fanatiğin futbol adına leke olduğundan bahsettiği maç. ironiye gel.
ayrıca aynı kişiler anelka' nın 2005 - 2006 sezonunda konyaspor' a elle attığı golden bir cümlede bile bahsetmez. ilginçtir vesselam.
fenerbahçe'nin şike pislikleri ortaya dökülene kadar fenerlilerin hatırlamadığı maç.

şimdi kuyruk, can, böbrek, yürek, kalp, göt acısı, korkusuyla "sizin de maçınız şikeli" diye ortalığa dökülmüşler.

sebep neymiş? skor. barcelona, madrid falan her maçları şike o zaman ak.
şike iddaalarının olduğu gün başlığın hortlatılması ne acayiptir.fenerbahçenin al işte galatasaray da yaptı biz de yaptık demeye çalışmasıdır komiktir.sike sike şampiyon olmuşuz şikesiz hem de neyini kurcalıyorsun kendini nasıl haklı çıkarıcağana bak önce.
şimdi bu olayı mal galatasaraylılara anlatamıyoruz. peki iki soru sorayım onlara cevap versinler galatasaraylı olacağım.

maçın devre arasında eşyasını toplayıp uçak biletini almış bir adam neden kaçmak ister ?
beşiktaş'lı sinan engin ve fikret gibi futbolcular neden maçtan önce sebebsiz yere kadro dışı bırakılırlar.
şikebahçe lilerin şike operasyonundan sonra aradan geçen 18 yıla rağmen anında hatırladıkları laf. bakmayın bu çakallara, işlerine geldimi en kral şike karşıtı olurlar. tıpkı bu maç gibi.
takım arakdaşları bile zalad maçı sattı diyor, yönetim adamı maçtan sonra kovuyor, adamlar hala maçın temiz olduğunu iddia ediyor. diyecek başka bir şey yok. bu maçta şikenin allahı yapıldı. kabul etsen de etmesen de bu böyle.
şikebahçe taraftarının son umudu olan maçtır.