Oruç tutmayı aç kalmak diye yorumlayan gerizekalılara pek de aldırmayan zihniyettir.
şu an iftarını yapmış orucu açlık sananların anlayamacağı huzurla sözlüğü püfürdeten kişidir. sevabını almıştır inşallah, allah kabul etsindir... ayrıca her ramazan'da ''bakın ben burdayım ben ateistim, ben araştırmacı-kasıntırık bil(meyen)im kişisiyim'' mesajını verenlere iç huzuruyla birlikte ıslah dileyen kişidir..

adı geçen kişiler de çok kasarlarsa o kişiyi zorlamış olmazlar, ancak kıçını zorlayabilirler ki oruçlular kıçlarıyla gülerler bu kasıntılara..

neyse ben de çok kasıntı yapmiyim..*
spor komplekslerinin, yemekhanelerin bir ay boş kalmasını sağlayandır.

bir ayın sonunda ise altına hücum.
eğer sağlıklıysa ve bunu yapıyorsa vücudunun hormonal dengesi ay sonunda düzenlenmiş kişi olacaktır.
nefis terbiyesini bilen zihniyettir. keşke oruç sadece aç ve susuz kalmaktan ibaret olsa idi ne kadar kolay olurdu. ama gel gör ki öyle değil.
oruç tutuyor olsa gerek.

(bkz: bu ne lan)
(bkz: herkesin tuttuğu kendine)
30 x 15 = 450

450 saat aç kalmak. * *
Eğer dini islam ise; Allah'a karşı ibadetlerinden birini yerine getiren zihniyettir.

Eğer her hangi bir dine mensup değilse;aç yaşayanın, yoksulun, susuzun, olmayanın halinden bir nebze de olsa anlamak isteyen-anlamaya çalışan- zihniyettir.

(bkz: orucun evrensel yararları)
sevap kazanan müslümandir.
30 gün boyunca kendini sevmekten elini nasırlaştırmış zihniyetten çok daha kendinde olan zihniyettir.
(bkz: oruçluyum bana ilişme sonra gel hadi canım)
yılda 30 gün boyunca 15 saat açların halinden anlayan zihniyettir.
ölüm orucuna yatanlardan daha akıllı bi zihniyettir. bu ne biçim zihniyet diyenlere sanane a.q. denmesi gerekir. (bkz: herkesin yaptığı kendine)
budist olsa lan adamlara bak nirvanaya ulaşacaklar diye övülecekken müslüman olduğunda ehi ehi dalga geçilen zihniyet.
her yönüyle mükemmel ve hiçbir 'şey' e ihtiyacı olmadığını iddia ettikleri varlığı, aç kalarak mutlu ettiklerini sanan zihniyetlerdir.

gerçekten eski dinlerde tanrıların bir ulaşılmazlığı, bir muhteşemliği vardı... bir avuç iskelet üzerine yapıştırılmış et parçasının kendilerini aç bırakmalarından memnun olan bir varlık gerçekten psikoanaliz etmeye değer.
saygı duymayı bilmeyenlerin alay etmeye çalıştığı zihniyettir. ulan bunun daha fazlasını sırf başkalarına daha zayıf, daha güzel görünmek için yapanlar yok mu? onlar yaptığı zaman "vay be, ne azimli kadınmış, zayıflamış, ne güzel olmuş" demiyor musunuz? ulan sırf kendisi gibi olan başka insanlar için katlanıyorlar buna halbuki. oysa senin burda karalamaya çalıştığın zihniyet onu insanlar için değil, yaratıcısı için yapıyor.
oruç tutmanın sadece bundan ibaret olduğunu düşünen, ama eline diline beline hakim olamayan zihniyettir. amacı kavrayamamış hödüktür. ve de malesef oruç tutmayanların 'dinsiz, kafir, gavur' vb olduğu inancına sahiptir anlamsızca.
yaptigi eylem "kendini ac bırakmak" degil farz oldugu uzere bir sey yemeyip icmemektir.
kendini aç bırakmaya oruç tumak, islamın farzlarından birini yerine getirmek denir.
% 90 ihtimalle 15 saatin 10'unu uyuyarak geçirir.
bu zihniyetteki insanlar; olaya 30 gun oyunca 15 saat kendini ac birakmak olarak bakmayan insanlardir.
orucun bedene ve ruha verdigi faydalari bilen kisilerdir bunlar.
bu faydalari anlamak icin yasamak gereklidir.
basliga bakinca dusunulenle entry okuyunca dusunulen sey farklidir. bu nasil istir?
(bkz: orucu uykuya tutturmak)
oruç tutmayı, sadece yemek yememekten ibaret sanan zihniyetten çok daha iyidir.
akli mantıki deliller sunmasına gerek olmayan zihniyettir. zira oruçla sağlandığı iddia edilen faydaları kişi başka şekillerle de sağlayabilir. o yüzden ianan kişi "allah öyle emrettiği için öyle yapıyorum" dese daha iyi olur.
güncel Önemli Başlıklar