bugün

ülkeye hayırsız çocuk yetiştirir. telefon bağımlısı, pc bağımlısı asosyal biri olur çıkar. büyük ihtimal ilerde gözlük takmak zorunda kalır çok oyun oynuyorsa.
babanın taşşakları bağlanmalı, ananın rahmi alınmalıdır..

yani dünyaya yeni bir canlı getirme ehliyeti elinden alınmalıdır..

hıammına sorsan çok da bilinçlidir ama bu tipler..

püü sokayım böyle maymundan gelmeye afedersin..
Çocuğu moron olacak ana babadır.

Yeni nesil hayal gücü gelişmeyen daha doğrusu üretken olmayan bir nesil. Çünkü üretme işini beyinleri ve elleri değil tabletleri, telefonları yapıyor.

Insanlık evrimi alet kullanma ve nihayet dil ile gerçekleşti. Yazacaksın, çizeceksin ki, beynin gelişsin. Yoksa elinde tetrisle gezen şempanzeden farkın yok.
iyilik değil kötülük yapıyordur. Teknoloji üreten bir ülke değiliz. Tamamen çocuğu susturmak için yapılır. Çocuk ağlamasın, yemek yesin, ilacını alsın diye de yapılır. Pedagoji olarak gerçekten garip bir ülkeyiz. Ortamız yok. Severken bile öldürüyoruz. Her dönemin kendine göre özellikleri vardır. Kelebek bile kozadan çıkarken zorlanacak ki uçabilsin. Bağımlı çocuk ve gençler yetişiyor. Otuz yaşında bile hâlâ çocuk muamelesi gören bireyler var.
genelde yemek yedirmek için yapılıyor, yani bir şey izlerken yemeye alışıyor çocuk sonra biraz olsun büyüdüğünde bu kez televizyon veya telefon başında birşey izlerken sürekli bir şeyler yeme ihtiyacı hissediyor bunun sonucunda obezite başını alıp yürüyor.
Daha 1 aylık bebeği mcdonald's'a getirip parça parça monosodyum glutamat yedirenlerin yanında yine ehvendir sanırım.
Çocuğun gelişimini durduran ebeveyn.
(bkz: bundan sonra ciddiye almak yok eglenmene bak)
Ak ebeveyn dir. Nerde türbanlı görsem yollarda izlerde çocuğu tabletle ya da telefonla oynuyor sadece.
ilgilenmeyecek, oyunlar oynamayacak, masal okumayacaksanız neden yaptınız diye sormak istediğim ebevyenlerdir.
benim.
telefon, tablet, diz üstü ve masa üstü hepsini koydum önüne. gelecek bunda eşeoğlueşek, hepsini çözeceksin. vücudunun bir parçası gibi olacak gözün kapalı kullanacaksın bu aletleri dedim.
mal mal yüzüme baktı sonra Youtube da çok konuşup boş konuşan ipneleri açtı.
tam bir hayal kırıklığı amk.
aman ağlamasın uğraşamam, aman yemeğini yesin beni uğraştırmasın diye diye daha şimdiden uyuşmuş asalak bireyler yetiştiren ebevenylerdir.

o bebek büyüyecek ve aynada kendisini çekip “gördüğünüz üzere arkadaşlar, hiçbir arkadaşım yok” diyen çocuğa dönüşecek. o kadar üzülüyorum ki.
çocukla ilgilenmek gerekiyor. çocuklar ağlar yaramazlık yaparlar da buna hazır değilseniz doğurmayın. yoksa büyüdüğünde daha büyük problemlerle karşılaşırsınız.
millenyal nesle mensup ebeveyndir, şaşırtmayandır. umarım bir sonraki nesil bunlardan ders alır.
bir arkadaşımda 6 yaşında ki çocuk için pupg kaldıran pc arıyor.

o çocuğun o yaşta pupg yi bilmesi bile hata. ben o yaşta tornacıda çalışıyordum.
nasıl ki tuvalet için evin ayrı bir bölümü var, cep telefonu içinde ayrı bölüm olmalı.
cep telefonu için o odaya girilmeli.
anne baba olarak rol model olarak yönetilir, yasak ile vs. ile değil, sen verme ama akşama kadar senin elinden tel. düşmesin bu olmaz, gerçi bunu söylemek kolay ama yönetmek çok zor...
Aynı düşünce yapısı, biblo niyetine petşop'tan köpek alır, iki ay sonra sokağa atar.

Bakmayacaksan korun amk.. Ne çocuk yapıyon?
Tamam telefonu vereceksen yine ver ama bari sözlüğe girmesine engel ol.
o telefon yakında kırılacak, vaziyet alması gereken ebeveyn. çocuğu da kendileri gibi yapacak dumkoflar.
kuzenimin beni görür görmez selam bile vermeden "Abi telefonunu verir misin" demesine yol açan, tahammülsüz ebeveyndir.
Narkotik bir konudur. Kendi elinle Uyusturucu bağımlısı yapmaktan hiç farki yoktur.
Gerizekali anne babadır
Kendisi salaktir
Çocuğuda salak yapacak deyyus

Not: genelde çalışan değil boş beleş gezen ev kadınlarını yapar bu eylemi
Komşuya kim dedikoduya gidecek
Yada kim 24 saat müge anlı izleyecek..
jbebesini aynı evin içinde başından salıyordur.
tutmayı öğrendiğinde vericen ki genç yaşta ilim irfan öğrensin youtubedan.