bugün

(#6938791)

ligde son 2 haftada hull'a 3, wigan'a 5 atan manu ile leeds united arasındaki 3. tur fa cup maçı, başlama saati 15:00.
leeds united'ı izlemeyi özleyen bünyeler için keyifli bir maç olacaktır şüphesiz. o değil de bir ian harte vardı noldu ona?
leeds'in 19. dakikada 1-0 öne geçtiği karşılaşma, gol Jermaine Beckford.
leeds united taraftarlarının maçın başından beri old trafford'u inlettiği maç. kastır leeds.. var ol service crew..
bana çocukluğumdaki gary mcallister - steve mcmanaman kapışmalarını hatırlattığı için sadece duygusal olarak izlediğim maç.

gerçi steve mcmanaman liverpool forması giymişti , ama forma benzerliği bile hatıralara yetiyor .
ingiliz futbolunu ntv kalitesiyle izlemek ve çok uzun bir aradan sonra leeds united'i tv'den izlemek için kusursuz bir maç.
gerçek futbolseverlerin kaçırmaması gereken buram buram nostalji kokan maç.
leeds united'in manchester united'e old trafford'u başına yıktığı maç. 0-1. leeds'in golünü yazan 9 numarasına bayıldım.kalecisi de çok kritik toplar kurtardı. o da mükemmeldi.. leeds sonuna kadar hak etti turu. son olarak leeds united taraftarı ; 1 dakika olsun susmaz mısınız hiç siz ?
manchester united'ın hakettiği skoru aldığı maç.
iki çirkef sevilmeyen takımın mücadelesinde daha az çirkef olanın kazandığı maç olmuştur.
futbolseverlere harika 2 saat yaşatan maç.

maça gelirsek, maç tamamiyle leeds united'ın hakkıydı. büyük takımlara karşı nasıl oynanılması gerekiyorsa leeds fazlasını bile yaptı. takım halinde kusursuz savunma, sakin oyun, etkili kontra ataklar. bunların hepsini uygulayan takımın şu maçı kaybetmesi de üzücü olurdu epey.

manchester united takımındaki fabio'ya olan hayranlığım gün geçtikçe artmakta. hamleleri oldukça yerinde. hızlı,zeki bir oyuncu. yanılmıyorsam sağ bek de oynayabiliyor. fabio ve evra ikilisi manchester'ın kanatlarına büyük güç sağlar. kanat demişken, ilk yarıda sağ açık oynayan obertan'ın iyi bir tekniğe sahip olduğu su götürmez bir gerçek. ancak topla fazla oynuyor.hem de çok fazla. fiziği de harika olmadığı için yaptığı top kayıpları oldukça çok. biraz pasa dayalı oyun ortaya koyup fiziğini geliştirirse adından sıkça söz ettirir. ancak bu haliyle zor gibi.

berbatov'un sahada olduğunu da 30.dakikada farkettim. tottenham'daki berbatov'u aramıyor değil insan.

he bu arada manchester united'ın son dakikalardaki klasik üstün baskısı bu sefer şans ile birleşmeyince gelmedi gol. yoksa atarlardı, bu maç 2 ay önce oynansa falan. hatta 2-1 bile yapabilirlerdi 90'dan sonra. iyi oldu yemin ederim.

leeds united taraftarları da şüphesiz günün en mutlu insanlarıdır dünya üzerinde. ilk dakikadan beri verdikleri müthiş destek, maç anında heyecandan ötürü yüzlerinde oluşan ifadeler, maç sonlarındaki sevinçleri görülmeye değerdi.
scumchester'ın kazığa oturduğu maçtır. tahminim 2 farklı kazanacakları yönündeydi maç öncesinde. fakat 5 dakika bakınca zaten "olmaz o iş" demiştim. olmadı da. iyi ki de olmadı. leeds için de iyi oldu. ruhsuz pezevenkler, milyon dolarlık eşekler. böyle devam edin. ligde falan da yapın ki tottenham, fulham, aston villa gibi takımlara yer açılsın, siktirin gidin.
manager'dan tanıdığımız jermaine beckford'un ve snodgrass'ın döktürdüğü maç olmuştur. hele insan benim gibi futbol manyağı olup, eline geçen her fırsatta, bulduğu her atdhe inde bu gençleri kendi çocukları gibi takip edince böyle bir galibiyette acayip seviniyor. işin komik tarafı bu gençler piyasa önüne çıktığında taraftar sitelerindeki forumlarda yapılan gudik yorumlar. efendim ne imiş; "bu 9 numara çok iyi adam. +2 için ideal. hem yedekliğide sorun etmez. bence yönetim hemen almalı". bre gerizekali sen hiç düşündün mü "bu adam lig 1'de ne yapıyor acaba?" diye. hadi diyelim bu heriflerin premier lig takımlarına transfer olmak için götünü yırttığı 'finduk' kadar aklına gelmiyor, ulan bu herif niye türkiye'ye gelsin. sana yıldız diye yutturulan guiza'dan, gökhan ünal'dan, batuhan karadeniz'den çok çok üstün bir adam. ha bir de leeds oyuncusu. hani o bıçaklanıp öldürülen taraftarın tuttuğu takım. sen bu potansiyeli alıp bir de +2 lik kontenjana koyacan ha? ben buna gülüyorum ya. bu kadar kendini beğenmiş bir toplum varsa beni siksinler. herşeyimiz abartı.
leeds united taraftarının 9000(yazıyla dokuzbin) kişiyle old trafford a çıkartma yaptığı maçtır. 29 yıl sonra takımlarının old traffordda galip geldiğini gördüler. daha ne olsun.