1. 1.
  ne manyak şarkı lan bu böyle tam loop'luk valla. hele solistin * şarkının sonunda you dont see meeee! diyişi yok mu.. of off..
  1 ... leviathan
 2. 2.
  klibine bakınca ana rahminde ki sıcaklığı, güveni büyüyünce kadınların kollarında yaşıyormuşuz gibi bir izlenim bıraktı bende.
  1 ... gigantic
 3. 3.
  klibi de kendisi kadar güzel olan a perfect circle şarkısıdır.
  ... sone
 4. 4.
  a perfect circle nin marie magdalena * için yazdığı esrdir. *
  tarihi olaylar ya da mitolojik karakterler, bilim insanları ve filozoflar tarafından karşılaştıkları durumları tanımlamalarında yardımcı olmuştur;

  (bkz: oedipus kompleksi) (bkz: medea kompleksi) (bkz: electra kompleksi)...

  burada da apc 4 incilde de geçen bir sahneyi kullanarak hepimizin başına belli dönemler gelmiş bir olayı anlatıyor. sevdiği insan tarafından görülmeyen * kişinin hayal kırıklığını anlatıyor.

  --spoiler--
  John:
  10Then the disciples went back to their homes, 11but Mary stood outside the tomb crying. As she wept, she bent over to look into the tomb 12and saw two angels in white, seated where Jesus' body had been, one at the head and the other at the foot. 13They asked her, "Woman, why are you crying?" "They have taken my Lord away," she said, "and I don't know where they have put him." 14At this, she turned around and saw Jesus standing there, but she did not realize that it was Jesus. 15"Woman," he said, "why are you crying? Who is it you are looking for?" Thinking he was the gardener, she said, "Sir, if you have carried him away, tell me where you have put him, and I will get him." 16Jesus said to her, "Mary." She turned toward him and cried out in Aramaic, "Rabboni!" (which means Teacher). 17Jesus said, "Do not hold on to me, for I have not yet returned to the Father. Go instead to my brothers and tell them, 'I am returning to my Father and your Father, to my God and your God.' " 18Mary Magdalene went to the disciples with the news: "I have seen the Lord!" And she told them that he had said these things to her.
  --spoiler--

  Matthew 28, Mark 16, and Luke 24 da hemen hemen aynı kelimelerle anlatılan bu sahne de; hz. isa çarmıhtan mezarına taşınıp gömüldükten sonra, tüm havariler dağılır. meryem mezarın başında kalır. başını uzatıp lahitin içine baktığında hz. isa nın bedenin yerinde iki meleğin olduğunu görür. onlara hz. isa nın nerede olduğun sorarken, arkasından birisi neden ağladığını sorar. meryem sesi tanımaz, arkasını döndüğünde konuşan kişinin hz. isa olduğunu görür. hz. isa tekrar hayata döndüğünün müjdesini meryeme verir ve bunu diğer havarilere iletmesini söyler.

  kısaca hz. isa mezarı başında ağlayan meryeme müjde verir ve bunu diğer havarilere uçurmasını ister.

  şimdi gelelim muhteşem şarkımıza. sözlerde geçen obvious bizim kilit sözcüğümüz.

  gözle görülen, apaçık ortada olan.

  hz. isa hayata geri döndükten sonra ilk olarak meryeme gözükmüştür, * başka bir anlamda bunu müjdelemiştir. meryem umut ve kurtuluş vaad eden bu ağır yük ile havarilere gitmiştir.

  threw you the obvious and you flew with it on your back

  davinci nin şifresini okuduk, kitapta hz. isa nın annesi olan meryem ana nın haricinde bir de hz. isa nın soyunu devam ettiren * * sevgilisi magdalenalı meryemden bahsediyordu. ayrıca; sonradan kilise tarafından hz. isa ya yüklenen tanrının oğlu sıfatına değil hz. isa nında diğer peygamberler gibi öncelikle bir insan olduğuna vurgu yapılıyordu.

  mezar başında ağlayan meryeme hz. isa neden ağladığını sorar. * meryem efendisi için ağladığını söyler. * ardından hz. isa 'meryem' diye seslenir * arkasını dönen meryem konuşanın hz. isa olduğunu görür ve sevinçle 'öğretmenim' * diye haykırır. meryem milyonlarca kişi gibi hz. isa yı kurtarıcıları olarak karşısında gördüğüne sevinmiştir oysa hz. isa sevdiği kadının kendisini, sevdiği insan olarak özlemesini ve görmesini ummaktadır.

  a name in your recollection down among a million same

  hayal kırıklığına uğramıştır çünkü peygamber olarak insanların içini görebilmektedir ve gerçek niyetlerini bilebilmektedir. oysa kendiside taşımakta olduğu ağır yükün bilincinde ve magdalenalı meryemin sevgisine tam olarak karşılık veremeyeceğinin farkındadır. ama aşk böyledir işte, tüm mantıksızlığına rağmen can yakar.

  difficult not to feel a little bit disappointed and passed over when i've looked right through to see you naked and oblivious and you don't see me

  hz. isa müjdeyi vermek için magdalenalı meryemi seçmiştir * çünkü o an meryemin bakışlarında, içeride kendisine olan aşkın karşılığını görmek istemiştir. * bile bile kalbinin kırılmasına izin vermiştir.

  --spoiler--
  yirmi beşinci kural: cenneti ve cehennemi illa ki gelecekte arama. ikiside şu an burada mevcut. ne zaman birini çıkarsız, hesapsız ve pazarlıksız sevmeyi başarsak, cennetteyiz aslında. ne vakit birileriyle kavgaya tutuşsak; nefrete, hasede ve kine bulaşsak, tepetaklak cehenneme düşüveririz.

  aşk/elif şafak
  --spoiler--

  tanrının tüm lütfuna, cennetine layık olan hz. isa magdalenalı meryem in gözlerinde aşk ı bulmaya çalışmış. * meryemin gözlerinde tüm dünya ya umut olarak gözükmüş oysa kendisi sadece hayal kırıklığı bulabilmiştir. tıpkı cennetten düşmüş bir melek gibi.

  eyes of a fallen angel eyes of a tragedy

  terazi burcu * astrolojide en çok kadınsı özellik taşıyan burçtur. şarkının ismi 3 libras; ya da 3 kadın. farklı kaynaklarda hz. isa etrafında bahsedilen 3 meryem vardır.

  hz.isa nın annesi meryem ana, hz. isa nın sevdiği kadın magdalenalı meryem ve daha sonra roma kilisesi tarafından sistemli bir şekilde lekelenen fahişe meryem.

  davinçi nin şifresi nde bu 3 kadının aslında tek bir kişi olamasını çok mantıklı gelmişti.

  http://www.youtube.com/watch?v=Z7mTpzPCjy4+

  şarkının klibinde bu 3 kadını görmekteyiz. ufak çocuğun oyuncak gemisini verdiği kızlarda, en saf sevgiyi çocukluk aşkımızı. * havuzun içinde sancılanan hamile kadında, meryem ana. ve son olarak otel odasındaki yataktaki kadınlar, kilise tarafından iftira ya uğrayıp fahişelikle suçlanan meryem.

  bazen en arzuladığımız kişi yakın bir arkadaşımız, öğrencimiz ya da kesinlikle aşık olmamamız gereken birisidir ya da sadece sevdiğimiz kişi bize o gözle bakamaz. işte bu eser bize o duyguyu anlatır.

  aşağıdaki canlı performanı izledikçe bu mükemmel parçanın bir gün plazma televizyonda louvre müzesinin bir salonunda diğer heykel ve tablo gibi sanat eserleri arasında sergilendiğini hayal ediyorum.

  bence bunu kesinlikle hak ediyor.

  http://www.youtube.com/wa...02F67B0DF1E86&index=9+
  4 ... gigantic
 5. 5.
  orijinal versiyonu çok iyi olsa da akustik versiyonun yeri, tadı başkadır bu şarkının.
  2 ... bilmem
 6. 6.
  Orjinal versiyonu başarılı, akustik versiyonu aşmış olan a perfect circle şarkısı.
  Sabah sabah bi garip oldum.
  Libralara özgürlük!!!!
  ... dragoncrygrieves