bugün

boyle gelmis boyle gidecek korkarım vallah.
bir kliple herşeyin anlatılabildiği maç olmuştur.
http://www.youtube.com/watch?v=KC1CMm_oGQo
edit: youtube yetkilileri videoyu kaldırmış.
o yüzden ulusoy istifa
futbolun adaleti olsa top yuvarlak, selçuk dereli gibi bir adam da hakem olmazdı.

çok gol kaçırıyorsanız hakemin maçın içine etme hakkı vardır.
hayır o değil çoluk çocuğun maskarası olduk.
(bkz: karı koca arasına girilmez)
beşiktaşın ölüsünün bile fenerbahçeye her zaman yettiğini bir kez daha ispatlayan maçlardan biri olmuştur.maç sonrası fenerbahçeli yöneticiler her başarısız sonuçtan sonraki ezber açıklamalarını yapmışlardır.fenerbahçenin kullandığı ilk korner öncesinde lugano gökhan zanın boğazını sıkarken,bir hava topu mücadelesinde kezman gökhanın suratına dirsek atarken,uğur boral ali tandoğanın kafasına uçan tekme atarken ve en önemlisi bakinin buz gibi golü verilmezkende hakem selçuk dereliydi.kapak yerini bulmuştur.
fenerbahçe'nin resmi web sitesinden yaptığı açıklamada, beşiktaş'ın fortis türkiye kupası'ndan eleneceğini iddia eden aziz yıldırım'a hakemin yanlış kararları damga da vursa maça, twist off kapak olmuş maçtır...

kapağı yavaşça çevirip açın ve kapağın altına bakın...

kapağın altındaki yazı: tekrar deneyin...
olaya şöyle yaklaşmak çok kolay. e kardeşim atsaydın sen de o kadar pozisyondan birini hakeme bırakmasaydın denilebilir. ancak sonuçtan tamamen bağımsız olarak eleştirmek lazım hakemi, kazandık ya da kaybettik diye değil. fenerbahçe yönetimini ve başkanını bir fenerbahçeli olarak ben de antipatik buluyorum ve sürekli tezgahlardan bahsetmelerini de doğru bulmuyor(d)um. hatalı ofsaytlara, verilmesi muhtemel bir penaltıya falan bir şey demiyorum ama baki mercimek bugün bir rugby oyuncusu olsa bile atılması gerekirken 120 dakika bir futbol maçında sahada kalması hakemlik müessesi adına utanılacak bir olay. hakemin,yardımcı hakemin kart göster diye uyarmasına rağmen mehmet sedef'i ikinci sarıdan atmaması ve aynı hakemin daha üç dört hafta önce yardımcı uyardı diye fenerbahçe aleyhine rize'de cart diye penaltı çalması da tamamen tesadüf herhalde. fenerbahçe 25 sene değil 125 sene türkiye kupasını almasa da büyüklüğünden bir şey kaybetmez. selçuk dereli bugün turu beşiktaş'a getirmek ve sahayı kapattırmak için oradaydı ve görevini de başarıyla tamamladı.kupayı federasyon başkanına götürmek için alacak bir takıma elinden geldiğince yardımcı oldu. kupayı uzun süre almamak mı bir küçüklük nişanesi kupayı karanlık yollardan almak mı? beşiktaş kolej takımlı, ilkeli, erdemli bir kulüp değil artık. futbol şubesini 3 milyon dolara bir yöneticiye peşkes çeken teşvik primi vermek niye yasaklansın ki diyen adamları basın sözcüsü yapan, hakkında onca suçlama olan bir federasyon başkanıyla yarenlik yapıp yardım dileyen bir kulüp. 80 lerin sonunda beşiktaşa her şeyiyle imrenip bazen fenere kızdığım anlarda keşke beşiktaşlı olsaymışım diyen biri olarak bugün takımıma o kadar gol kaçar mı diye kahretsem de "iyi ki beşiktaşlı değilim" dedirttiği için minnettarım.
bir galatasaraylının genlerindeki febe nefretine sahit oldugum mactır..ulan bir insan 2 rakibinden birinin turu gecmesine bu kadar mı sevinir!
zaman sadece birazcık zaman
son bulduğu yerde sevgiler bir tek an
böyle benzer izler etrafında
alışkanlıklarımız bile sıradan

(bkz: gidiyorum)
bu gece uykuyu bana haram eden mac. gecenin ucunde babamla canli baglanti yapip maci dinlemisimdir. stres dolu dakikalar sonucu kartalim finale konmustur. bravo cocuklar.

besiktasim ne zaman durmus,
kartal ucup kalbime konmus,
hadi hisset bu hislerimi,
hadi hisset bu hislerimi.
besiktas sen bizim her-seyimiz-sin.
25 yıldır hakkı yenilen febe'nin selcuk dereli yuzunden elendigi mucadele. hele o gelen ortayı direge vurması bunun acık bir ispatıydı. selcuk dereli o firikigi de golle sonuclandırmalıydı. yine hakkımız yendi. aglamıyorum, sadece gozume bisey kactı.. rakip cok kotuydu, hakem adil davranmadı. ligi de bırakıyoruz. zico gibi super bir teknik direktorumuz, aziz yıldı"v"ım gibi ultra bir baskanımız var. kezman cok formda, deniz turkiye'nin en iyisi. umit ozat'ı herkes kıskanıyor. onumuzde sadece ulusoy engeli var. az alkmaar macını da onun yuzunden kaybettik. aglamıyorum abicim, herkes gordu.. adelet istiyoruz. ( bi de besiktasli arkadaslardan bir ricam :turkiye kupasının bir fotografını yollasınlar, nasıl bisey cok merak ediyorum)

aglamıyorum ben ezik de degilim..
azize'nin her sezon olduğu gibi mors olduğu kupa maçıdır.

-bu sene iki kupayı birden müzemize götüreceğiz.**
biz bunu her zaman yapıyoruz dedirten maç.
(bkz: tümer atar tencere olur nobre atar kapak olur)
"Yüzlerimiz doğal olarak asık. Elendiğimiz için asık değil. Beşiktaş'a iki maçta da üstündük. Yöneticiliğe başladığımdan beri yapıcıydım ama artık gördüklerimden utanıyorum. Bugün emeğimizi çaldılar. Baki Mercimek'in üç defa atılması lazımdı. Bir keresinde topsuz alanda vole ile Tuncay'a vurdu, yardımcı hakem çağırdı, kart göstermen lazım dedi ama hakem göstermedi. Bir hakem çıkıyor karda yürürken iz bırakmaz misali maç yönetiyor. Yeter artık yani bu şekilde lige bile devam etmenin manası yok. Turu geçsek de ben bunları söyleyecektim. Çünkü artık verilen yanlış kararlar sabrımızı zorluyor. Burada taraftarımızı galeyana getirip ceza almamızı istediler. Burada böyle oyunlar oynandı! Ulusoy ve ekibinin bu oyuna son vermesi lazım. Yenildiler de bunları söylüyorlar diyen varsa da utansın." Ali Koç

çok güzel kelamlar ediyor ali bey! haklılar baki 100 kere atılmalıydı ve atılmadı! maç berbattı febe güzel oynadı diyenin alnını karışlarım! bjk güzel oynadı diyeninde! berbat bir maç! pozisyon olarak febe'nin üstünlüğü vardı ancak ortada oyun yok chelsea liverpool maçınıda izledik o da şampiyonlar ligi idi biri ingiltere liginde 2. sırada diğeride 4 yada 6.sıralarda falan neyse orada olana futbol deniyor bizim buradakilere katliam!

lanet olsun böyle maça!

beşiktaş'ım turu geçti finale adını yazdırdı zerre kadar mutluluğum yok final adına tek mutluluk febe'nin bizi yenememesidir! ama böyle beraberlikte içime sinmiyor! isterdikki 10 kişi kalalım dişe diş mücadele olsun sonuçta biz gülelim ama ne oldu! mücadele bireysel anlamda evet vardı ancak takım olarak yoktu! takımda herkes ayrı bir kulvar tutmuş o kulvarı iyi korumaya çalışıyor benden çıksın da top nere giderse gitsin mantığı!

tümer!

teşekkür edin tümer'e! bu hırs herkeste olmaz ayrıca o korner direğinide eşi ile beraber ortalarına alsınlar ahlaksız herif!

nobre.

efendi adam, demekki her takımın kendi kültürü var ve bu kültüre adapte olması zor olmuyor elle atılan gollerden iz kalmamış nobrede! artık mücadele ediyor koşuyor top alıyor pas veriyor vs...vs...

delgado.

pet şişeye tekme atacağına ve saha içerisinde artistlik hareket yapacağına mücadeleci olsa daha faydalı olurdu da tık yoktu işte!

yinede finaldeyiz uyumuyorum ki kayseri kupayı alır!

"beşiktaş'ım geliyor çalsın davullar sazlar alemin kralına feda olsun bu canlar. Haydi bastır beşiktaş ölümüne beşiktaş senin için ölmeye yemin ettik beşiktaş.!"
sonrasında mahmut uslu nun suç teşkil edecek şekilde devlet makamlarını eleştirdiği, ( mahmut uslu bilsin ki mudahale etmemekle sucladıgı spor bakanının mevcut yetkisini fazla bulan uefa siyasallasmayı engellemek için bu yetkilerin kısıtlanması için direktif vermiştir. istersen uyma seneye avrupada turk takımı olmaz) ali koç un ülkedeki soyadını tasıdığı ailenin prestijini yerlerde surundurecek sekilde ağlak konusmalar yaptığı, marco adlı 2. sınıf fenerli topcunun otobusune giden ricardinho ya saldırdıgı, kuyruk acısıyla ne golu iptal etmiş ne de penaltıyı çalmamıs olan hakemin kişisel haklarına saldırılmış maçtır. hakem beden öğretmeniymiş milli eğitimi göreve cağırıyor fener yönetimi. söylenecek bir şey varsa o da: yuh tur.
edit:
bu saçmalıkların yanında zico nun demecine değinmeden geçilmez. bu futbolcu eskisi de kaçış yolu olarak hakeme yuklenmeyi secmiştir. avukat şekip bu aklı ona vermiş olabilir. hele tercümanlık yapan tuysuzun böö desen ağlayacak halleri görülmeye değerdir. bu arada edunun itip kaktıgı yan hekem bunu selcuk dereliye söylemezken, ağlak fenerlilerin aynı yan hakemin mehmet sedefe sarı kart göstermesi için dereli yi ikaz ettiğini hain!! derelinin göstermediğini iddia ediyorlar. kıssadan hisse !!
aynı yan hakem bakinin temiz golunu haklı olarak veren selcuk dereliyi yanıltmıs golu iptal ettirmiştir.
Öncelikle beşiktaş'ı tebrik ederim. Ben 25 senedir Türkiye kupasını alamayan Fenerbahçe taraftarıyım. 250 sene alamamış olsam da dün akşam ki maç sonrasında şunu bir kez daha anladım. Ben bu ülkenin en iyi oyuncularına sahip, isterse en iyi futbolunu oynayabilen takımının taraftarıyım. En büyük takımının taraftarıyım.

Dün akşam Beşiktaş hiçbir şey yapamamıştır. Defans yapmak istemiş becerememiştir. Oyunu soğutmak istemiş yapamamıştır ve bunun tek nedeni fenerbahçe'nin etkili oyunudur.

Gelelim hakeme, En az 7 gollük pozisyondan yararlanamayan Fenerbahçe, hakemin ekmeğine yağ sürmüştür.selçuk dereli'nin dün akşam art niyetli olduğunu düşünüyorum. bu güne kadar bu kadar cesur bir hakemi görmediğimi belirtmek istiyorum. Hakem hatalarının bu kadar sıcak bir gündem olduğu şu günlerde, sen çıkıp yarı final maçında maçı bjk'ye vereceksin. Göz göre göre. Kimseden korkmadan.

Ne mi oldu...
Baki mercimek ve Mehmet sedef atılmalıydı. Atılmaları gereken zamanlarda fb 1-0 öndeydi. Gökhan zan'ın eline çarpan top, çok yakın mesafeden gelmedi ve eli açıktı. Net penaltıydı.maç 1-1 di.

Bunların üçünü de görmeyebilirsin hakem.

Ama senin göremediğin, Mehmet sedef'in elle oynadığı pozisyonda yan hakemin bayrağını kaldırıp sana elle oynama var dedi. Oyunu durdurdun ve elle oynama verdin. Aynı pozisyon için yan hakemin sarı kartı da işaret etti. Ama pozisyonu görmeyip yardımcı hakeminin kararına uyan sen, sarı kart ikazına uymadın. Ve dedin ki ben gördüm, kontrol bende.
Yuh artık.
Sen göremediğin için yan hakemin müdahele etti. Senin gördüğün sadece şuydu Selçuk dereli. Elle oynamayı gerçekleştiren Mehmet sedef'ti. Ve daha önce sarı kartı vardı. Sen onu atamazdın. hazırlanan tiyatroda böyle bir sahnen yoktu, elindeki textte bunlar yazmıyordu.

Sen bu oyunda emek hırsızını oynuyordun. Benim senden bu dünyada ya da öbür dünyada alacağım var Selçuk Dereli, fenerbahçe'yi destekleyen biri olarak.
Var sen düşün artık, omzundaki yükü.
selcuk dereli adli hakem pacavrasinin, yonetimiyle katlettigi mac olmustur..
mac hakkinda genel bi degerlendirme yapacak olursak, ilk 15 dk fenerbahce gayet baskili oynarken, besiktas yakaladigi kontrataklari sonuclandirsaydi, macin uzama ihtimali bile kalmicakti.. daha sonra oyun iki taraf tarafından da rolantiye alindi.. ikinci yari "gol atmazsam ben bu turu gecemem" diye dusunen fenerbahce, tumer metin'in attigi golle 1-0 one gecti.. daha sonra alex de souza'nin vedran runje ile karsilasmalari basladi.. fakat vedran runje hic birinde brezilyali'ya gol izni vermedi.. macin kirilma ani ise 65. dk'da baki mercimek'in, oyun disi kalmadigi andi.. burada macin gidisatini kaybeden selcuk dereli, macin sonunu zor getirdi.. nitekim 65. dk'dan sonra fenerbahce daha cok saldirdi ama turu getirecek golu bulamadi.. bu arada selcuk dereli, mateja kezman'in hava topunda gokhan zan'a attigi dirsegi gorup, sirp futbolcuyu atamamasi da bi hayli enteresandi.. uzatma anlarinda yine fenerbahce'nin baskisi, besiktas'in kontralari vardi.. nitekim, ataga kalkarken kazandiklari korner gol olmustur.. daha sonra oyun iyice cigirindan cikmis, selcuk dereli, 65. dk'da yarisini kaybettigi konsantrasyonunu komple yitirmis, mehmet sedef'e 2. sariyi gosterememis, ugur boral'in ucan tekmesini cezalandiramamis, tekmeye maruz kalan ali tandogan'in ugur boral'a saldirmasina goz yummustur.. sonuc olarak, fenerbahce kupa hasretini 25 seneye cikarmis, besiktas ise 9 mayis 2007'de kayseri erciyesspor'un finaldeki rakibi olmustur..
mac sonucu yasanan olaylar ise, fenerbahce'nin guzide(!) yoneticilerinin turu kaybetmelerini iclerine sindiremeyisleridir.. alex de souza'nin ceza sahasi icinde, 2-3 kere "vedran runje'yi de geceyim ben" diyip, gol vurusu yapmamasini gorememektedir bu yoneticiler.. ilginctir, enteresandir..
ayricana soylemeden gecemiceem bi nokta daha var.. bi yazar vardi, adi olmayan.. nerelerde o? *
evet her sene oldugu gibi yine fenerbahçelilerin hakeme dayanarak aglamalarini saglayan hakemdir.25 senedir hakemler yüzünden kupayı alamayan fenerin!! yine elenmesini saglamıştır.tek dileğim haftaya inönü stadında beşiktaşın feneri gole boğup hakemler adına daha fazla konusulmamasını sağlamasıdır.aslında sorun hakemlerde değildi sadece beşiktaşın nefesini ensesinde hisseden fenerin panik havasıdır daha bakalım bundan sonra kimlere saldıracaklar.
GELiYORUZ!!
fenerbahçe'nin türkiye kupası hasretini 25 yıla çıkardığı maçtır *. bu açıdan önemlidir. çünkü beşiktaş kupayı geçen senede almıştır, bu saatten sonra kupayı alıp almamak o kadar önemli değildir. maça gelecek olursak; ilk yarı dengeli ve ortada geçmiş, zaman zaman iki takım da önemli pozisyonlar bulmuştur. ikinci yarı ise fenerbahçe yoğun bir presle başlamış, mosyo tigana'nın korkak futbolunun da etkisiyle çok önemli pozisyonlar yakalamıştır. ancak sadece maçı uzatmaya götürebilmişlerdir. uzatmalarda fenerbahçe doğal olarak yorulmuş ve temposunu düşürmüştür. temponun düştüğü bu dakikalarda beşiktaş bir duran top ile golü bulmuş ve turu geçmiştir *. ev sahibi ekipte tuncay sanli ve marco aurelio, beşiktaş'ta ise serdar kurtulus ve vedran runje günün başarılı isimleridir. hakem ise; maçın genelinde kötü bir yönetim göstermiş, kontrolü kaybetmiştir. fenerbahçe'nin isyan ettiği pozisyonda baki mercimek kırmızı kartı haketmiştir etmesine ancak daha maçın ilk yarısında mahallenin kasabı diego alfredo lugano moreno'nun boğaz sıkma olayına ne demek gerekir bilemiyorum. ayrıca hakem art niyetli olarak çıksa maça; o golü iptal edermiydi, o da merak konusudur. bir ilginç olay ise; maç sonu zico'nun neredeyse ağlamaklı hale gelmesidir. yöneticiler bu adamı da kendilerine benzetmişlerdir. ayrıca iki takım için de; hafta sonu oynayacakları lig maçlarının zorluk derecesi biraz daha artmıştır *. son olarak; beşiktaş taraftarının 52 bin kişiyle bir kez daha başa çıktığı da gözlerden kaçmamıştır.
(bkz: saracoglu beyaz desene)
evet iyiki fenerbahçe taraftarı değilim dediğim maç.başkanından futbolcusuna kadar maçın başından sonuna kadar çirkeflik yapan yetinmeyip maç sonunda brezilyalidan bozma türk vatandaşı olan bir futbolcunun ki ne kadar türk oldugu ortada beşiktaşlı futbolcuya saldırıda bulunması oynanmayan bir maç öncesinde eleyeceklerini iddaa eden ukala bir başkana sahip olan bir klübün taraftarı olmadığım için mutluyum.daha bakalım kac yıl daha hakemlerin arkasına saklanacaksınız.evet fenerbahçe elendiği için kimse ugur boralın yaptıklarını brezilyalıdan bozma türkün yaptıklarını kimse konusmuyor...
fanatik bir beşiktaşlı olmama rağmen söylemem gerekir ki; selçuk dereli'nin rezalet şekilde yönettiği maç olmuştur. selçuk dereli'nin iyi hakem olmadığı daha klansman atladığı zamanlar belliydi... hele ki; 2001-2002 sezonunda yönetmiş olduğu bir yimpaş yozgatspor-galatasaray maçı vardır ki; maç 3-1 yimpaş yozgat lehineyken, 3-3'e getirilene kadar nerler yapılmamıştır ki? sergen'in atılmamasından tutun, olmayan penaltıya kadar... erman toroğlu'nu günahım kadar sevmem ama, bu maçtan sonra "selçuk dereli'den hakem makem olmaz" demişti...

maç sonunda finale çıktığımız için mutluydum... ama serzenişler ilginçti... futbolumuz kirli... bütün yöneticiler kirli... federasyon kirli... fenerbahçe yönetimi çok mu ak? 2003-2004 sezonunda 2-2 biten karşılaşmada yine aynı stadta beşiktaş katledilmemiş miydi? ismet arzuman tuncay'ı, aurelio'yu, luciano'yu atabilmiş miydi? ya o sezon şampiyon olunması çok mu temizdi? geçen sezon fenerbahçe'nin şampiyon olamaması sadece kendi hatası mıydı? şu bir gerçek ki; bu dünya gerçekten etme bulma dünyası... 2003 yılında yine aynı stadta 3 fenerbahçeli futbolcu atılmamıştı... yıl 2007 yine aynı stad ama bu defa beşiktaş'tan atılması gereken 2 futbolcu atılmadı...

futbol anlayışlarına gelince, tigana ilk yarıda takımını iyi kurgulamıştı ancak ilk yarıdan bir zaafı çok belliydi... fenerbahçe'ye çok geniş alanlar bırakıyordu... ikinci yarıda fenerbahçe'nin iyi oynamasının sebebi özellikle orta sahayı beşiktaş'ın kendilerine çok geniş alan bırakmasından dolayı gerçekleşmiştir... fenerbahçe ise, aynı yanlışı yapmamıştır... fenerbahçe şeref tribünü önünde beşiktaş yönetimi'ne küfür eden taraftara en ufak müdahalede bulunmayan fenerbahçe yönetimi kendisiyle çelişkiye düşmüştür... ayrıca, fenerbahçe taraftarının "vur vur" tezahüratı ise futbolcuların lehine değil, aleyhine olan bir davranıştır...
2 gün önce fenerbahçe'nin web sitesinden açıklama yapıp "beşiktaş oynayacağımız maçın sonunda fortis türkiye kupası'na veda edecektir" diyen ve iki kupanın da kendilerinin olacağını iddia eden aziz yıldırım'a twist off kapak olan maçtır... eğer bugün fenerbahçe mağdur duruma düşürülmüşe, bunun tek sorumlusu, kişisel egolarını düşünen, önce fenerbahçe demeyip, önce "ben" diyen aziz yıldırım'ın yüzündendir. maç sonunda şansal büyüka şöyle dedi; "ya federasyonla iyi geçineceksin, ya da federasyonu düşman ilan ettikten sonra devirmeyi bileceksin, arada kalırsan böyle olursun"

tigana denen kişi ile ne olursa olsun yollar ayırılmalıdır... delgado'yu oyundan alıp, sol ayaklı mehmet sedef'i sağ kanada sürmek geri zekalılık ötesi bir davranıştır... baki yine her zamanki gibi serseri mayın... dua etsin de mucize oldu hakem atmadı...

ali koç ise kendine yakışmayan hareketlerde bulundu maç sonunda... aynı şerefsizler, aynı hırsızlar, 2003-2004 yılında beşiktaş'ın şampiyonluğunu çalıp, fenerbahçe'ye verdiler... aynı şerefsizler, aynı hırsızlar, ismet arzuman'ın yönettiği 30 kasım 2003'teki maçta tuncay, aurelio ve luciano'yu atmadı... aynı hırsızlar, aynı şerefsizler, 83. dakikada olan bir olayı maçın tekrarı şeklinde karar aldılar ve tatil edilen maçta oynamayan ve o maçtan sonra transfer edilen nobre'nin tekrar maçında oynamasına izin verdiler... hep aynı şerefsizler, hep aynı hırsızlar... önce bir geçmişe bakmak lazım...

baki'nin yaptığı büyük yanlıştı, tuncay'ın tendonuna attığı tekme... ya uğur boral'ın yaptığı? taraftar "vur" dedi diye, taraftara yaranmak için, popülist hareketlerde bulunmak, cengaver havalarında dolaşmak için yaptığı hareket? sanki uğur muhteşem oynamış da artistlik yapıyor. denilebilir ki; "adam sinirlendi" peki ya; 2003-2004 sezonundaki, beşiktaş-samsunspor maçında ilhan mansız ile pancu'nun suçu neydi?

zannımca, aurelio'ya en az iki maç ceza gelecektir, fenerbahçe de trabzonspor maçını ya seyircisiz ya da istanbul dışında oynayacaktır... beşiktaş'a da meşaleden ötürü ceza gelecektir... futbol yalnız fenerbahçe için değil, bütün lig açısından kirlidir... fenerbahçe ise geçtiğimiz sezonun sonu ve bu sezon, 2003-2004 sezonunda ektiği rüzgarı fırtına olarak biçtiği için bu hallerdedir... kimse kimseyi kandırmasın, kimse de ağlamasın... vicdanım biraz acıyor çünkü; "hakemle finale çıktılar" sözü beşiktaşıma yakışmıyor... ama 2003-2004 sezonundan bir kinim var, 30 kasım 2003'teki maçtan kinim var... o yüzden rahatım... ağızlardan bir takım laflar çıkarken geçmiş düşünülmeli... çünkü; hayat bugünden ibaret değil... camiaları, taraftarları birbirlerine düşürenler, birbirlerine kin besletenler utansın... en başta da; haluk ulusoy, levent bıçakcı, aziz yıldırım, yıldırım demirören, adnan polat, levent erdoğan, şekip mosturoğlu, mahmut uslu, murat özaydınlı, celal kolot, ergun gürsoy utansın...
(bkz: siz bizi ne zaman yeneceksiniz ulan)
maç ile ilgili entry lerin az olduğu karşılaşma. keyifli bir müsabaka olmamasından ötürü mü yoksa, bahaneleri başkalarına atma sevdası yüzünden mi bunu anlayamadım.
gelelim maça,
fenerbahçe nin üstün oynadığı ve beşiktaş ın sadece ve sadece topla oynama yüzdesini artırmaya çalışması ile geçti maç. 1- 0 dan sonra fenerbahçe liler işi bitirecek birçok pozisyona girdiler, ama son paslar inanılmaz kötüydü. beşiktaş ın tek pozisyonu bobo nun plase si idi. maçın yıldızları bjk den serdar kurtuluş, fb den aurelio idi.
maç sonrası olayların hiçbirini yazmıyorum ve dikkate de almıyorum. maç sahada oynanır ve biter. her maçtan sonra suçlu ararsak kendimizi kandırır, başarısızlıklarımız peşi sıra gelir. dünkü maçta ts nin yüzde doksandokuzluk penaltısı çalınmadı, tur gitti, hiçbir yönetici hakemi, federasyonu suçlamadı, kayseri lileri tebrik ettiler. bu kadar erdem yok mu sadece bir yöneticide. beşiktaş lılar kaybetseydi, tersi olaylar olacaktı muhtemelen. düşünün bu hırs aurelio yu bile türk yapmış. yazık!
bir beşiktaşlı olarak baki'nin atılmasını canı gönülden istediğim maçtır. ama maçtan sonra koca koca fener yöneticilerinin çıkıp da olayı 'baki atılsaydı kazanırdık'a getirmesi çok garipti. beşiktaşın bir zayıf halkası varsa o da baki. sen maçı kaybetmeni en zayıf halkanın atılmamasına bağlıyorsan ya futbolu bilmiyorsun ya da her zamanki gibi kılıf arayışı içindesin. kaldı ki beşiktaş için -hele ki fener maçlarında- 10 kişi kalmanın pek bir hükmü olmadığını gayet iyi biliyoruz.
teknik direktör diye taa brezilyalardan getirilen şahıs maç boyunca el cepte vites değiştirmekle meşgul olmuşken, maç sonunda trende uyup ağlaması ve hakeme saldırması da enteresan tabi. sen aldın mı yozgatlı'yı oyuna, ofsayt manyağı olmuş kezman'ın yerine semihi aldın mı,maçın beşiktaş adına en büyük garantisi olan denizi çıkardın mı erkenden de 'biz her şeyi yaptık, hakem yedi bizi' deme hakkını buluyorsun kendinde?
son olarak, futbol bir hatalar oyunudur ve bunu anlamayanlar oturup evinde play station oynasındır.