bugün

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu dosyasının, ikinci dalga gözaltıları yapmak isteyen savcı Muammer Aktaş' tan yeni atanan adalet bakanı talimatıyla alınmasıdır.

Hükümetin, türkiye cumhuriyeti devleti' nin temel değerlerine ve güçler ayrılığı ilkesini hiçe sayarak hukuk sistemimize yaptığı sivil darbe, son derece vahim bir olaydır. Yasama, yürütme, yargı erklerinin tek adamda toplanması ve aslında cumhuriyet ile değil oligarşik bir düzende yönetildiğimizin üzücü bir kanıtıdır. Tüm bu hukuksuzluklar 76 milyon vatandaşımızın gözleri önünde, alenen, aptal yerine konarak yapılmaktadır.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25447303.asp

Soruşturma yetkisi elinden alınan cumhuriyet savcısı Muammer Aktaş basın açıklaması yapmıştır. Açıklamasında ''Cumhuriyet Savcısı olarak soruşturma yapmam engellenmiştir.'' dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25448223.asp

Ülke olarak hukukun ve demokrasinin ayaklar altına alındığı karanlık günler yaşıyoruz.
Egemenligin kayitsiz sartsiz milletten alinip, yarginin tekellestiginin kanitidir.

Olum oldu olacak cikin degistirin su yonetim seklini biz de ona gore davranalim amina koyim.
islamcıdan demokrat çıkarmaya çalışanların götüne kaçan olayların sonuncusu. 21nci yüzyılda otaçağ bedeviliği kabile tipi demokrasi işte. ne bekliyordun ki?
adaleti sorgulattırır. insanlar mı çok şerefsiz yoksa biz mi çok salağız.
dinci durustlugu ve adaleti boyledir.

musluman demedim bak, dinci. bu ayrimi ogrendigimiz gun eru bizi kutsayacak.
görsel

şaşırtmamıştır.

lan bu akp çok istikrarlı amk hiç şaşırtmıyor.
ay-yıldız'ı bayraktan çıkarıp türban takmış bir muz koyalım...

altına da bunlar - onlar - benim - yedirtmem yazalım...

süper olur bence...

recebiye devleti... hırsızlar demokrasisi...
son çırpınışlardır. artık onlardan mantıklı bir davranış beklenemez. boğazı kesilmiş koyun mantıklı davranabilir mi. aynen öyle işte.
rezilliktir. haberini gördüğümde idrak edemedim resmen, savcının açıklamalarıyla daha doğrusu feryad demek lazım yaptığı açıklamaya, ondan sonra anladım. soruşturmayı yürüten muammer akkaş yaptığı açıklamayla türkiye'de hukukun bittiği resmen gözler önüne sermiştir. herif görevimi yapmam engellenmiştir diyor böyle bir şey olabilir mi ya, cumhuriyet savcısı bu adam. geçen hafta beyaz tv'de rok, hükümete karşı bu operasyonu yapan savcı görevden de alınabilir di mi falan diyordu. ben onun küstahlığına vermiştim o muhabbeti, küstahlığın buralara varacağını düşünmemiştim ama oldu. bekir bozdağ, ayağının tozuyla türkiye hukukunun en skandal uygulamasına imza attı. bizzat başbakan tarafından oğlunun adı soruşturmaya karış(tırıl)mışken yargıya böyle bir müdahale olması bundan sonrası için hiç umut bırakmadı.

herifin işini yapması engellendi, polis mahkeme kararına rağmen operasyon yapmadı. delillerin karartılmış olma riski çok büyük. engellemelere rağmen savcı bugün açıklamasını yaptı. bütün bunlar göz önünde olup biterken hala küresel komplo cart curt deyip görmezden gelenler bundan sonra adaletten bahsetmesinler. işin acı tarafı görüp sindiremeyenlerin de bahsedemeyecek oluşu. akp hükümeti resmen kendi meşruiyetine gölge düşürdü. her şeye rağmen türkiye cumhuriyeti devleti hiç bu kadar çiftliğe dönüşmemişti herhalde. yazık. asker postalı bu ülkeye nimetmiş fark edemedik.
idam mahkumunun, son arzusunu yerine getirmesidir. adaletten kaçış yoktur.
yetmez ama evetçilerin nerede oldukları hala bilinmemektedir.
"o bu değil de, çok büyük sikiş dönüyor" şeklinde izahati yapılan konudur.

başka türlü açıklaması yok..
insanların neden küfür ettiğini bir kez daha gözler önüne serer. tarihi bir lekedir.
"Türkiye'de neler oluyor ?" dedirten olaydır.
biri tutup indirmeli ordan yoksa bu cumhurbaşkanına darbeye kadar sıçrar.
kendi inmeyecek yüz olsaydı inerdi zaten koltuktan vazgeçersem kelle gider diye korkuyor.
yetki kullanılarak yapılıyorsa hiçbir sorun yoktur.yok usulsüz yapılıyorsa anayasa mahkemesi oradadır.yani o çok sevdiğiniz demokrasinin defolarıdır bunlar.boşuna ağlamaya gerek yok.
yayında yapımda emeği geçen herkesin aklına sokuyumdur, başka bir şey değil.
ergenin biri de "yetki" diye kılıflamış...

ben de "meşruiyet" diyeyim o zaman...
akp nin yaptığı sivil darbenin son göstergesidir .
ileri demokrasi türkiyesi ...
görsel
vahimdir. Bırakın sorgulasınlar. Eğer gerçekten "ak"sanız zaten aklanacaksınız.
savcı herşeyi özetlemiş.

emniyet işini yapmadı, suçlular kaçtı, delilleri yok etti, üstünü örttü.
klasik rte hükümeti.

sonra çıkıp allahın izniyle, dinimiz, bismillah, amin derler.
ileri demokrasi dedikleri sanırım bu. aklım mantığım almıyor arkadaş. alenen yargıya müdahale ediliyor, kolluk güçlerinin görevlerini yapması engelleniyor. hala inadına ak parti sloganları atılıyor. tamam ak partiye oyunu ver çok istiyosan hiç kimse karışamaz ama bi otur düşün ya. bu adamlar bu gücü senden alıyor. objektif düşün. dün ergenekon soruşturmasını yürütürken alkışladığın savcıya müdahale ediliyor. gezide alkışladığın polislere müdahale ediliyor. insaf ya. bu kadar kör olunmaz.
önümüzdeki günlerin karanlık olduğunun delilidir.
ne yaparsanız yapın balçıkla sıvayamayacaksınız güneşi. yaptığınız tüm rezillikler çıkacak ortaya. biliyorum deli gibi korkuyorsunuz titriyorsunuz hatta korkudan. ama korkunun ecele faydası yok.

sizin için yakındır yüce divan.