bugün

mavi marmara gemisinin istanbul'a dönüşüdür.
işin komik kısmı zafer çığlıklarıyla karşılanacak olmasıdır.
arkadaş ben mi başka dünyada yaşıyorum siz mi acaba?
orada 9 kişi öldürülmedi mi?
hesabı sorulacaktı filan baya bağırdılar çağırdılar meydanda. ne oldu harbiden?
olay yaşanalı kaç ay oldu ben unuttum, gemiyi daha yeni saldılar.
biz de bunu kutlayacağız.
aga bu ne ezikliktir, neyin dallamalığıdır bu kadar?
bu kadar mı malsınız? bu kadar mı körsünüz?
uyanmayı düşünmüyor musunuz?
gidin boş gemiyi karşılayın binlerce kişi. tekbir getirin filan, şov yapın.
dünya götüyle gülecek size.
(bkz: gaipten zafer çığlığı duyan yazar)
eksi veren israilliye teşekkürler. sen geç arkaya ben geliyorum.
gerzek laikçilerin gemiye yüklenen anlamı idrak edemdikleri için gemi üzerinden saçma sapan tanımlar çıkartmaya ugraştıkları gün. kimse zaferi kutlamıyor, orda olmak o 9 kişiyi anmak halen daha israile karşı hiç bir iyi duygu beslemedigimizi göstermek demektir, size giren çıkan birşey olmadıgı içinde az adam olun saygı gösterin.
orada burada gazlamalara başlayan dönüştür.
her yer mavi marmara resimleri ile filan dolu.
millet gaza getiriliyor.
bizim başbakan ne şov yapar haa şimdiden gözümde canlanıyor.
akp'nin oyu kısa vadede yüzde 5 artmazsa gelin bulun beni.
zaferle dönmüş bir geminin dönüşüdür. o gemide insanlar ölmemiştir. insanlar yaslarla karşılayacak iken tüm sıkmabaşların akın edeceği dönüştür.
zulme başkaldırının simgesi haline gelen geminin istanbul'a dönüşüdür. dokuz şehidinruhu hala o gemide.
dönüşüyle zafer çığlkları atılmayacak. unutmamışlık hatırlanacak bir daha. gören gözler, duyarlı insanlar içindi bu gemi. algılama sorunu olanlara ispat için değil.
ölen insanlar için üzülmeyen insan değildir. ama bu kadar pisi pisine, göz göre göre ölmeleri...
aklım almıyor açıkçası.
herşeyi bırakın. israil'in zulmünü filan bırakın. adamların terörist ilan ettiği bir yere yardım götürüyorsun. adam gelme yakarım diyor. artislik yapa yapa gidiyorsun. gidiyorsun sonra adamlara kızıyorsun.
bu iş böyle olmaz arkadaş. bunun usulleri var. öyle bir gemiyle gidip dünyayı kurtaramazsın.
ne olursa olsun israil tarafından "terörist" olarak ilan edilmiş bir yere yardım ediyorsun. bizim pkk'ya terörist dememizden onlara göre hiçbir farkı yok. kalkıp adamlar pkk'ya yardıma gemiyle gelse aynı şeyi benim ülkemde yapmazsa ilk ben kızarım.
bakın israil'in ne kadar adi bir devlet olduğundan kimsenin şüphesi yok. ben dünya düzeninden bahsediyorum. yapılanın yanlışlığından bahsediyorum.
ee gittiniz, öldürdüler, döktüler. sonra noldu?
akp baya şov yaptı hatırlarsınız. o kadar ölen şehidimiz için bir kere toplanmayan "belli" kesim kalktı taksim'de takbir çekip durdu. ne oldu sonra?
bırakın bir yaptırımı gemiyi bile 3-5 ay sonra bıraktılar. her bakımdan zarar. dünya götüyle güldü.
şimdi ne yapacağız? bilmem kaç ay sonra gemi geliyor diye oraya gideceğiz. tekbirler, sloganlar, israil'e nefret söylemleri filan. bir nevi kurtlar vadisi filistin mastürbasyonu yani.
ve ben ülkemi o kadar iyi tanıyorum ki... akp yine orada gövde gösterisi yapacak ve benim koyun kardeşlerimin akp'ye olan sevgisi bir kat daha artacak.
yok aga olmaz... bu mallığı bana kimse anlatamaz. bu şovu bana anlatmanızın imkanı yok.
bu olay iyi olmuştur neden mi biraz olsun hamasın gazznin taktiklerini anladınız sanırım. önce israili şiştikleyip sonra sokak sokak ulusal kamraları doldurup kendi çoluğunu çocuğunu kendine siper yapıyor yada saftirik gençlerini sonra başlasın şov allah allh israil bizi yakıyor yıkıyor. görend emasul çifçilere kana susamış canavar ülke saldırıyor sanır. ulan israil kurulduğundan beri devamlı saldırıp duruyorlar israile israil kendikendinemi vuruyor. adamlar çalışkan admalar kafalı niye uğraşsın elin boklu araplarıyla arkadaş. bütün dünyada yahudiler var hangi ülkede yasa dışı yada o ülkenin alehine 1000lerce yıldır bi iş yapmış ki bu adamlar. orda savaş olduğunu ve bu safaşın aynı türkiyede ki " mülümanlar" gibi bir cihat bir israili top yekn yoke tme savaşı olduğunu ve israilinde bu savaşta kendini savunduğunu ne zaman anlicaksınız. yok sözüm kafası karışıklara yoksa o türkiyede cihat çığlığı tan yhudi kısk ümmetci genci biliyor pislik yaptığını. ama kafası kaç kurşki baş edebilsin israile.
yanına küçücük çocuğuda götüren zihniyete ne denir peki. insani yardımdan bahsediyoruz ama önce kendi çocuğunu hatta çocukta değil bebeğini yanına alıp giden insanlar. tamam yardım en güzel şey o na hiç bir sözüm yok. ama böyle akılsızca şeyler yapıp gidersen kusura bakma kardeşim orada bi dur derim. ikinci olarak hükümetin israile karşı bir tutumu ne olmuştur yaptırım uygulayabilmişmidir. hayır. israil gibi ülkelerden zulüm yiyen ülkelere yardım etmek istiyorsak ilk önce siyasi alanda söz sahibi olmamız şarttır devlet olarak hükümet olarak değil. teknolojimizin en azından onlarla yarışacak veya üstü olması gerekmektedir. biz istersek yığınla oraya erzak demir kum götürelim bir işe yaramaz. günlük çözümler üretmekmekle insan hayatı kurtulmaz kalıcı çözümlerle olur ancak.
israil amerika yı arkasına almış vuruyor mazlumların kafasına, bir grup insan israil in yaptığı zulmün farkına varıp bir şeyler yapmalı diyerek mazlumların yardımına koşuyor. ancak kana susamış köpekler amerika nın yoldaşlığında herkesi öldürme hakkı nı kullanıyor. dolu giden gemi boş dönüyor. bu olay sadece kin artırır israil ve amerika bunu hala öğrenemedi.
bazı dersanelerin öğrencilerini "zorunlu" olarak karşılamaya götürdüğü dönüştür.

dinlemeyenler de oluyor tabii.
degisen hic bir sey olmadigini sanmak ancak hayati televizyon dizilerinden ibaret olan insanlarin gorusudur. Bu gemiden sonra cok sey degismistir arkadasim, yuz yil once terk etmek zorunda kaldigimiz diyarlara simdi oranin yerlileri gelin bizi kurtarin diyor. gidin misira, gidin cezayire, gidin lubnana, hatta gidin mekkeye, bu insanlara ben turkum` diyince gozlerindeki isiltiyi, yureklerindeki sicakligi hissetmeye calisin.

cok sey degismistir son on yilda, hem bizim araplara bakisimiz, hem de araplarin bize bakisi degismistir. Birbirimizin dostu oldugumuzu anlamamiz icin boyle felaketler olmasi gerkiyormus demek ki.

Gidin karsilayin bu gemiyi... tarihte bir donum noktasidir...
valla gençler, şimdi bu mavi marmaradaki insanların bu gemi yola çıkarken israile giriş vizesi var mıydı? belki çoğunun pasaportu bile yoktu. bugün nüfus cuzdanını al çık yola değil savaş hali yaşayan israile komşun yunanistan'a bile giremezsin. bu birincisiydi.
ikincisi bu mavi marmara, uluslararası izinlerini mısır limanına girmek için almış almış sonra rota israile dönmüş bir anda. ee yani yunanistan uçakları bizim karasularımızı ihlal ettiğinde hemen nota veriyoruz bu herifler de savunmak zorunda kalmış kendilerini, savunmanın sertliği onların alacağı bi karardır, herkes benim ülkemin yöneticisi gibi sahte tepkiler sahte kınamalar yapmaz, çeker tetiği sıkar mermiyi. biz adam olsak aslanlar gibi karşılık verirdik ama bizim tek yaptığımız şuydu "hühühühü israil bizi dövdü ühüüüü".
üçüncüsü, son anda gitmekten vazgeçen milletvekilleri. zaten en önemlisi de bu anlayana.

dördüncü ve sonuncusu, çok da sikimde bu dünya. herkes hakkettiğini yaşar bunu bilir bunu söylerim. belki benim güzel ülkem böyle sikko bi biçimde yönetilmeyi hakketmiyor ama benim insanım alışmış ezilmeye. biraz tarih okusak, türklerin nasıl bi milletken nasıl bir hal aldığını görücez ama.. neyse yineliyorum, çok da sikimde bu dünya..

not: yahudi mahudi değilim aq. ama olsaydım da yine çok da sikimde olurdu bu dünya..
dokuz arap'a mezar olan geminin türkiye'e dönüşü. benim için hiç bir anlam ifade etmiyor.
yine sahte antisemitizm şovlarına dönüşecek , yine birilerine yahudi damgası vurulacak olaydır.
ulan ben mi dedim bir komor bandıralı gemi bulun, içine karayip korsanlarındaki figüranları andıran, içine hümeyni kaçmış onlarca kişiyi doldurun, sonra 'yaşasın şeriyat yaşasın allahın ganunnarı' naraları atarak elin karasularını deşin diye?
orada ölenler insandı.
hani 1. kattan buzdolabını atan ve altta tutmaya çalışan insan varya veya alkollü arabaya binip yada ehliyetsiz trafiğe çıkan insanın doğuracağı sonuç,
ortaya çıkan sonuç aynı, üzülesi bir durum yani.

kelli-felli ense-kulak yerinde olan insanlara gemiye binmeyin uyarısına girmiyorum.

devletler hukukuna değinmiyorum.

hamasın yardımları karaborsa yine halkına sattığına değinmiyorum.

haması kurduran-finans eden-fkö üzerine salan yapıyı anlatmıyorum.

filistin devleti ilanı yapılacağı anda hamasın adeta intihar edercesine halkına ihaneti ile sonuçlanan saldırıları-propagandaları söylemiyorum.

orada öldürülen yüzbaşımıza dikkat çekmiyorum.

sadece bu kadar cehalet nasıl olur diyor kendi kendime soruyorum.
"dönüşü kutlanmayacaktır" diyenlerin göt olduğu bir şovla karşılanmış utanç gemisidir.
bakınız neler yapmış din istismarcıları;
--spoiler--
iHH insani Yardım Vakfı tarafından Sarayburnu'da düzenlenen törenle,
"Mavi Marmara" gemisi vatandaşlar tarafından "Mavi Marmara" şarkısı eşliğinde
coşkuyla karşılandı. "Mavi Marmara" gemisinin Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma
Genel Müdürlüğü'ne bağlı iki römorkör eşliğinde boğaza girişinde Galata Köprüsü
üzerinde havai fişekler patlatıldı.
--spoiler--
noldu lan dümbelekler?
hani 9 yurttaşımız şehit olmuştu? siz şehitlerin arkasından şarkı söyleyip havai fişek mi patlatıyorsunuz?
yakışır size.
siz busunuz işte.
milleti kandırdınız, terörist eyleminizi masum göstermeye çalıştınız ve istediğinizi elde ettiniz.
dün de söyledik, bu gün de tekrarlıyoruz;
(bkz: ihh nin terörist bir örgüt olması)
sozlukte ne kadar cok okuz yavrusu oldugunu ortaya koyan olaydir. Direnisin sembolu haline gelen bir geminin bile karsilanmasini gotunden anlayan zirtapozlarin meydana cikmasini saglamistir. lan gerizekali andaval, millet orada sanli direnisi kutluyor, tanimadigi insanlar icin sirf insanlik gorevini, muslumanlik gorevini yerine getirirken sehit olanlarin ruhunu sad ediyor.

orada sehit olanlarin yakinlarinin hicbiri uzuntulu degil. aksine en buyuk mertebede olan yakinlari icin seviniyorlar ama sizin beyniniz bunu anlamaya yetmez tabii ki. var midir daha guzel bir olum. boyle olume uzunulmez tabi sevinilir. Keske biz de o kardeslerimiz abilerimiz gibi sehit olabilsek. ve bu sekilde olursem de arkamdan aglayana yaziklar olsun.

ve sen sozlukcu. Daha tarihini bilmezsin, Israilin ne zulumlerle kuruldugunu bilmezsin, her gun izledigin dizilerde Filistinin halini hic gormezsin, gecersin klavyenin karsisina ahkam kesersin. Allah sana akil fikir versin.

Her kim ki zalimin yaninda olup Israili savunursa; sehit olan tum Filistinlilerin, yahudilerin zulmune maruz kalan tum muslumanlarin, dahaanne` diyemeden katledilen bebeklerin ve de o gemide sehit olan tum kardeslerimizin elleri yakalarinda olur insallah hesap gununde.

Sizinle ayni ortamda yazdigim icin utaniyorum, rezil herifler.
kaos ortamı hazırlamak adına yapılan 'kutlama'dır. sen alakan olmayan bir savaşın taraflarından birine yardım götürmek üzere diğer tarafın gözü önünde yardım götür. zaten gidiş aptallık, dönüşünün 'kutlanması' ayrı bir aptallık.

filistin'e yardım tabiki götürülecek fakat zil takıp mermiye kafa atarak değil, alternatif yollarla olmalı. ölen 9 kişiye şehit diyorlar. senin toprağını koruyan askerler öldüğünde bir kere bile ağlamadın, 'müslüman' denen dallama filistin topraklarını satarken neredeydin? hadi görmedin hiç mi duymadın?

benim toprağım için askerim öldüyse şehittir. aptal arap'ın toprağına yardım götürürken, (üstelik israil'in gözü önünden gidiyorusun ya bu nasıl bir mallıktır) ölen insanlara şehit filan denmez. hele ki bunun adı kesinlikle intihar ise.

bu insanlara şehit diyenlerin gözümde değersiz birer varlıklardır.
Hadis - i serif: Bir seye gucun yetiyorsa elinle, yetmiyorsa dilinle mudahele et, ikisini de yapamiyorsan kalbinle buz et.

O gemi basli basina bir sivil insiyatiftir. Eger AKP nin bundan nemalandigini soyluyorsan sen niye sahiplenmedin arkadasim bu gemiyi. Bir gun cikip Bahcelinin, Kilicdaroglunun destekleyici soylemini duydunuz mu? Diyarbakir nasil bizimse, Kuduste, Mekkede, Gazzede bizimdir. Sen isdigin kadar dine uzak ol, o senin bilecegin sey ama bu ulkenin cogu muslumandir ve atalarinin yadigarina sahip cikar. Filistinde arap topragi degildir, islam topragidir ve bu yuzden savunulmaktadir. Bunu anlayacak ne bilgi var ne de yorumlayacak kafa.

Biz musluman bir ulkede yasadigimiz icin Filistini biliyoruz ancak git Avrupa ya, git Amerika ya, insanlar kendilerine ne veriliyorsa onu bildikleri icin bu duruma sessizdi. AncakMavi Marmarabuna bir son verdi. Israil in geri adim atmasina, yanlizlasmasina neden oldu. Israil in icin sonun baslangicidirMavi Marmara`.

Diyorlar ki intihar eylemi. Ey arkadas, adam acik denizde senin bayragin olan bir gemiye saldirmis ve sen burada oraya gidenleri sucluyorsun. Katilin hic mi sucu yok. Sen simdi Diyarbakira gidipNe mutlu Turk um diyene` demeyi de intihar eylemi sanarsin o zaman. Algi ayarlariniz bozulmus sizin ne yapsak bos.

He diyeceksin hukumet ne yapti? Arkadasim biz burada hukumeti mi ovuyoruz, elimizde AKP bayraklari mi var yoksa Filistin bayraklari mi? El insaf.

Deniz Gezmis bile gidip Filistinde savasmis siz burada donemin en devrimci mucadelesine karsi cikip Israili savunuyorsunuz. Deniz Gezmis in bile kemiklerini sizlattiniz.
hala olayı 'şov gemisi' olarak görüp şov yapılıyor diyenlere; mavi marmara'yı karşılamak, ibrahim'e su taşıyan karınca olmaktır... tercihini yapan yapmıştır, vesselam...
köpeklerin ulumalarına, siyonist efendilerinden aldıkları kemiklerin hakkını vermelerine aldırmaksızın, insani yardımdan başka amacı olmayıp gazze'ye yardım götürürken uluslarası sularda teröristlerin saldırısına uğrayan ve 9 yolcusu öldürülen geminin dönüşü özgürlük filosunu ve katillerin filo yolcularına yaptığı zulmü hatırlatmaya devam etmektedir. emperyalist kan emicilerin siyonizm şubesine mensup olanların aramızdaki satılmışları ve düşünme özürlüleri kullanarak unutturmak istedikleri gerçek budur. siyonist emperyalizme köpeklik edenlere kemik atmak bize düşmez. onların sesini tarih kesecek.
(bkz: dünya buna götüyle gülecek)
ee nolmuştur.hiç. osuruktan teyyare selam söle o yare.
güncel Önemli Başlıklar