1. 1.
  türkiye'nin ithal ikameci milli ekonomi'den, liberal ekonomiye geçtiği tarih...

  tepeden inme, sindirilmeden liberal ekonomiye geçiş, günümüze kadar olan bütün ekonomik krizlerin temel sebebidir... mimarı, dönemim dtp müsteşarı turgut özal'dır... tl %49 oranında devalüe edilerek, 47 lira'dan 70 lira'ya çıkarılmıştır... bu tarihte alınan kararları bilmeyenler, içeriklerini bilmeyenler, krizleri tamamen siyasilere bağlarlar...
  2 ... paleface
 2. 2.
  liberal ekonomiye geçiş sürecini hala tamamlayamayan,piyasa ekonomisinin şartlarını tam olarak oturtamayan ülkemin dışa açılmaya başladığı tarihtir.bu kararlar öle uzun vadeli olmuşturki! 1988'de tekrar enflasyonu ve dövizi frenlemek için kararlar alınmıştır.
  1 ... snoptik
 3. 3.
  (bkz: 24 ocak kararları)
  ... vernon sullivan
 4. 4.
  darbenin ekonomik altyapısı.
  ... sıpa
 5. 5.
  türkiye'nin karma ekonomi politiğinden serbest piyasa ekonomi politiğine geçişini öngören kararlar dizisinin alındığı gündür. bu kararlara dayanarak ithalatın önündeki gümrük sınırlamalarının kaldırılması sağlanacak, geliştirilen pek de sağlıklı olmayan ihracat teşvik programları nedeni ile hayali ihracat patlayacaktır.
  1 -1 ... art vandelay
 6. 6.
  egemenlerin yönetememe krizi sonucu, açık faşist rejime geçişin kararlaştırıdığı ve bunun ekonomik programının deklare edildiği tarih.
  ... ejderham
 7. 7.
  darbenin asıl tarihidir. 12 eylül sadece ekonomik programın uygulanmasını kolaylaştırmıştır.
  ... katiolanherseybuharlasiyor
 8. 8.
  unutulmayacak tarih.
  -1 ... sassanach
 9. 9.
  bu tarihte tam bir yaşındaymışım amk.

  vay anasını.
  1 -1 ... scrikss