bugün

bukalemunlara batan savunma.

ajitasyon varmış, ulan ajitasyonu siz göreceksiniz çok yakında * .
Asla beraat getirmiyecek savunmadır. Aslen savunma değil tribünlere oynamadır.
teknik olarak bir çok peşin hükmün,yargısız infazın,adaletsizliğin çok net biçimde avukatlar tarafından ortaya konulmasına,sanıkların bir çok iddiayı açıkça çürütmesine rağmen hala kocayan kurda saldıran köpeklerin varlığını bizlere gösteren savunmadır.
çantalı savunmadan sonrasını hatırlamıyorum, cidden sallandı yer yerinden resmen. sen çok yaşa başkan. allah da seni güldürsün..
yahu hala savunma değil diyorlar ya ona şaşıyorum. bu kadar olur allah rızası için konuşmadan bir okuyun şu savunmayı. resmi sitede mevcut... tabi şimdi açıp uzun diyip kapatmanızda çok normal. bari gelip atıp tutmayın. liseli medyanın piyonu olmayın...
ayrıca 3-4-5 temmuz ve sonrasında manşetler tam sayfa para görüntüleri, şike, emenike derken neden şimdi bir adet başlık yok star, milliyet gibi gazetelerde? sorarım sizlere.. oyuncak olmayın ve sadece okuyun ve kendiniz karar verin...
artık neticelensin, bitsin dediğimiz duruşma, türk futbolu nereye gidicek?fenerbahçe düşürülecekse oynanan bu kadar maç ne olacak?herkese 3 puan mı dağıtılıcak?play-off a başlicaz nerdeyse, ahh bu bürokrasi...
türk adaletinden üstün olmayan savunmadır. asla!
sadece savunmadır. ki gören ve düşünen insanlar için onda ibret vardır, sadece yandaş medya takip edenler için değil!
evet biliyorum, ayet gibi oldu ama haşa öyle değil!
aylarca adamı içeride tutun, ne anasını bırakın ne bacısını... sonra da efendim kısa kes. yok öyle şey arkadaş adalet herkes için var.
akıl sağlığını yitirmiş bebelere aziz yıldırım ın savunmasına tarihi ayar demek isimli başlığı açtıran savunma.
aziz yıldırım'a göre tarla : "temenni, dilek"

ilhan ekşioğlu'na göre tarla : "eyüp sultan, çengelköy mezarlığında dua ve aynı yolda arabayla tur atmak"

sürülen tarla : http://b1202.hizliresim.com/u/j/2shys.jpg

not: tarlayla, temenniyle, tur atmayla tapedeki konunun alakasını bir tek ben mi kuramıyorum? salak mıyım ben yoksa? aptal mıyım? mal mıyım neyim lan ben!
bu savunmanın özeti;
aziz başkan kendisini savunmayı bırakmış masal anlatıyor.

(bkz: uyusunda büyüsün ninni)
bukalemunların elinde sadece ekim dikim kelimesi kaldığı için sadece o bölgeden saldırmaya çalıştıklarını gözler önüne seren savunma * .

o da yemez bukalemunlar. artık çok geç. o bayıldığınız iddianame bugün fenerbahçe avukatları sayesinde yırtılıp çöpe atıldı. korkmayın acımayacak * .
ersan şen tahliye talebinde bulunmuştur.

şimdi şekip mosturoğlu başlıyor.
savunmadan çok çingen düğününe dönmüştür ortada kıvıran kıvırana.

(bkz: oh yandan yandan maşallah)
Şekip mosturoğlu hukukçu kimliğiyle çok güzel açıklıyor her şeyi.

önce transfer şikesi ile başladı. Webster, Krygiakos ve Matuzalem kararlarını incelemeniz gerekiyor dedi mahkeme heyetine. transferlerle ilgili konuşuyor şu anda.
hatırı sayılır bir bölümü, galatasarayın suçlu olduğu, bu sebepten fenerbahçenin suçsuz olduğu argümanı üzerine yazılmış bir savunmadır.
bu da ne kadar büyük bir takım olduğumuzu ispatlıyor.
mahkeme başkanının incici olduğunu öğrendiğimiz savunma.
(bkz: özet geç piç)

Hal böyleyken durum zor.
--spoiler--
"Bizim için transfer şikesi diye bir suç tipi yaratılmış. Biz 6222 hazırlanırken görev aldık. Bunu fantazi olarak bile hayal edemedik."

şekip mosturoğlu
--spoiler--
--spoiler--
"Maç öncesi transferin spor hukukundaki karşılığı 'ayartmadır', şike değildir. Şike delili TFF delilidir. Tapeler degildir."

şekip mosturoğlu
--spoiler--
hakim şekip mosturoğlu'nun inceleyin dediği maçlara bakmak için ara verdi sanırım. çok sıkıştırdılar hakimleri bugün. adamlar ne yapacaklarını şaşırdılar * .

şaka bir yana çok iyi savunma. hala büyük bölümü gs ile ilgili savunma diyorlar. ben diyorum gözlerinizle beyninizi kullanın şu savunmayı okurken. adam hala oturduğu yerleri kullanıyor. *
şekip mosturoğlu devam ediyor.

spor hukukundan ve transferlerin nasıl yapıldığından bahsediyor şu anda.
şekip mosturoğlu:

"Sezer, Tunay ve Mehmet Almancı futbolcular. Zafer Demiray iddianamedeki gibi Menajer değil, oyuncu ajanıdır."

"Zafer Demiray'la konuşmalardan örnek veriyor. 5 tape var ve hiç birinde Sezer Öztürk transferi ile ilgili şike yoktur."
--spoiler--

aziz yıldırım'ın yaptığı savunmanın yarısını ingiltere'de yapsan, ülke sallanır, sen talep etmeden mahkeme tahliye verir, üstüne 50 milyon pound tazminat alırsın !!!

--spoiler--
al işte olaya bak.

Şekip mosturoğlu:

"2700 kelimeli görüşmelerden, 280 kelime cımbızlanmış."
şekip mosturoğlu:

"iddianamenin fikir babasini bulduk, fikir onderi suheyl donay mehmet berk onu secmis."