bugün

keşke hazırlanırken şekip mosturoğluna bir danışılsaydı dediğim savunma.
adam çatır çatır savundu kendini , aziz yıldırım hala millete bok atmakla meşgul.
kendisinin Gebze Asliye Ceza Mahkemesi'nde ertelenmiş bir sabıka kaydı olduğu açıklanmış.

''Kooperatif işi olabilir ama hatırlamıyorum'' demiş kendisi.

vah vah
şekip mosturoğlu:

"Mehmet Şen'e söylediğim iki "tamam" kelimem yüzünden dinleme alanına girdim. Oysa konuşmada, sadece seni yanlışlıkla aramışım Mehmet demişim. Bu konuşmadan şike sonucu çıkardı savcı."

ulan hepimizin başına gelen olaydır. daha bugün arkadaş yanlışlıkla aradı beni. savcı ne yaptın sen savcı!

bu arada şekip mosturoğlu tahliyesini talep etti.
şekip mosturoğlu:

"Karabuklu seyit emenikeye antranmana gelme diyor ama benim seyit gibi ortaya atiliyor konu. bu sebepten karabük'teki seyit işinden oldu."

yazmıştım burada:

(#14678928)
aziz yıldırım, ilhan ekşioğlu ve şekip mosturoğlunun 3ü de tarlayı farklı biçimlerde açıklamışlardır. biri totem, biri ziyaret ettiği yerler biri de gerçekten var olan bir şeymiş gibi bahsetti tarladan. ama yok hepsi de çürüttü iddianameyi.
şekip mosturoğlu:

"Emenikenin mr raporu lehe delil olmasina ragmen iddianamede yok."
Şekip Mosturoğlu:

"Oynanmış bir maçtan sonra yapılan macın sonucuna etki etmeyecek aile ortamında yapılan bir toplantı nasıl nitelikli dolandırıcılık olur?"
şu anda shaqiri transferini anlatıyor şekip mosturoğlu.

bayern münih transfer edeceği için shaqiri bayern münih'e karşı oynamadı. tabi kimse ispiyonlamadı uefa'ya, mail yağmuruna tutmadı. ancak böyle fransız mahsüllerinin olduğu ülkelerde oluyor bu işler * .
şekip mosturoğlu:

"eskişehirspor ve karabükspor emenike ve sezer öztürk transferleri talimatlara uygundur dedi ama savcı bunları yazmadı."
süheyl donay'ın kitabının 99. sayfasından iddianame'ye doğrudan kopyala yapıştır yapılmış. transfer şikesini icat eden adam süheyl donay. dünyada kabul görmeyen bir suç ama türkiye'de spor hukukunu bilmeyenler tarafından ortaya atılmış bir olgu.

şekip mosturoğlu'da sağlam adımlarla ilerliyor.
--spoiler--
Mosturoğlu: Cımbızlanmamış konuşmalar bir hukuk dergisinde "Etik transfer nasıl yapılır" konusuyla yayınlanabilir.
--spoiler--
şekip mosturoğlu donay'ın kitabından örnek verdi ve

"eskiden de spor hukukunu bilmezdi simdi de bilmiyor, teleon donemi uzanlarin avukatiydi."

dedi.
tarla ekim ve işçi'den başka sarılacak bir dalları kalmayan arkadaşlar gelip benim mala sarılabilirler. bir tane de mal var google'a 1 million euro yazıp görselde çıkan resmi eklemiş, üstüne koyarsan sığar yaaaa tarzında üstün zeka örneği göstermiş. abi nasıl bir beyindir ki bu google görsellerde çıkan resimdeki para dolu çantada 1 milyon euro'yu sayıyor, o resimde 1 milyon euro olduğuna inanıyor sanki kendi sayıp koydu, yetinmiyor üstüne koy 2 milyon olur rahat sığar diyor. en başta dediğim gibi başka tutunacak dalı olmayanlar gelip benim dalımı tutabilirler.
şekip mosturoğlu:

"iddianamenin fikir babasini bulduk, fikir onderi suheyl donay mehmet berk onu secmis."
al işte olaya bak.

Şekip mosturoğlu:

"2700 kelimeli görüşmelerden, 280 kelime cımbızlanmış."
--spoiler--

aziz yıldırım'ın yaptığı savunmanın yarısını ingiltere'de yapsan, ülke sallanır, sen talep etmeden mahkeme tahliye verir, üstüne 50 milyon pound tazminat alırsın !!!

--spoiler--
şekip mosturoğlu:

"Sezer, Tunay ve Mehmet Almancı futbolcular. Zafer Demiray iddianamedeki gibi Menajer değil, oyuncu ajanıdır."

"Zafer Demiray'la konuşmalardan örnek veriyor. 5 tape var ve hiç birinde Sezer Öztürk transferi ile ilgili şike yoktur."
şekip mosturoğlu devam ediyor.

spor hukukundan ve transferlerin nasıl yapıldığından bahsediyor şu anda.
hakim şekip mosturoğlu'nun inceleyin dediği maçlara bakmak için ara verdi sanırım. çok sıkıştırdılar hakimleri bugün. adamlar ne yapacaklarını şaşırdılar * .

şaka bir yana çok iyi savunma. hala büyük bölümü gs ile ilgili savunma diyorlar. ben diyorum gözlerinizle beyninizi kullanın şu savunmayı okurken. adam hala oturduğu yerleri kullanıyor. *
--spoiler--
"Maç öncesi transferin spor hukukundaki karşılığı 'ayartmadır', şike değildir. Şike delili TFF delilidir. Tapeler degildir."

şekip mosturoğlu
--spoiler--
--spoiler--
"Bizim için transfer şikesi diye bir suç tipi yaratılmış. Biz 6222 hazırlanırken görev aldık. Bunu fantazi olarak bile hayal edemedik."

şekip mosturoğlu
--spoiler--
mahkeme başkanının incici olduğunu öğrendiğimiz savunma.
(bkz: özet geç piç)

Hal böyleyken durum zor.
hatırı sayılır bir bölümü, galatasarayın suçlu olduğu, bu sebepten fenerbahçenin suçsuz olduğu argümanı üzerine yazılmış bir savunmadır.
bu da ne kadar büyük bir takım olduğumuzu ispatlıyor.
Şekip mosturoğlu hukukçu kimliğiyle çok güzel açıklıyor her şeyi.

önce transfer şikesi ile başladı. Webster, Krygiakos ve Matuzalem kararlarını incelemeniz gerekiyor dedi mahkeme heyetine. transferlerle ilgili konuşuyor şu anda.
savunmadan çok çingen düğününe dönmüştür ortada kıvıran kıvırana.

(bkz: oh yandan yandan maşallah)