bugün

burada zaten bir süredir 10 lira.
görsel
hayırlı olsun o zaman banka kartı ile 1 ekmek alıp suratıma bön bön bakılmasından vazgeçebilirim.

nedeni bozuk para sevmiyorum 8 lirayken sorundu şu an çiçek oldu.
https://www.youtube.com/shorts/eGF4xqMR2Rk

"Amerika’nın, ingiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Aynı şekilde Almanya’da, Fransa’da kuyruklar. Yiyeceklerini bulamıyorlar.”

unutmadan...
aldığım ekmek halk ekmek organik halk ekmeği, halk ekmeği çavdar ekmeği (ihe) 30 lira (migros) zam gelir mi? gelsin, 50 lira olmazsa hatırım kalır.
umurumda da değil (yanlış anlaşılma olmasın, amerika, ingiltere, fransa, almanya için şeyettim) yiyemeyenler alamayanlar düşünsün. bu sistemi zaten bu kesim yarattı. bir tercih yaptılar, sonuçlarını yaşıyorlar.
biz mi?
tabi ki biz de yaşıyoruz, bizim yaşadığımız sadece ödeme yaparken yaşadığımız "kendimizi enayi gibi hissetme" durumu. öyle ya, 3 kuruşluk şeyi 10 kuruşa alınca kaçınılmaz durum.
eskiden ekmek kuyrukları vardı nankörler...
Nerde ekmek 10 lira. Bizde 20,40,60,80 lira.
Bugün simit aldım 10 lira olmuş. 7,5 tu. Niye zam geldi döviz mi fırladı, açlık kıtlıkmı çıktı, elktrke zammı geldi yok, emekli yüzde 5 artı 3 zam aldı ya ondan.
Oy vermeseydiler banane, artık ne kadar olduğu beni ilgilendirmiyor. Ben hep fakirdim sadece de daha da fakir oldum. Kafa rahat.
yaa görün işte, demokrat dedeme oy verseydiniz simit yedikten sonra üstüne para alacaktınız (!)
görsel
--spoiler--

yaa görün işte, demokrat dedeme oy verseydiniz simit yedikten sonra üstüne para alacaktınız (!)

--spoiler--

şu çocuk ne kullanıyorsa bende istiyorum lan. adam emekli oldu gitti hala onun üzerinden yürüyor *
Burada 8 türk lirası.
2000 yılında asgari ücret ile 900 adet ekmek alınırken bugün 1700 ekmek alınabiliyor.