bugün

dava acilsa ciddi bir tazminati beraberinde getirir. yalniz bizlere de ders oldu. yerken icine bakmiyorduk. *
sabah sabah mide kaldıran görüntüdür. yemekten soğudum.
sanırım hamburgerin içine koyulan yeşilliklerin yeterince temizlenmemesinden kaynaklanıyor. marul tırtılı diye bir canlı var yeşil sebzelerden besleniyor.
https://www.google.com.tr...d=0CAYQ_AUoAQ&dpr=0.9
turşu lan o bildiğin. Ben olsam yemeye devam ederdim.
başlığı açanın günahını almayalım ama sanki eski bir resim gibi geldi, bir şekilde bir yerde gördüğümü hatırlıyorum. ayrıca tırtıl değil lan o chestburster. yaşasın alien ırkı.
hamburger yemeye tövbe ettiren rezalettir.
kurt değil o bildiğin uzaylı yavrusu.

yalnız bana çıksa ben turşu sanıp yerdim...
iyki hamburger almamışım dedirten rezalettir.
burger king, mc, kfc gibi yerlerden beslenen insanların hâlâ ölmemesinin bariz sebebidir. adamlar organik takılıyor. o kadar kurdu kusu böceği 99 yaşinda dedeye versek erken diş çikarir (bkz: evlerden ırak olaylar)
Amerika'da bir kadın McDonald's dan aldığı sıcak kahveyi döküp bacağını yakınca uzun süren bir hukuki süreç sonrası Mcdonald's la bir anlaşmaya varıyor ve bilmem kaç yüz bin dolar para alıyor, ve bunun gibi yüzlerce olay. düşünüyorum şimdi şu olay amerika'da bir mcdonald's şubesinde olsa, bikaç milyon dolar kaldırılırdı heralde.
bu yüzden mc donalds dedirten durumdur.
(bkz: viral reklam)
(bkz: fake)
abi bu gerçek mi ya..tenya mı nedir bu..

ama inanmadım gerçekten.. mahkeme kaydı almadan da inanmam kardeş.
imkansiz.

feyk olduğu anla$ilan kelimeler:

evet evet
bilenler bilir
meyletti
burger king yeme kararını verirken zaten göze alınan rezalettir. sokak çoçuğu döven müdür sana ayıktırmadan solucan yedirmeye mi çekinecek.

bide ben avm tanımlama kısmına takıldım. "izmir forum bornovada biraz gezdikten sonra biraz gezelim dedik bilen bilir ust katta yemek yeme alanlari var" nedir amk. ben zemin katta yemek yeme alanı olan avm görmedim.
Ee hiç bir yerde gormedigimiz bir durumdur. Ortalık yıkılmalıydı. Az önce tost yerken yine aklıma geldi minik tatlı tırtıl.
fake yada degil, tek bildigim hamburgerden sogudugum, o kurdu gordum ya, 3 sene fast food yemem artik herhalde, midem gitti amk o ne oyle.
Bu tırtılı yiyen arkadaşın; (bay, bayan farketmez)" ertesi gün hapı " kullanmasını tavsiye ederim yoksa 3 aya kadar alien doğurur amk..
şu durum dahi starbucks'a bağlandı, helal olsun.

yahu ne zaman büyüyeceksiniz?
Esnaf lokantalarinin degerini birkez daha anlamamiza sebeb olmus olaydir. Turkiyede ki esnaf lokantalarinda boyle bir durum basiniza asla gelmez. Esnaf lokantasi candir, bizdendir.
görsel
ayda yılda bir canım isterse yerdim. öyle bir şeydi benim için. ama artık sayende o da olmayacak sanırım. mecbur kalsam bile içini açıp bakmam lazım bundan sonra.

bilgilendirdiğin için teşekkürler. ben boykot edip yemiyorum. yiyen arkadaşlarsa iyice kontrol etsinler.
Bu durumla karşılaşan kişi gerçekten de ne dese ne yapsa yeridir. Fakat şöyle bir gerçek de vardır ki orada çalışanların hiçbir suçu yoktur. O marullar oraya ambalajlı geliyor. Ambalajın üstünde yıkanmış paketlenmiş göbek salata yazıyor. Orada çalışanların o paketleri kimin hazırladığından haberi yok. O paketleri açıp kaplara ayıran kullanıma hazırlayan çalışanın onca yeşilliğin arasında kamufle olmuş o yeşil mahlukâtı görmemesi son derece normal. Ayrıca bu işi yapan arkadaş bu işi hızlıca yapmak zorunda. Aksi takdirde üstlerinden azar yemesi kaçınılmaz.

Şimdi gelelim neticeye.

Müşteri o yiyeceğe 11-12 lira para vermiş almış. içinden tırtıl çıkmış. Bu müşteri zaten böyle durumlarla karşılaşmamak için kaliteli gördüğü burger king e gelmiş. Burda bile bu durum oluyorsa başka yerlerde neler olmaz demiş ve gerekeni yapmış. Ne yapsa ne dese haklı.

Şimdi bir de diğer taraftan olaya bakın. Gelin gelin çekinmeyin.

Yukarıda da belirttiğim gibi o salataları kullanıma hazırlayan arkadaşın suçu yok. Oradaki en alttaki ekip üyesinden restoran müdürüne kadar kimsenin suçu yok. Sadece mutfak bölgesinde o big king siparişini hazırlayan kimse biraz onun suçu var. Neden biraz diyorum? Çünkü siz kasanın başına yığılıyorsunuz ya hani. işte o an dikkatli gözlemlediniz mi hiç o kasiyerleri, mutfak personellerini? Ne çekiyorlar ne zor anlar geçiriyorlar bilmem hiç fark ettiniz mi? O müdürler o elemanlara nasıl yükleniyor hiç gördünüz mü? Böyle bir vaziyette belki de iki büyükçe yaprağın arasındaydı o tırtıl. Eleman zaten bu derece baskı altında saniyeler içinde siparişi yollamak zorunda. Zaten bile bile yollayacak hali yok. Sizin o stres içinde tam performans beklediğiniz o elemanlar sizin bu sabırsızlığınıza tafranıza tribinize istediği kadar kızsın imkânı yok o tırtılı bilerek yollayamaz. Çünkü birincisi o işi yapan insan gerçekten ihtiyacı olmasa mümkün değil o işte çalışamaz. Diyelim çalışıyor. O elemanı sadece işten atmazlar; dava açarlar çok uğraştırırlar.

Daha konuyu detaylı detaylı sayfalarca yazıp sonuçlandırmak mümkün. Ancak bunun bir gereği yok. Eğer müşteri şikayette bulunduysa meseleyi uzattıysa zaten siparişi hazırlayan elemanı çoktan vardiyadan atmışlardır. En iyi ihtimalle sürgüne başka restoranta yollamışlardır. O anki vardiya müdürü de ihtar yemiştir, uzaklaştırma almıştır... Sonuç olarak suçun büyüğü o paketi yıkayıp paketleyen kişi de. Yani mantık öyle söylüyor. Ama suçun en büyüğü sistemde. Sistem berbat. Sistem sizden haftanın altı günü günün 8-10 saati tam performans ister, mükemmellik bekler. 30 lira para ya alırsın ya alamazsın senden 50-100 liralık hizmet talep eder. Yapmazsan pişman yapamazsan rezil eder. Eder de eder. ister de ister. Yaptığın iyi bir davranış görülmez, fedakârlıkların takdir edilmez. Ama en ufak bilinçli yada bilinçsiz hatanda yerin dibindesindir. Aslında yöneticiler eğlenceli olsa, biraz olsun halden anlasa, hak yemese böyle şeyler yaşanmaz. Ama onlara da kızmıyorum. Onlarda böyle görüp böyle geçirmiş. Sıkıntı amirin amirinde, onun da amirinde. Asıl sıkıntı kapitalist düzende. Yani o tırtılın big king den çıkmasının tek suçlusu kapitalizmdir.
kurt hiç olmazsa organik. o köftenin içinde neler var... neyse amerika'da olsan milyonları götürmüştün, burada para da kazanamazsın davandan.