bugün

(bkz: fast food çocuğu)
soğan denen şey elde çatır çatır ve çiğ yeniyorsa tek kelimeyle tiksinçtir. ama yemeğin içinde olabilir, hatta güzel olur.
(bkz: kendi kendini sikmek)
(bkz: soğan yemeyen gerizekalı)
kadınsız hayat anlayışının türevidir.
Soğanı 21. yüzyılda kuru fasulyenin yanında tuzlayarak çatır çatır yiyen insandır.
soğanın can olduğunu düşünen insanlardır.
şu soruları kendine sorabilen insandır.

balık soğansız olur mu?
salata soğansız olur mu?
hamburger soğansız olur mu?
et kavurma soğansız olur mu?
dürüm soğansız olur mu?

olmaz...
daha neler olmaz...
bünyesine c vitamini girmesine engel olmayan insandır.
ayıptır...günahtır...hangi çağdayız arkadaş *
21. yüzyılda soğan bitkisinin türü tükenmemiş. ancak doğadaki gerizekalı mutasyonunda gözle görülür bir artış tespit edilmiştir.
mis gibi dumanı tüten bulgur pilavı, ekşi yoğurttan yapılma ayran, 1 baş soğan.

yukarıya bakınca, ben 20. yüzyılda kalmaya razıyım sanırımsa.
soğanın (hem de dünyadaki tüm soğanların) son kullanma tarihinin 1999 olduğu gibi bir vehme sahip olmayan insandır.
soğan yersen öö kaka olursun ama mc donaldsta çıtır soğan halkası yersen postmodern *
millet atomu parçalayıp cücüğünü yerken bunun yaptığı ne kadar banal ne kadar bayağı.
kendini "cool" göstermek isteyen insanın bahsedebileceği konudur. hemen hemen her yemeğin içinde olan soğanın yenmemesi gerektiğini düşünmek de koca kafalılıktan başka bir şey değildir. "neeaa soğaan mıı? yiivraanç"
soğanların ince ince doğrandığı dillere destan* çoban salatası yiyen insandır. insanın bırak el arabası transatlantiği de olsa bu mereti yer arkadaş.
soğanın gerici bir sebze oluşundandır. hem soğan yiyeni de gerici yapıyormuş heralde. yemiyen de sözlükte başlık şeediyormuş. böyle tuhaflı garipli bir sebzeymiş.
ağzının tadını bilen insandır. kuru bir karanfil ya da sert naneli bir sakızla da koku dezavantajı giderilebilirdir. kısacası soğan niye yenmesindir.**
şu günlerde kilosu 3.5 tl olan soğanı yiyemeyen insandan daha şanslıdır zannımca.
buyur burdan yak; başlığa bak, niye yemesin kardeşim niye yemesin, soğan nedir, baldıran falan mı. Hey Allahım sen soktun sen çıkart.
bu insan ben oluyorum * 21. değil 221. yy olsun yine olsam yine yerim "soğansız yemek mineralsiz su gibidir..."
ben. çok da güzel oluyo, niye soğan ilkel bir yiyecek mi 21. yy'da yenmesin??o zaman ekmek de yemeyelim.
(bkz: hani yazayımda ne olursa olsun mantığı)
soğanın değerini bilen insandır. Salataya menemene hatta ve hatta en güzel olduğu yer olan dürüme bile soğan sokan insan ağzının tadını bilen insandır.