türkiye nin yeniden dünya siyasetine yön veren en büyük güç olacağı tarihtir. öngörüdür.

objektif olalalım türk milleti dünya siyasetini yönlendirmeye alışık bir millettir. millet genlerine nakşolmuştur, bu. istesende değiştiremezsin.

hemen ekleyelim, bunu türk ve türklüğü seven biri olarak yazmıyorum. sırpların da böyle bir özelliği olsa onlar içinde yazardım.

neden 2073 denirse türklerin dünya siyasetini yönlendirme gücünü kaybetmelerinin üstünden 150 sene geçmiş oluyor, bu tarihte. tabi kaba olarak ve resmi yıkılış, kuruluş tarihlerine göre konuşuyorum.

türkler, tarihte dünya siyasetine yön vermiş, sonra 150 senelik bir kendi kendine yetme dönemleri geçirmiştir. bu birkaç kez tekrarlanmıştır. bu periyodun devam etmemesi için herhangi bir sebep yoktur.
türklük de burada, türk milleti de. sapasağlam.

adını da koyalım.
(bkz: büyük türkiye cumhuriyeti)
ad koymak bize düşmez de tarihi gerçeklere dayanarak düşünceler üretiyoruz. anlatmak istediğimiz bir gerçek mevcut. affola.
2073 bence çok ileri bir tarih bu olaylar bence 2050 öncesi gerekleşecektir.yüce rabbim o günleri hepimize gösterir inşallah.
ozon tabakasının bu yılda tamamen iyileşeceği öngörülmüştür bilimadamları tarafından.
(bkz: başlık parsellemek)
--spoiler--
aha dur be o tarihte sözlük ne olacak bakalım
--spoiler--