bugün

hayatımda böyle zorlu, iğrenç bir yıl geçirmedim. bitmek bilmedi zaten. bir de son olarak deposilin ağrısı bırakıp gitti pij!
Epey Zorlu bir yıldı. Allah beterinden saklasın. Ama çok şükür geçti hamdolsun. Başa gelen başta kalmazmış.
Bir tutam pişmanlık,
1 yemek kaşığı hasret,
2 su bardağı hüzün,
1 kepçe mutluluk,
Aldığı kadar şükür.

Çünkü şükredecek gerçekten cok şeyimiz var, bunu bambaşka hayatlara şahit olunca daha iyi anladım.
Hayatımda işten atılmadan ya da çıkmadan tamamı boyunca çalışmayı başarabildiğim iki yıldan biri idi kötü anmak olmaz şimdi o yüzden.
Güzel bir dava.
Birçok karmaşık duyguyu yaşattı bana. Baharda iyiydim, yazın kötü, sonbaharda karmaşıktım, kışın iyi.
Kendimi en son genç hissettiğim yaşımı alıp götürdü. Geriye hayattan zevk alamama hissini bıraktı.
hiçbir şey. 2017de,2016da,2015de....... 2019da da hiçbir şey.
2017 den ne kaldıysa hepsini aldı götürdü. 2019 a bişey bırakmadı şerefsiz en kötülerini gösterdi.
borç. ve devamında bir sürü terslik.
Neyi isteyip neyi istemediğimi anlamaya daha da yaklaştığım bir sene oldu. Ayrıca "iyilik yap denize at , balık bilmezse halik bilir." derdim artık demiyorum. Onun yerine iyilikten Maraz doğar diyorum.
Pek bir şey bırakmadı.
Kocaman bir hiç.
Enkaz...
Kolumda, 24 dikiş izi, 1 plak, 11 vida.

2.5 ay alçı ile 1.5 ay fizik tedavi ile geçen toplam 4 ay..

He, bir de pert ettiğim araç.

En önemlisi, şükrü ve sabrı öğrendim. Sağlığın kıymetini bir kez daha anladım.

Vasat bir yıldı demek istesem de, her şerde bir hayır vardır demek daha doğru olur..
hayatımın en boş, en berbat yılıydı. bırak iyiyi kötü anım bile yok denecek kadar az. bomboş. üzülüyorum kısacık ömrümden 1 yılımın böyle gitmiş olmasına.
çok kötü anılar bıraktı.

babam hastalandı. en yakın arkadaşım yarı yolda bıraktı. aşık olduğum bey nişanlandı. üniversite'de istediğim bölümü kazanamadım.
bir ben kaldı sadece bende, benden içerü.

başka da pek bi şiy yok.
En hızlı yılıydı hayatımın. Dil öğrendim, araba aldım, sattım. Doğu ekspresine bindim, -21 derece soğukta anneme şiir yazdım. 2.5 yıllık ilişkim kabus gibi geceler ile bitti, istemeye 5 hafta kalmışken hem de.. iş değiştirdim büyük bir risk alıp. 4 gece nezarette misafir oldum, bayılana kadar dayak yedim. 250 liramı alabilmek için 2000 lira harcayıp 650 km yol gittim. Anneannemi ellerimle defnettim, 3 yeğenim oldu.

Aynı hızı bu yıldan da bekliyorum.
Bol kahkaha, bol gezi hatırası, bol huzur.
2018i son gunlerinde bana cok guzel seyler yasattigi icin mutlu hatirlamaya caljsacagim.
Hatta sadece son gunlerini hatirlasam kafi cunku sadece son gunleri hatirlamaya deger.

Keza o son gunlerinde anladim canimin kiymetini.
Genel itibariyle hastalık hastalık hastalık. Yinede sukur yaşıyorum çocuğumun başındayım. Eşiminm sevdiğim adamın yanındayım.
Kalıcı hasar.
sol tarafımda ağır hasar.
pek bir şey bırakmadı.

2018 çok güzel geçti, keşke hep orada kalsaydık diyen adam yalan söyler zaten.

bok gibi bir yıldı, uzak olsun bundan sonra.