bugün

3.olduktan sonra ülkeye geri dönüşte Türk Silahlı Kuvvetleri'nden büyük bir jest yapılmıştı. 2 adet F-16, milli takım uçağının sağ ve sol kanadında eskortluk yapmışlardı. Videosu da süperdir, duygulandırır, tüyleri diken diken eder.
bidaha üçüncü olamayacağımız aklımda kalmıştır.
Ümit davalanın golü

ilhanın müthiş golü

Ronaldonun saçı

Hasanın parlayışı

sakat sakat oynatılan rüştü

9 Galatasaray kökenli oyuncunun dünyaya meydan okuması.
Hangi birini saysak eksik kalır. ilhan'ın golü gerçekten en unutulmazdı. Evet.
Rivaldo'nun piçliği.
dayımın hakan şükür'ü ekrandan öpmesi. ahahaha.

adama çok yüklenmişlerdi ama ya. o da iyi bi cevap vermişti.

ayrıca ben de ağlamıştım o golde.
rüştü reçberin mükemmel kurtarışları ve oliver kah ile beraber dünyanın en iyi iki kalecisi olarak gösterilmesi.
Ümit davala'nın saçı.
ilhan mansız'ın iki ayağıyla, topu arkadan önüne doğru alması.
Ümit Davalanın saçı.
Ilhan Mansız ın golünden sonra mahallede patlayan silahlar.
Hakan Şükür ün maçın başlamasıyla attığı gol.
i.mansız'ın r.carlos'a yaptığı Artistik hareket.

Arabistan'ın Almanya'dan 8 yemesi.
en net aklımda kalan lisedeyim o zamanlar okulda sınıfta maç izlediğimdir.
yalçın çetin:arif yere düştü,ümit kaptı topu,orta ümitten ilhan ilhan ilhaaaannn,gooollll,yarı finaldeyiz.
ömer üründül:goooolll,şahane bir gol
yalçın çetin:dünyanın en iyi 4 takımından biriyiz,altın gol,altın
ömer üründül:allahım sana şükürler olsun,yarı finaldeyiz.
Bir sürü şey var ama ümit davala ve ronaldo saçının yeri ayrıdır. Mahallenin yarısı ümit yarısı da ronaldo gibi kestirmişti bir süre saçlarını.

görsel
ilhan mansız'ın Senegal'e attığı altın gol en akılda kalan andı.
brezilya ile oynadigimiz yari final maci esnasinda demetevlerde elektrikler kesilmisti. maci izleyememistik. evet hatirladigim budur.
11. saniyede atılan gol.
şuphesiz ki senegal maçı baştadır.
hasan şaş kolyesi
rivaldo'nun alçaklığı.

onlarca güzel anı var tabi ki, ilk akıla gelenler ise bunlar.

yazmazsam olmaz editi: ronaldo gibi klas, teknik bir adamın bize attığı pis burun golü.
yalçın çetin: ilhan ilhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannn gol gol yarı finaldeyiz yarı finaldeyiz...

ronaldo' nun ve ümit davala' nın saçma sapan saç şekilleri.

maçların sabah erken yayınlanması. çin maçı amk bir kalktım sabah 9 da başlamış dakika 20 3-0 olmuştu çok sinirlenmiştim.

ilk maçımız olan brezilya maçında hakemin ağzımıza sıçması ve yenilmemiz. çok üzücüydü.

hakan şükür' ün en az umut bulut kadar berbat oynaması. sıçmıştı resmen turnuvada. kore maçında toplayabildi kendisni.

emre belözoğlu, hasan şaş, rüştü reçber' in efsane performans sergilemeleri..

ilhan mansızın senegal maçına kadar oynatılmaması. hayret birşeydi gerçekten.

ibne ronaldo' nun bizle yapılan yarı final maçında bildiğin sakat sakat oynayıp bize gol attıktan sonra çıkması. çok küfür etmiştim.

rivaldo' nun ibnelikleri.

ronaldinho' nun kostarika' ya attığı efsane serbest vuruş golü.

onun dışında türkiye' nin bütün maçlarını çok net izledim ve hatırlıyorum.

her gol attığımızda bizim mahalle' nin ortadoğu' ya dönmesi. herkes sağa sola ateş açıyordu amk. her gol attığımızda birileri ölüyordu.

bir de 9 yaşında olmam ve maçları izlemek için okula gitmemem zaaaaaa.
hasan şaşın attığı gol. ve afedersin gol attıktan sonra sanki her sene brezilyaya bir düzine gol atan biriymiş gibi hiç siklememesi. ve organizasyonun topu bence çok güzel bir şekilde dizayn edilmiş mühendislik harikası bir toptu.
(bkz: 31 mayıs 2002 fransa senegal maçı)
konfederasyon,dünya,avrupa kupalarının hepsini en son kazanan takım olan fransa,dünya kupasına ilk kez katılan kapalı kutu olan senegale karşı ağır favoriydi.zidane sakatlıktan dolayı iki maçı kaçıracaktı ama takımda micoud,pires,boghossian,djorkaeff,dugarry,trezeguet,petit,makelele,thuram,barthez,desailly, sagnol,vieira,leboeuf gibi yıldızlar vardı.fakat kazın ayağı öyle görünmedi ve zidane olmadan takım halinde top tutamayan ve oyunu iyi yönlendiremeyen fransa'ya karşı diop,diao,fadiga,diouf,sarr gibi oyuncularla orta sahayı ele geçiren bruno metsu'nun öğrencileri 1-0 'la sahadan galip ayrılıp,tüm otoriteleri şaşırtıyorlardı.sonrasında ise bu şokla fransa 1 puan ve 0 golle turnuvayı tamamlayacak,bu inanç ve özgüvenle ise senegal çeyrek final oynayacak, yarı finali kılpayı kaçıracaktı.

bir de,
isveç'in ingiltere-arjantin-nijeryalı grubu lider tamamlayıp, bir üst turda senegal'e elenmesi. yani bir nevi okyanusu geçip, derede boğulması.
mohikan, hasan şaş, ilhan mansız, senegal.
Senegal-fransa maçının olduğu gün okulda nöbetçiydim. Okulun karşısında dönerci vardı. Türkçe öğretmeni oğlum git karşıdan bana döner al gel demişti. Ben de gidip ilk yarıyı izleyip öyle gelmiştim.
ümit davala ve ronaldo'nun saç modelleri. bu saç modellerinin günlük hayatta karşımıza çıkan örnekleri.

amına koyayım sen tüm türk evlatlarının saç modeline hükmet, sonra git rap şarkı yap kral tv'de çıksın. iğrençsin davala.
Sabahın köründeki maçlar.
Hollanda'nın turnuvada olmaması.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar