bugün

(bkz: 2-2 mi)
sevgililer gününü 14 şubattan 20 şubata alınan maç olacak.
not:çok ağır beşiktaşlıyım.
kartal pençesini fenere geçireceği maçtır.
kendi evinde maçı kanaryaya verecek hali yok ya.
(bkz: beşiktaşk)
bir galatasaray'lı olarak söylüyorum ki beşiktaş'ın fenerbahçe'ye çok fena tecavüz edeceği maç.
bir fenerbahçe'li olarak söylüyorum ki; trabzonspor'un haftasonu aldığı beraberlik bize bu maç için 1 mağlubiyet avansı vermiştir. o sebeple sonuç ne olur kestirmek güç ama yenilirsek bile çok fazla birşey değişmez. kolay da teslimiyet beklemesin kimse. çatır çatır mücadele ederiz.
ailecek cümbür cemaat saldırıp gelmesinler yalnız fena kontralar olacak.*
not:ligin son 2 haftaya kadar sıkışık gideceğini varsayıyorum bu arada.
(bkz: dereyi görmeden paçaları sıvamak)
fener kimseye benzemez yalnız, beşiktaş'ın unutmaması gereken tek gerçek budur maç öncesinde.
bir fenerbahçe'li olarak söylüyorum ki galatasaray'ın zirvenin 16-17 puan gerisinde olacağı maç.
size noluyor lan? oh mınako lige 5.haftada havlu atın sonra yok şu maç şöyle olur şu maç böyle olur. böyle konuşunca komik oluyorsunuz galatasaraylılar. gelen vuruyor giden vuruyor size. hala sesinizi kesip oturmuyorsunuz. susmanız için daha kaç kez vurmak lazım size be arkadaş!
zevkli geçeceğini düşündüğüm maçtır.
maç öncesi yorumları denen bir olay var. isteyen istediğini yazar, entry silmeye lüzum yoktur.
ayrıca, beşiktaşıma çok güvendiğim maçtır. defansa biraz daha özen gösterip çok önlere çıkmazsak sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum, ki ileri çıktığımız zamanlarda gol bulursak her şey yolunda gider.
tek dileğim her derbide klasik haline gelen takımımın maçı bir ya da iki eksikle bitirmesi olayının yaşanmamasıdır. dinamo kiev maçının yorgunluğunu da 2 günde atmış oluruz umarım.
ek : eklemeden geçemeyeceğim, o beyazı kirletmeye kimsenin gücü yetmez. ayrıca yavaş gelin de kaza maza yaşanmasın.
beşiktaş'ın tarihi fark atacağı maç.
(bkz: stadı yakmasalar bari)
beşiktaşımızın rahat alacağı maçlardan biridir.senaryo aynen şöyle olacak.biz her zamanki gibi hızlı başlayıp 1-0 2-0 yapacağız sonra 3-0 sonra 3-1 yapacaklar ardından 3-2 sonra onlar tüm hatlarıyla saldırırlarken kontradan 4-2 yapıp alacağız.

izmirlerden geliyoruz senin aşkınla ulan.koy şu fenere!!!
eskişehir'den şeref bey'e gidip izleyeceğim maçtır. hazır gitmişken dinamo kiev maçına da gideceğim. kara kartalımız rahat alır bu maçı eğer kiev maçında çok fazla yorulmazsa.
portekiz milli takımına karşı kasaplar fc'nin yapacağı maça eşdeğer olan maçtır.
turnike'den geçip polis aramasına geldiğinde polis seni ararken ellerin havada bir an önce oradan sıyrılmaya çalışırsın...

hatta polis "dur be olm nereye gidiyosun" der.

sonra merdivenleri 3'er 5'er çıkarsın... tribüne açılan o koridordan dişarıya çıktın'mı yüzüne mis gibi mabed'in kokusu çarpar...

mis gibi çim kokuyordur. saniyelik baş dönmesinden sonra eş'i dost'u selamlarsın... onlarda özlenmiştir...

ve o an gelir çatar... yar sahaya çıkar... en gıcır eşoftmanları ile ısınmaya... bizimde içimizi ısıtmaya...

onlar ortaya doğru yürürken senelerdir sevgiliye hasret kalmış aşıklar gibi iç geçirir insan...

sonra kucaklamak için çağırırsın... "beşiktaş'im el ele, hep beraber tribüne"

beşiktaş'ım gelir sarılır bize. tam o anda ayrılık bitmiştir...

işte o an yar'e kavuşmanın mutluluğuyla birlikte onsuz yaşadığın günleri haftaları hatırlar ve o günlere lanet edersin...

"sensiz geçen günlerin ...a koyim !

ve santra ile başlar herşey... alen yeri göğü kutsar beşiktaş diye... sonrası uzun maraton saldir beşiktaş'im...!

cok sevdik be abi. cok özledik cok seviyoruz.

(bkz: Burası beşiktaş)
önceki yıllarda laf olsun diye ''bizi ilgilendrimiyo'' diyip içten içe maç sonucunu takip ettiğim derbi. ama bu yıl gerçekten hiç ilgilendirmiyo lan. ah ulan gassaray. neyse matematiksel olarak bizim de işimize hangisi gelecekse onun olsun maç. vazgeçtim berabere kalsınlar.

iç ses: sana ne oğlum!!!!!
daha oynanmadan hakkında beş sayfa entry girilmiş.sabırsızlıkla beklenilen maçtır.

iki takım için de çok önemlidir, adeta dananın kuyruğunun kopacağı 90 dakikadır.Hatta eğer fenerbahçe kazanırsa, şampiyon olma ihtimalini çok yüksek görüyorum.

beşiktaş kazanırsa işte siz o gün bayramı; kutlamayı görün.yıkıcam bu sözlüğü başınıza.hala nasıl gammaz olacağımı da öğrenebilmiş değilim.bu maça kadar öğrenmem lazım.eğer biz, bu maçı kazanırsak, sekiz sayısını ön plana çıkaran bolca başlık göreceğiz sol framede.acilen gammaz olmam lazım bu yüzden.
(bkz: yardım et sözlük)

edit:gammaz oldum lan.yaktım olum çıranızı.
yine cok pis heyecan yapacagim derbi. bildigim üç tane duayı, yukardaki isin düştügünde hatırlıyorsun beni demesin diye okuyamiyorum. her seferinde aynı şey. iki sene önceki fener macında gözüme yumruk yemiştim gole sevinirken, bu sebeple sakatlanmadan tamamlamak istiyorum 90dakikayi. gel 20 subat geel, bi koltukta üç kisi durmayı özledim.

ayrıca, oynarsa fernandez'in macı olacağını düşünüyorum.
(bkz: fener zenci sever)
üstüne daha da fazlasını ekleyip skorun farka gideceği basit bir maçtır.
bilica' nın penaltı noktasını kazamayacağı derbidir, hep ibnelik hep ibnelik.
Galatasaraylı olduğum için Beşiktaş'ı tutacağım maçtır.
halkın takımıyla burjuva takımının karşılaşacağı maçtır.
kan her zaman damardan alınmaz;

http://uludagbesiktas.blo...geldik-besiktas-cars.html
fenerbahçenin değil, aziz başkanlarının kazanacağı spor toto süper lig maçı.
dalmaçyalıların ağlamaya erken başladığı maç. lan bi maç bitsin zorla zırlayın aziz aziz diye.
Fenerbahçe'nin 10 yılda sadece 3 kere kaybettiği,bu bağlamda beşiktaş jimnastik klübü taraftarının çılgınlar gibi saldırdığı...Bizim 17-18 yaşlarında izlediğimiz dünya yıldızlarının ayarında futbolcularını yeni yeni izleyen bunun heyecanı ile şöyle yapcaklar böyle yapcaklar demelerine sebep olan,Fenerbahçe taraftarlarının "inleyen nağmeler"eşliğinde en kolay deplasmanına gideceği maçtır.