bugün

ortalıkta belirli bir transfer haberi olmadığından artık konu bulamayıp saçmalayan başkan söylemidir.başkan bizi transfer haberleriyle mutlu etsene, ne gerek var böyle gereksiz şeylere yapma ya.
Geçen seçimden bu yana %50 AKP oyuna bir açıklama arıyordum. Hatta birisi ile yanyana geldiğimde "ben olmadığıma göre iki kişiden birisi o" diyecek kadar yanıt aradım bu orana.

Sonunda başkanın açıklamalari ile buldum yanıtı.

2011 yurt içi seçmen sayısı 50 milyon 189 bin 930. 20 milyon Cimbomlu oy verdi ise %50 açıklanmış oluyor.

Zihnimde karışık bu denklemi çözüp beni kurtardığı için teşekkür ediyorum başkana. Artık her iki kişinden birine değil, her cimbomlu arkadaşın kaç oy vermiş olabileceğini düşüneceğim.
ünal aysal'ın açıklaması üzerine halen yorum yapılan söylemdir.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/12352.php
son seçimde akp'nin aldığı oy sayısı= 21 milyon 399 bin 82. ünal başkanın bu yaptığı için (bkz: desteksiz atmak) .
o zaman, oran orantı yaparsak.. 40 milyon galatasaraylı vardır.
Sevgili fenerliler , bu ülkede yaşayan her iki insandan birisi akp'ye oy verdi.(Ben vermedim) Ünal Aysal'ın bu açıklamasından hiçbir fenerlinin akp'ye oy verdiğini çıkaramazsınız sanırım.
(bkz: çok yalama pişik yapar)
istatistik hesabı muhim değil burada...
muhim olan ne kadar iyi yalayabildin..
(bkz: sus ve yalovaya devam et)
30 milyon fenerliyle aynı kaderi paylaşan 20 milyon galatasaraylıdır.
"stadın üzerini de devlete kapattıracaklar sanırım" diye düşünmeme neden olmuş hede.

edit: stadın üzerini kapattıracaklar diyorduk, eldekinden olmamaya gayret gösteriyorlar şu an. vay amk, askdakjhasd lan sinirden gülüyorum harbi bak. eee madem 20 milyon taraftarınız akp'ye verdi, susacaksınız o zaman.

(bkz: 20 milyon galatasaraylı akp ye verdi)
türkiye'ye yakışan fenerbahçeli başbakan ve adam gibi adam rte gibi incilere sahip kuşların fazla kafaya takmaması gereken söz.
göt korkusunun tezahürleridir.
üstünkörü söylenmiş bir sözdür. zaten akp'nin aldığı toplam oy bile 20 milyon değildir.
cinconluların tamamen akp'ye oy attığının resmidir.
yanlış olandır. fenerli bir grup veledin sıçtığı başlık.
(bkz: ben vermedim)
(bkz: siktir lan)
cihan kamer kimin has adamı?

ferit şahenk kimin has adamı?

bu işleri geçeceksiniz, az birşey utanmanız varsa.
bir kulübü bir partiye mal etmek utançtır. utanılmalıdır.
fenevlilere oyuncak.
akpnin %50 oy aldığını öngörerek kurulmuş başkan cümlesidir.
şampiyonluğu kaybetmeyi yediremeyen bazı fenerlilerin ısıtıp ısıtıp gündeme getirdiği ünal aysal sözü. hayır ben bir galatasaraylıyım ve zerre kadar umurumda da değil ünal aysalın bu sözü. ne olacak şimdi? ulan senin başkanın halen gerçek veya değil, şike iddiasından içeride yatıyo, etik kurul raporunda şike teşebbüsünü doğruluyo, sen utanmadan "gündemi karıştırmayın olum, kadıköyde gelin alacaz, gerdeğe girecez böööhöhöhöö" diyosun.sonra şampiyonluğu kaybediyosun, utanmıyosun da ben ünal aysalın bu lafından mı utanacam? hayır bak, hayatımda sahip olmadığım huydur şu "bütün fenerliler böyle amk" veya " bütün kadınlar böyle" türünden genellemeler yapmak. nasıl ki benim dangalak olduğunu gördüğüm renktaşlarım varsa sizin de hatalarınızı bazı fenerli arkadaşlar görüyodur. yalnız aga, siz bu yüzsüzlük işini harbiden abarttınız yaa.
ünal aysal bu lafı söyledikten sonra düzeltmesini de yaptı açın okuyun. valla ne yalan söyleyeyim, ben galatasaray taraftarı olarak o kadar üstünde durmadım bunun. yanlışlıkla söylendiği belli. hatta ne söylemeye çalıştığını da anlamadım tam. her ne demeye çalışmışsa da zerre kadar umurumda değil. bin dokuz yüz bilmem kaç yılındaki ankaragücü gs maçı da o kadar umurumda değil. çünkü ben sözümü söyledim, varsa bi şey bulunsun, çıkarılsın. bizimkiler şike yapmış mı acaba diye bütün sezonları mı inceleyecem amk. iki lig birden düşürsünler üstüne de puan kırsınlar. amma velakin çıkıp da o sezon bileğinin hakkıyla iki kez tescil edilmiş bir şampiyonluk kazansa fenerbahçe, taraftarlarına "sizin de başkanınız bunu demiş olum, 1744 fb- mühendihane-i hümayun maçını ne çabuk unuttunuz? 1071 malazgirt zaferini ne çabuk unuttunuz lan" diye ağlamam. adam gibi derim ki "hakettiniz kardeş, tebrik ederim. ama üç beş sezon sonra tekrar emanetimizi isteriz." çünkü futbolun güzel tarafı budur. kısa sürede çok şey değişir. daha geçen sezon "kümede kal cimbom" diye tezahürat ediyordu millet. bakın bir sezonda onu diyenler kendileri daha ciddi şekilde küme düşme stresine girdiler. futbolda her an her şey olabiliyo. uefayı aldığımız dönem lige de ambargo koymuştuk. hep böyle gidecek sanıyoduk, formamızı koysak şampiyon oluruz sanıyoduk, ne oldu? üçüncülüğü beşinciliği başarı sayan kariyeri parlak teknik direktörler geldi başımıza. işler bir anda tersine döndü.
yalan yok, avrupaya kimler gitmişse bütün sezon onları destekledim, şampiyonlar ligi çeyrek finalinde fener chelseaye elendiğinde neredeyse ağlayacaktım o kadar yani. niye sevineyim ki? bizimkiler de daha iyisini yapsın. rekabet gelsin lige, sadece ligde şampiyonluk için değil; avrupada başarı için de rekabet edilsin. benim dileğim buydu. ama öyle bi oldu ki, avrupada feneri destekle, beşiktaşı, trabzonu, bursayı destekle derken kendi takımımın rengini unuttum lan. şimdi devran döndü, galatasarayın sırası da geldi. işte futbol bu yüzden bu kadar zevkli. acaba önümüzdeki sezon galatasaray avrupada ne yapacak? beşiktaş kaldığı yerden devam edecek mi? fener ne yapacak? trabzon neler yapıcak? bunların hiç tartışıldığı yok, anca ünal aysal onu demiş, 1956da galatasaray şunu yapmış bilmem ne. oğlum s.tir edin lan şu ligi. fenerlisi de galatasaraylısı da etimesgut şeker sporlusu da şunu kabul etsin artık kardeşim; bizim lig kurmaca, sırf birileri tatmin olsun, kitleler uyuşturulsun, gündem istendiğinde değiştirilebilsin diye var bu lig. üstelik zevk de vermiyo artık. bir kere de bırakın şampiyon olan sevinsin, üç beş gün. sonra hiç bir şey olmamış gibi devam edilsin. fenerliyle galatasaraylı oturup karşı karşıya aykut kocamanın yaptığı taktik hataları, albert rieranın ne kadar gereksiz bir transfer olduğunu vs tartışsın, sonra da avrupa takımlarını çatır çatır yenen takımlarımızla hep beraber övünelim. ama yok, olmaz öyle şey. neden olmaz biliyo musun? çünkü biz futboldan zevk almasını bilmiyoruz, biz futbolu arabesk olarak görüyoruz. maç izleyip kahrolmaya, birilerine isyan etmeye, bileklerimize jilet vurmaya alıştırmışız kendimizi. kendi babasının doğum tarihini bilmeyen adamlar, rakip takımın yüz yıllık tarihini ezberliyor. neden? kültür olsun diye mi? alakası yok. tuttuğu takım şampiyon olamazsa cıngar çıkartabilsin diye. dedim ya futbol bizim için bir eğlence aracı falan değil, sadece bir sene boyunca evde, işte, çevrede yaşadığımız hayal kırıklıklarını isyana dönüştürme vesilesi. futbolumuzu yönetenler de bunu bildiklerinden olsa gerek, avrupada hiç bir başarı kazanması beklenmeyen, hatta taraftarı tarafından da istenmeyen takımlara milyon dolarlar yatırıyor. neden? çünkü işler yolunda gitmezse, ki gitmeyecek zaten, hıncını yönetimden değil de on milyon euro para sayılmış futbolcudan çıkarsın diye. veya onu oynatamayan teknik direktörden çıkarsın diye. velhasıl, biz hiç bir zaman basit bir oyunu sadece oyun olarak görmüyoruz, spor kulüplerini cumhuriyet yapıyoruz, stada gidip ölmeye geldik diyoruz, statları yakıyoruz vs. bizim için futbol milyonlarca insanın birbiriyle kavga etmesi için bir sebep sadece yoksa taraftarlık, spor sevgisi hikaye.
peşinen edit: şöyle bir bakıyorum da amma da dağıtmışım konuyu haa. neyse olsun, gecenin 2sinde kafa olmuş bi milyon, ancak bu kadar oluyo gençlik. ama olsun iyi oldu, bir sezondur canımı sıkan şeyleri kusmuş oldum bi nevi. hadi o zaman behlül kaçar.
ironiyi çözemeyenler eleştirdiği mevzu. he gardaş he siz biliyorsunuz. zaten önce başbakanı ıslıkladık sonra yalamak için oy attık.
http://p.twimg.com/At5o2IxCEAAynJR.jpg:large

görsel
kim demişse halt etmiş.

dedim ilk gördüğümde. üstelik te bunu diyen kendini gururlu olmakla öven g.saray başkanı.

ne kadar tanıdığım g.saray lı varsa hepsi akp ye çok soğuk. ya da bana öyle insanlar denk geldi.

g.saray ın akp ile tek bağlantısı vardır o da hakan şükür dür. 20 milyon g.saraylı olduğunu varsayarsak, sanırım ondokuzmilyon dokuzyüzdoksandokuzbin dokuzyüz doksan ı akp ye oy vermez. 10 kişi felan akp oy veren vardır 20 milyon içinde.

biraz dalkavukluk kokan açıklama olmuş.