bugün

normalde savaş görmüş kişilere ağız açık bakılırken bu savaşları görmüş kişilere efsane den öte bir şeyler bulmak lazım. özellikle bu nesil türk topraklarında büyümüşse daha neler neler görmüştür kim bilir.
bu yüzden yaşlılar bir toplumun hafızasıdır derler. bizde ihtiyarlara moruk gözüyle bakıp huzurevine tıkan gençlerimiz geçmiş savaşları ancak taraflı tarih gözüyle okurlar.
1880-1888 neslidir.

ismet inönü'nün neslidir. adam tüm bu savaşlarda bir biçimde bulunmuştur. gerçi akranları erken ölmeselerdi daha iyi olurdu ama...
büyük dedemin de içlerinde bulunduğu nesildir. kendisi sarıkamış harekatı'nda gazi olmuştur.
En efsane nesil. Böyle bir neslin anlatacaklarını dinlemek nasip olmadı. Ben sadece bir stalin ve sovyetleri dedem ve anneannemden, bir de 70-80 ve darbe dönemini babamdan dinledim. Gerisi tırt.
bu savaşlardan en az bir tanesinden firar etmiş neslin ferdidir. bu arada necip millet edebiyatına da uyuz olduğumu söylemiş miydim ?
bir 100 yıl savaşlarını gören nesil değildir. adamlar, doğumundan ölümüne kadar savaşın içinde.
(bkz: kazım karabekir)
sorgulayanın hangi nesile mensup olduğunu kestiremediğim durumdur.

anladığım kadarıyla ve yaptığım hesaplara göre yazar en az 101 yaşındadır.
Ona artık sorgu sual yoktur, biz hayırdır.
Dedemdir. Adam yürüyen katliam.
1880-1950 arasında yaşamış efsanevi nesildir.
muhtemelen 1870 lerde dogmuş nesildir hakkaten bir çoğuda eceliyle vefat etmemiştir zannımca.
monica bellucci adriana lima kate upton lu nesil yanında şansızdır.
bir haçlı seferlerini görmüş nesil değildir. ohoooo ne canlar yakardık zamanında.. değil mi haşmet.
ananemin dedesinin neslidir. kurtuluş savaşında yunanlar tarafından "türk'e mermi harcamayalım" diye dipçiklenerek şehit edilmiştir.eşi yani büyük ninem yakınları tarafından toprağa gömülmüş bir hafta toprak altında kalmıştır hamile haliyle. şimdi düşünüyorum da çok şanslı bir nesiliz ve utanmadan şikayet ediyoruz.
bir üyesi 4 sene önce 110 yaşında vefat eden büyük dedemdir. bize gördüklerini, yaşadıklarını hatırladığı kadarıyla anlatırdı. annemden babamdan daha çok severdim nedense. onu dinlemek dünyanın en keyifli şeylerindendi. her hikayenin sonunu da kazanmak kolay olmadı sahip çıkın diye bitirirdi. canım dedem benim, kabrin ışıkla dolsun.
Son kurtuluş savaşı gazisi muğla da açlıktan ölmüştür. Evet tarihimizin ölüm kalım savaşlarından birinde gazi omuş kişi suriyelilere maaş verilen ülkede açlıktan ölmüştür.
http://www.yenidenergenek...in-turkler-kapakta-kaldi/
Ak Parti iktidarını gormemiş nesildir. Cidden gormemislerdir.
dedemin babasının da dahil olduğu nesildir. gerçekten torunları olmaya layık olamayacağımızı düsünüyorum
Babamın dedesine tekabül eden nesil. Herif harpte sayısız Bulgar kesmiş gelmiş hızını alamamış iki kişiyi de izmirde vurmuş. Herhalde ondan iki yakası bir araya gelmiş adam yok sülalede.
Ortalığın amına koymuş efsane nesildir.