bugün

entry'ler (271)

şeriat istiyorum diyen kadın

1. Evlilik ahdi diye bir şey var, kadın erkeğin ikinci nir eş almasını istemiyorsa bunu belirtebilir.
2.a)kadın hem kocasından hem ailesinden mirasta pay alacağı için aldığı miras oranıdüşüktür.
B) ayrıca erkeğin eşine ve çocuğa bakma yükümlülüğü vardır, kadının yoktur. Burda erkeğin sorumluluğunun fazla olduğunu görmek lazım ve onunda evleneceği bir kadın olduğunu
3)kadınında nurileri var hurilere karşılık merak etmeyin.
4) hee evet kadının şahitliği konusunda bir eşitsizlik var, ki artık günümüzde görgü tanığı güvenilir bir delil olarak addedilmez öyleyse direk küllihen bütün insanların hukuk sistemi tarafından "güvenilmez" addedildiği bir yerde yaşıyoruz. Ama ona laf etmeyelim tabi, o modern çünkü.
Şeriat istiyorum diyen kadın yukarıda saydıklarımı bilen ve hem evde hem işyerinde çalışmanın hayatı sadece çocuk için zor hale getireceğini de bilen kadındır. Bu koyulan kurallar ekseriyetle aile yapısını korumak içindir, neslin devamı ve sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için.

atatürk e dil uzatan sözlük yazarı

Bir insanın bir zatı sevme hakkı olduğu kadar sevmeme hakkının da olduğunu bilen yazardır. Öyle sadece resmî tarih okumaları üzerinden, inkılap tarihi ile değil bu konuda alternatif tarih okumalarında da bulunmuş yazardır. Ülkenin devlet yönetiminden, kılık kıyafate, takvime, alfabeye kadar her şeyini batılı yaparak, batı emperyalizminin karşısında değil yaması konumuna geldiğini gören yazardır, ayrıca bunun kültür emperyalizmi olduğunu bilen yazardır. Demokrasi naatları verip asıp kesmekten bahseden ve bunu dersimde, kastamonuda vb. Yerlerde uygulandığını bilen yazardır. ilk meclisin mustafa kemalin kararları daha rahat işlensin diye bilfiil değiştirildiğini bilen ve bu seçimlerin ne kadar demokratik olduğunun tartışıla geldiğini bilen yazardır. Ve bir devrimin önce kendi çocuklarını yiyeceğini ve bunun nutukta mustafa kemalin silah arkadaşlarını hedef almasıyla gören yazardır. Kurtuluş savaşının devamının bir iktidar kavgası halini aldığını gören birisinin kendi diktasını, halkında, hakkında sözünün üstüğüne koyduğunu bilen bir yazardır ve bununda dönemin şartları diye meşrulaştırılmaya çalışıldığını bilen bir yazardır. Merak etmeyin ajan majanda değildir.eksileyen elleriniz dert görmesin.

yazar isimlerini foşik ile değiştirmek

Bianarşikbifoşik.

bir öğretmenin alması gereken maaş

Haftalık çalışma saatinin min. 15 ve kaçta kaçının gerçekten öğretmenlik yaptığı unutulmadan verilmesi gereken maaş.

ingiltereyi ingiltere yapan kürtlerdir

ingiltereyi bilmem de türkiyenin son 30 yıllık politikasına ciddi bir etkileri, ülkenin en büyük dini cemaatinin lideri (said nursi), bir tane cumhurbaşkanı( turgut özal), kudüsün fatihi salahaddin eyyubi, kürt alimleri veya entelektüelleri mevcuttur.
Yani sanki tüm türkler kahvede oturduklarında atom fiziği parçalıyomuşuz gibi bi kanıya varmayalım ki hiç bir millette bu böyle değil, zaten bu meselenin bir "ırk" değil, coğrafya ve inşa edilmesi gereken bir medeniyet tasavvuru sorunu olduğunu görmek lazım(coğrafya kısmında beşeri coğrafyayı da sayıyorum yani aynı coğrafyanın insanı temelinde baz aldım) ayrıca Bu hiç bir milleti aşağılama hakkını bize vermez. "Bir topluluğa duyduğunuz kin ve nefret sizi haksızlık yapmaya yöneltmesin"
Peşin edit: bunu yazmam çok komik ama:
Kürt değilim, cihangirli veya bi türevi de değilim, hdp ye de oy vermedim.
Sadece türk kürt savaşının kazananının oyun kurucular olduğunu düşünüyorum. Başka bir şey değil.
Edit 2: Zaten mühim mesele özal'ın kürt olması da değil cımbızla laf çekip hakaret etmekle haklılık, yav haklılığı geçtim bu türk kürt sorununa da bi katkınızda olmaz. Değişen günlük politikalar da haberlere göre biraz oraya söversiniz biraz buraya, toplumu kucaklamaya yönelmeyen bir kafayla 30 sene daha aynı şeyleri konuşuruz. özal'a gelirsek adamın açıkca kürdüm diyemediğini zaten biliyorum yazıkki olabilir e şuna buna getirmiş.
cahillikle kütüphane arasında bir bağ kuranlar mevcut ebu cehil'in müşrikler arasındaki lakabı ebu hakemdir. Cehalet bakamamak değil görememektir.

bir ölü diriltme hakkı verilse diriltilecek kişi

Ben dirilteceğim de bakalım adam gelmek isteyecek mi?
Sanırım kimseyi diriltmek istemezdim, gitmişse vardır bir nedeni.

cam buğusuna resim çizmek

içten içe bazı şeyleri aynı yerde tekrar tekrar yapabilme isteğiyle cam buğusunda yapılan eylemdir. Hem hatırlama hem de unutma düşüncesini yanyana ifade eder. Kendi içinde bir devinimdir, her gün yeni bir resim.

üniversiteye gitme nedeni

Bu insan dediğimiz o canlının hayata dair sahip olduğu fikriyat ile açıklanabilir.
insanlar bir tas yemek için yaşıyor nihayetinde; iyi yaşamaktan, mutlu olmaktan anladığımız bu. Refah seviyesi üzerinden insanlık edebiyatı yapıyoruz, hatta medeniyet edebiyatı.
Hal böyle olunca üniversiteler niye öğretim yeri değil demekten ziyade bu hayatın kendisini bi nevi öğretim yuvasına çevirmek lazım. Üniversiteye gitme nedenine değil yaşama nedenine odaklanalım. "Mesuliyeti olanın meselesi, meselesi olanın suali olur"

gök tanrıya inanmayan türkler

Türk olduğumuzdan başımız göğe eriyor zaten efendim tanrıya ne hacet, bize Allah yeter.
Tanım: Gök tanrıya inanmayan türkler gök tanrıya inanmayan Türklerdir.

türbansız biriyle ciddi düşünmek

Türbansız birisi dindar da olabilir, onun tek zaafı bu durum olabilecekken bir başkasının başı kapalı olduğu halde onlarca zaafı olabilir. Bu noktada kaale alınması gereken vücudun teşhir meselesidir. Bunun bugün türbanlılar da dahil olmak üzere toplumun önemli bir kesimi tarafından sosyal medya aracılığı ile icra edildiğini söylemek lazım. insanları kucaklayıcı bir anlayışın geliştirilmesi lazım.

üniversitede caminin ne işi var diyen gereksiz tip

Bu memlekette gereksiz insan sayısında nedense bir azalma olmuyor. Ulan senin sikinin derdimi lan pezevenk, Ulan o adamın koca kampüste bi namaz ihtiyacı olamaz mı, her vakit kampüste at mı yarıştırsın. Bide benim dinimi bana öğretiyor gözle namaz kılmakmış. Eli ayağı tutan adam gözle mi namaz kılar? Kimden öğrendiysen selamımı ilet. Bu gereksiz tipler, işe yaramaz döl israfları, insanlık bilmez vicdansız it sürüleri gelir size özgürlük anlatır şaşırmayın onlar son 80 yılın ürünü update olmadılar.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

chopın- spring waltz huzurun membaı.

devlet kuracak olsanız hangi ismi verirsiniz

Sosyetistan.

benim ülkem dünya ve dinim iyilik yapmak

Tebrik edilesi davranıştır fakat temelde büyük bir sıkıntı içerir: iyilik kelimesinin altını hangi hukuka dayandirip temellendirecegin insanin yaptığı her davranış bir hüküm ve tercih belirtir ve iyilik kavramı ziyadesiyle tozpembe kalır sınırlarını cizmediginizde işler sarpa sarar.

yönetilmesi en zor ülke

Listestayn diyesim geliyor resmen yazamadım.

en iyi kung fu filmleri

Kung fu Panda iki. Ben ciddiyim.

uludağ sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

Arayan belasınida bulur mevlasinida.

hayatta en sevmediğimiz cümleler

Gotüyü sikerin.

bir kızı kendine bağlayıp kıçına tekmeyi basmak

Kız orospunun tekiyse mükemmel bi durum. Destekliyorum bak.

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

Şeyh Ahmed yasin e inen nur / ya kassam bir vurdun bir daha vur.