bugün

19 saçmalığına ne ateist ne aklı başında kimse cildirmaz. Netice de saçma müslüman uydurmasidir. Önce kendi cildirmanizi saklamayın da ateist beri kalsın.
19 mucizesi'ni kabul etmeyen sunni site de var eden de. sorularla islamiyet sitesi kabul ediyor galiba ama dinimiz islam sitesi kabul etmiyor.
19 saçmalığına inanmak için liseli ergen olmak gerekir.mucize uydurmak için
Kurandan 2 ayet atan kafa cidden dini zerre anlamamıştım.
Allah'a iman etmek için mucize arayan Mekke müşrikleridir.
Hamdolsun bizim
Böyle bir sıkıntımız yok.
Genelde psikolojik sorunları olan dindoş ailede büyümüş tipleri peşinizden sürüklersiniz.
aslında 19 ile ilgili bir sorunu yok sünnilerin. ama 19 sayısını kutsallaştırmanın yanlış olduğunu düşünüyoruz. yani nasıl 666 sayısı şeytanı temsil mediyorsa 19 da tanrı yı temsil ediyor gibi bir düşünce yanlış. Allah, kur'an-ı kerim de elbette sayısal mucizeler göstermiş. Mesela:

Amerika’da biyokimya uzmanı olarak çalışan Reşad Halife, 19 Mucizesini bulmadan önce kendine bir kural koyar: Bir ayeti anlamadan öbürüne geçmeyeceğim, der. Fatiha suresini bitirir, elif lam mim’de takılır. Allah bu anlamsız harfleri buraya niye koysun? Sonra bir araştırır, görür ki: Huruf-u mukatta harfleriyle başlayan surelerde bu harflerin frekansı en fazla. Bunu 1973’de bir makale olarak yayınlar. Daha 19 Mucizesini bulmuş değil. Fakat bu tarihte bir ilktir. Daha sonra araştırmalarını ilerletir ve nihayet 1974’de 19 mucizesini keşfeder. Besmele 19 harf. Kuranda 114 sure var, on dokuzun altı katı. Besmelede geçen ‘Allah’ kelimesi Kuran’da 2698 defa geçiyor, 19’un 142 katı.

Kur’an’da “sene” kelimesinin tüm türevleri 19 kez geçer. Astronomide Meton dönemi “19
senelik” bir dönemden oluşur; bu dönem Güneş takvimi ve Ay’a bağlı oluşan aylara ortak bir
çarpan oluşturması açısından astronomide önem taşır. Diğer ilginç bir husus, Kur’an ayetlerinde, “Güneş ve Ay” kelimelerinin ikisinin beraber, Meton dönemindeki “sene” adediyle aynı oranda; 19 kez geçmesidir.

“Ahret kelimesi Kuran’da 115 kez geçiyor, dünya kelimesi de 115 kez geçiyor. Yani dünya ve ahret kelimelerinin tekrar sayıları aynı. Şeytan kelimesi 88 kere geçiyor. Bakıyorsunuz ‘melek’ kelimesi de 88 kere geçiyor. Kuran’da böyle diyalektik bir mantık var. Karşıtlar eşit geçiyor. Ay kelimesi 12 kere geçiyor. Gün kelimesi 365 kere geçiyor. Allah buralarda matematiksel bir mesaj veriyor bize.

bu arada tamam bir mucize vardır veya bakarsan yoktur. Ama Allah ayetlerini abaküsteki boncukları sayalım der gibi yollamadı ki. içinde ne yazıyor o önemli bizim için.
19 saçmalığının bu ülkede tarihçesini yazarım sana
Sadece 19 değil cifir ebced vb. Saçmalıklar konusunda ihtiyacı olana beleş derste veririm.

Ben dini konularda ego tatmin etmem.ilmin saygınlığını vardır.

o dönem de yaşasan bize mucize gerekmez atalarımızın dinini terketmeyiz derdin. şuan dediğin gibi.

Cümlesi ayetlere takla artırmaktır.saçma bir mevzu da haklı çıkmak için.
Allah korusun.
Rezil olmayayım diye beş para etmez sözlere ayet süsü vermek ne kötü bir tavır.
19. Arkadaşa tek soru.
Kuranı Kerim'den 2 ayeti atıyor musunuz.
Atmiyorsaniz seni ciddiye alıp dinleyeceğim.
Hesap tutsun diye 2 ayet atıyorsanız zaten din dışı olduğunuzdan ciddiye almıyacağım.
bebeler bilmez bu 19 mucizesi adlı kitabın türkçe'ye çevrilerek türkiye'de yayınlandığı tarih ile zaman gazetesinin kuruluşu 80'lerin ortalarına denk gelir. kitabın reklamını da fetöcüler yapıyordu.
kim kimdir iyi öğrenin.

edit: zıt mıt başlatmayın. olanı söylüyorum. o dönem zaman diye bir gazete çıkmış çok güzel diyen bütün geri zekalılarda bu kitaptan vardı. sahaflarda falan bulsam yayınevinden bağlantıyı da gayet güzel zımbalarım muhtemelen. fetö siyasal islam soslu bir abd projesidir. çok umurundaydı sizin kurandan uzaklaşmanız. kuran müslümanlığı çıkışının tek nedeni hadisler de geçerli kılınsın ki kendi gibi hacı hoca takımının itibarı sarsılmasın. kripto yobaz da gelmiş mantık arıyor.
Bu tür şeyleri lotr da da tutturursun.

Piramitte de... tevratda da.

Okultdır aq. Biraz kas kendi hayatında da.

Jim carrey nin filmi vardı 21 mi 23 mü ne... gidin seyredin.
Türkiye'de 19 mucizesi biraz da atatürkü ön plana çıkarmak için parlatıldı sanırım. 19 mayıs 1919 gibi. ama gerek yok böyle zorlamalara.
fetöcülerin niye 19 propagandası yapsın kardes? fetullah gülen denilen kuran düşmanı zaten sizi kuran'dan uzak tutmak için sünni retoriği kullanan biriydi.

sizi sünni gerici dairede tutup kuran'dan uzak tutmak istedi. iyide kanka bu adamlar niye topyekun kuran'a karşı bir savaş yürüttüler? adamsanız bunun cevabını ararsınız .
19 olayı bu kadar basit bir olay değil.

ateistler kuran'ın tanrı sözü olmadığına inanmak istiyor ve kuran ile ilgili zerre olumlu birşey duymak istemiyorlar.
ünlü filozofların sözlerine tapan ama kuran'a gelince bunu eskilerin masalları olarak kestirip atan ciddi bir şekilde inceleme gereği duymayan yani sadece alay eden ateistler yakında gerçeği bilecekler.
sünniler ve şii'ler ise bölünmüşlükleri yobazlıkları ve zalimlikleri sebebiyle büsbütün kuran'dan uzak tutuldular.
Çorumluları sevmemelerindendir diyeceğim ama Çorum'un çoğu aşırı dinci.

Çıldırtamadı.

Çorum başkent olmalı o zaman.
yapıştır bir donuz daha.. yürü bee
Velev ki 19 mucizesi diye bir şey olsun.

Kur'an'da en'am suresi 92. ayette kur'an mekke ve çevresine hidayet versin diye indirildi yazıyor. Kur'an'ın alenen araplara indirildiği anlamadık demesinler diye arapça indirildiği yazıyor.

Ben arap değilim. Mekke ve çevresinde doğmadım. islam isterse doğru hak din olsun beni ilgilendiren bir şey yok zaten. Varsın 19 olsun 31 olsun fark etmiyor.
Sen bana bir roman kitabı söyle şöyle 500-600 sayfalık, sonrada götünden bir sayı uydur. bak bakayım ben o sayıyı o romanda kaç kere buluyorum.

kuranda kimsenin işine yaramayan sayılar arayacağınıza bu kitap Muhammedin cinsel hayatını dert ettiği halde neden namazın nasıl kılınması gerektiğini bile anlatmıyor diye düşünün bence.
Kuran özelde Arabistan geneldede tüm dünyaya gönderildi. Enbiya 107 seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik. Der hz Muhammed için. Ezcümle ayetleri cımbızlayarak mananın bütünlüğünü bozup kaçamazsınız.