bugün

her ne kadar fenerli olsamda 16. dakikada ardanın asistiyle ilicin attığı gole sevinmedim değil dediğim şampiyonlar liginde türkiyeyi temsil eden galatasaray ile psv arasında oynanan maç
rüzgarı arkasına alan psv'nin devamlı uzaktan şut çekerek gol aradığı maçtır.
mondragon'un topu ceza sahasının dışında elle kontrol etmesine rağmen kırmızı kart görmediği maç.
(bkz: sabri nin tehlikeli bakislari)
arda'nın mendez'e yaptığı faul sonrası iyi misin şeklinde bir soru sorduğu maç.
(bkz: fatih hoca bi sus ya)
ben saçma sapan bir gol yiyecem haberiniz olsun arkadaşlar uyarısını her maçta olduğu gibi yapan mondragon'un saçma sapan bir gol yediği maçtır..
sahaya giren bir galatasaray taraftarı için ertem şener şu sözleri söylemiştir;

sırtı bize dönüktü, boyu kısa. yüzünü dönünce koca bir adam olduğunu, ama boş bir adam olduğunu anladık.

bu arada an itiariyle sahaya ikinci taraftarda girmiştir. giren taraftarlar üç oldu.

(bkz: durduramiyoruz efendim hepsi sahaya iniyorlar)
galatasaray'ın 2. golünü psv kalesine giren bir taraftarla attığı maç.

yorumcu olarak fatih terim yerine rıdvan dilmen olsa, şu yorumu yapabilirdi;

çocuğun sahaya girdiğini gördüğü an: gol olur
galatasaray'ın yenildiği maç.
türkiye ligindeki kötü sonuçlardan sonra galatasaray'ımız için avrupa defterinin de kapandığı maç olmuştur. aslında iyi de olmuştur, artık bir kan değişiminin gerekli olduğunun anlaşılması, radikal kararlar alınması için böyle bir yenilgi gerekliydi sanırm. ama taraftar bu yenilgiyi haketti mi ? tabi ki hayır!
galatasaray taraftarının takımından gol atma ümidini kesmesinin akabinde sahaya daldığı ve adeta gol olup yağdığı karşılaşma.

+evet sayın seyirciler bekir abi geliyor, dörtnala geliyor ve goooooolllll, bekir abi direkten ağlarla buluştu, harika bir gol...
her zaman övündüğüm taraftarımızdan zorla nefret etmeme sebep olan maç. yenen şanssız bir gol sonrası morali bozulan takımlarını ateşlemeleri gerekirken provokatif tezahüratlara ayak uyduran o çoğunluktan utanıyorum. galatasaray, onların olmadığı ortamda psv'yi yenecek, hala galatasarayın büyüklüğünü anlayamayan o taraftar bozuntularına da kapak olacak..

edit : (bkz: buraya edit medit gelmeyecek)
taraftarın akıl dolu gol oluşuyla 2-2 berabere biten maç.
büyük hoca eric gerets'in takımı yaktığı karşılaşma olmustur.
yine yanlış kadro sahaya sürerek takımın malubiyetini tetiklemiştir.
hakan şükür gibi savunmada 2 adamın tutmak zorunda olduğu futbolcuyu yedek soyundurarak maçın en büyük taktik hatasını yapıyor.
tek forvet oynayan ümit karan kısa boyu yuzunden psv savunmasında varlık gösteremiyor.
taraftara gelince inadına 72 bin kisi diyen yönetimi mahçup etmeyerek yine dağın başındaki stada bu soğuk havada yol çilesinde koşoyur ve bu akşam yaptığı herşeyi hak ediyor
son olarak tebrikler eric gerets.
önce çocuk diye tanıtılan koskoca bir adamın sonra da sanırsam tribün liderlerinden birinin sahaya daldığı maç olmuştur. adam önüne geçen görevlileri bile tehdit edip korkutmuş, herkesi geçerek gol olmuştur. türk futbolunda daha önce de gördüğümüz bu eylemi başka ülkede yapan var mıdır bilmem. erik gerets kredisini tüketmiştir, zico ile tigana için yarın daha da zor geçecektir, kaybedenlerin haftayı görmeleri düşük ihtimaldir.
"Yeter lan artık, yazmayın" dedirten başlık. Acımız büyüktür. Her f5 sonunda solda görmekten bıkılmıştır. yazarları artık üzmeyin. bu son entry olsun.
unutmak için son 20 dakikası yazar tarafından seyredilmemiş, hadi sözlükte biraz iyi vakit geçireyim duygusuyla pc açılmış, hayal kırıklığı yaratan, sözlüğü terketmeye sebep başlık.
ilk yarıdaki hırsı bir fenerbahçeliye bile "helal olsun" dedirtmiştir. fakat maç sonucu ile türk futbolundan beklenenler azalmıştır.
olimpiyat stadına taraftar gelmiyor diyenlere kapak olmuş karşılaşmadır. ne gelmemesi arkadaşım millet taşıyor, sahaya taraftar yağıyor.

(bkz: ibne basın bunu da yazın) *
gözlerimizin ısrarla okan buruk ve carrusca'yı aradığı maçtır. halbuki gerets kendi almadığı bu oyuncuları oynatsa, maçın sonucu değişik olabilirdi. oysa o, ön liberoda okan buruk'un yerine inamoto, maçın ilerleyen dakikalarında ise orta sahanın solunda carrusca'nın yerine cihan haspolatlı'yı tercih etti. Carrusca gibi az süre izlesek bile futbolu keyif veren bir oyuncuyu yedek oturtup, sahada sabri'yi oynatan eric gerets'i protesto eden taraftar yerden göğe kadar haklıdır.
galatasaray ın kendini 200 yılında zannetmesinden dolayı kaybettiği maçtır. gücünün farkında olup tempoyu düşürse ve amiyane bir tabirle 1-0 a yatsa kazanması içten bile değildi. ne diyelim geçmiş olsun, allah bizi de newcastle united ın şerrinden korusun.*
talihsiz mondragon maçlarından biridir. maçı kaybetmemizin en büyük sebebi.
maç başladı. hani star'ı izleyen, tribünde oturan herkes içinden ve dışından "cim-bom döndü bea" dedi. o ne müthiş ataklardı öyle, nasıl pozisyonlardı öyle! geçen sene şampiyon olup şampiyonlar ligine girmeye hak kazanan türkiye birinci lig'inin şampiyonu! psv miydi bu takım acaba? tek kale oyun...
gol geldi iliç attı 1-0 oldu.
atmaz olaydın lan! niye attın ki bekle tribünlerden gelen taraftarlar gol olarak yağsın bekle bir dakka. yani bu kadar sabırsız olunur mu? neyse golü attık, galatasaray kendi yarısahasına çekildi tarfatar sustu. mal mısınız lan yoksa taklit mi yapıyorsunuz!!! ama yok burası olimpiyat stadı burada oynanacak maç. o da ne bir tane migros poşeti hızla ayhan'ın yanından geçti, bir tane de posta gazetesi song'a şık bir çalım attı. evet hayal gücü geniş bu stadda. özhan canaydın da aynı hayalleri kurdu sanırım.
1-0 gerginlik yarattı. sanki fatih terim nostradamus gibi bilmişti. ama gerets bilemedi tabi. lan gerizekalı maloğlu mal sen ne akla hizmet cihan denen top toplayıcısıyı sahaya sürersin. ümit karan'ı alıp artistlik yaparsın. necati'yi niye yedekte bekletirsin. a aklı noksan herif ayhan denen serserinin hala oyunda işi ne! hakan şükür peygamber mi ki sen oyuna kurtarıcı olarak sokup ben elimden geleni yaptım imajı çizersin. işte galatasaray taraftarı da seni böyle çizer! lan biz takımımızı en farklı skorla yenildiği chelsea maçında bile gönülden destekledik. inadık lan biz! ama yok iliç'i al sen oyundan, bok kafalı cihan'ı sok oyuna. ya inandık biz diyoruz ama gözlerimize inanamıyoruz. hani sözlük şu saatte olimpiyat stadına fırlayıp santranın ortasındaki beyaz noktaya olanca gücümle sıçmak istiyorum. yönetim nerde onlar da mı gitti? adnan polat orda bir tek.
ulan sinirden ağlamak istiyorum! küfür ediyorum belki caps lock açık yazıyorum. ama taraftarı bu kadar sinirlendiren birikim ne. olm artık patladık lannnn!!! bi yeter artık! 2000 senesinde bile daha kötü oynayarak ruhumuzla aldık maçları. değil mi sabri?
evet ilk golü yiyen mondragon'un hakkını yemeyelim! kone'ye attırmak istediği gol mü desem ne desem yarabbi!!! kapattığın köşeden yiyeceksen git diyarbakır'a al bir kamyon karpuz sat oğlum! sen böyle maçlarda hata yaparsan siktir git yedek kulübesine! adam gibi oyna götgen!
galatasaray'ın tek hedefi türk olmayan takımları yenmektir. biz öyle bir milletiz ki gereketiğine fazla değer veririz ama sabrın da bir sınırı var. sorumlu kim lan! onu çağırın bana! devlet dairesine dönmüş bir galatasaray daha nereye kadar temsil edecen bizi. diğer takımlar etsin diyemiyorum inan. yine kötünün iyisisin o yüzden susuyoruz. ne para ile ne de piskopat tarafatar ile maç kazanılır. takım ruhu ile kazanılır. geçmişte bunun ispatını yaptık ruhsuz herifler. 93. dakka da amele gibi ceza sahasında sıçar pozisyonda oturarak olmuyor mondragon efendi bu işler. ayhan, cihan gibi dallamalar oldukça, boş yere yapılan transfer oldukça, galatasaray'ın başında angut bir baykuş* oldukça daha çok sinirleniriz biz cim-bom'um. asıl bizi sinir eden de bu zayıflığa bakıp ellerinde kınayla domalıp egolarını tatmin eden içimizdeki irlandalılar. bu duruma kadar düştük. yok öyle 3-0 'dan maçı 3-2 ye getirip birşeyler beklemek. olmuyor lan! uefa kupasını maç kazanarak aldık, kaybetsek türk tarihinde uefa diye birşey olmazdı. içimden ettiğim haklı küfürler kulak zarınızın bakireliğin bozuyor değil mi! evet! görmeyin bundan sonra taraftarın koşup rakip takıma gol olmasını. 3 maymun gibi görmedim duymadım bilmiyorum yapın. bir paket sigara bitti benim ateşim sönmedi lan dürrük herifler. beni sinir ettiniz ya opera dinleyin bundan sonra. daha bişey demiyorum demeye dilim varmıyor. sülalenizle haşır neşir olmak küfürde kalmamalı artık. 1-0 önde olduğun maçı kendi sahanda kaybedersen suratına tükürürler! hatta ağzının ortasına bile sıçarlar adamın gol olup psv kalesine yağarlar! son onbeş dakika yapılan protesto için erkenmiş. bunu diyen spiker sözüm sana: aha bu maçı sunacaksan objektif bak. de ki: "taraftar'ın haklı protesto'su bu!" bırak lan anlatmayı da al fatih hocayı da içmeye git. değmez lan inan! rahat bırakın artık galtasaray'ı!
son birkaç senede lig maçlarını izlemiyorum, gereksiz yere tartışmıyorum, sinir olmamak için, hasta olmamak canımı sıkmamak için. neden destekleyelim ki? neden! 2000 yılında coşan galatasaray aşkı neden sönüyor gün geçtikçe. neden güzel giden şeyler bok oluyor! spor yorumu yazıyorsam aptal muhabbeti yaptığımdan değil, artık patladığımızdan, içinizde patladığından.
yazarı ilgilendiren subjektif entry olarak algılansa da ben tribünün sesiyim desem, galatasaray posterleriyle süslü odamdan her geçen yıl bir kaç posteri daha söktüğümü söylesem sence ben takımıma ihanet mi ediyorum acaba. ya da tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış mı! lan o dağ biziz tavşan kadar aklı olmayanlar ortada. yönetim istifa etse en aşağı 3-0 almamız gereken bu psv maçını neden kaybettik! neden lan neden!?!
hani öyle bir maç ki bu tarihinde unutulmayacak, artık şansa beleşe maç alınmayacağının ispatı bir maç bu. sadece arda, aydın, ümit karan ile olmayacak, sahada 11 kişinin olması gereken maç. uefa kupasını kaldıran hagi, hakan, emre ile avunan aklı evvel kişilerin, taraftar tarafından rakip filelerle buluştuğu, sizi hiçe sayan taşak geçilen maç.
komedi sona erdi uyanın artık!
yazık olan bir maçtır. Teknik kadronun toptan istifa etmesini bizlere gösteren maçtır.Lan insan hiç mi ayağa kalkmaz hiç mi taktik vermz takımına.Millet hakanı bekliyor soktuğun adam cihan.Arda 55'te zaten götünden soluyordu neden sokmuyorsun şu carrusca'yı.Yazıklar olsun lan.15 yıllık takımımı bıraktıracaksınız bana.Forma alıyoruz,vcd alıyoruz,klüp para kazansın diye aldığım vcd'leri millete çekip çekip yollamıyoruz,kıl alıyoruz,tüy alıyoruz yok yok hiçbişey yok.Süper ligdeki anadolu takımlarında süper bekler var.Yav alsanıza birini.2 tane bek var sabri orhan.Sabriye zaten bişey demiyecem boşa konuşuyorum çünkü.Orhan geldi geleli yok sahalarda.Yönetim transfer yapmaktan aciz.Yaptığı transferler sahada yok.(inamoto dahil)Alma kardeşim adam o zaman gençler oynasın.Oğuz oynasın,mehmet oynasın,cafercan oynasın oynasın biri mına koyim.Allah hepinizin belasını versin.Yarın sabahın köründe dersane var.Nasıl gidecem ben oraya,nasıl ders dinlicem,nasıl göğsümü kabarta kabarta yürüyecem bjk'lilerle malum takımlıların arasından.Beni bu hale sokanlar hiç mi düşünmez taraftarın cefasını,çilesini.Sene başından beri 2 tane düzgün adam almadınız.Bizi cihana sabriye orhana mahkum ettiniz.Yuh ki ne yuh.Ulan GS'li kardeşim sizin yüzünüzden takımı bıraktı bee.Çocuk futboldan soğudu.Madem amelece yöneteceksiniz bu takımı siktirin gidin efendim.Yönetecek birileri vardır.Galatasaray üyeleri 6 yıl bouynca kimi başkan yaptıklarını görsünler.Yazmıyom lan başka kelime.Uyumuyacamda,bir daha maçta izlemiyecemde.Boca Juniorsu tutuyorum artık ben.Yeter yav yeter...

az gecikmiş edit:mondragonda tuttuğu köşeden gol yeme rekoruna doğru emin adımlarla ilerliyor. Başarılarının devamını dilerim