bugün

rövanşını 2-0 bursasporun alacağı maç.

(bkz: gaipten ses geldi)

not: uyarı ile düzeltme gerçekleşti.
"geçen sene çıraklık dönemimizdi, bu sene kalfalık dönemindeyiz" açıklamasını yapan ertuğrul sağlam hocamız'ın bariz hataları ile kaybettiğimiz maç. ne yazık ki kalfalık dönemimiz şayet bir mucize olmazsa erken sona erecek...

yenemeyeceğimiz bir takım değildi anderlecht, hele ki bursaspor'dan daha kaliteli bir takım hiç değildi. kaldı ki maçın ilk devresinde de gözle görülür bir baskı kurmuş golü de bulmuştu bursasporumuz...

lakin ikinci yarıya sahanın en iyilerinden insua'yı kenara alıp, 2 sezondur kulübede paslanmış krita'yı oyuna alıp kendi sahamızda oyunu kabul etme ve skoru koruma amacıyla sahaya çıkınca yenilgi kaçınılmaz oldu.

tabi takım kötü oynadıkça da taraftarın sinirleri gerildi, volkan şen, sercan yıldırım ve ibrahim kaş da taraftarın bu tepkisinden nasibini alan isimler oldu.

malesef kazanabileceğimiz, kazanmayı bir kenara bırak turun kapısını aralayacak bir skorla ayrılabileceğimiz bu maç hüsranla bitti.
kendi sahanda oynuyorsun ve daha geleli birkaç gün olmuş bir forvet ile tek forvet olarak oyuna başlıyorsun.
çıksana iki forvetle...

yok.
e korkarsan sonu bu olur, hele bu korkuyu ikinci yarı başında iyice belli edersen kusura bakma ama kayarlar adama.
karşındaki rakip gomel değil, anderlecht...avrupa şampiyonlukları olan, finaller oynamış anderlecht...bu gün avrupa'nın top 20 kulübünü sayacak olsak hangimiz anderlecht'i bu listeye dahil etmeyiz ki?

geçelim...
işte böyle her sene böyle taraftara böyle koyarlar aman...

neyse ki bizim aşkımız başarıya değil renklere...bu da böyle biline.

dün geceki bursaspor'a değinecek olursak;
scott carson: ivankov'dan kesinlikle bir fazlası yok, güven vermiyor, ikinci golde hatalıydı...

ömer erdoğan: iyi niyetliydi, çabaladı, çalıştı, arkadaşlarını uyardı ama bariz hatalar yaptı. canı sağolsun kaptanın.

serdar aziz: bu çocuğu en fazla 1 sene daha tutabiliriz bursa'da. önü açık, dün sahanın en iyisiydi, hele maçın başında o çizgiden çıkardığı top...

gökçek vederson:dün gece görüp görebileceğimizi en iyi vederson'u seyrettirdi bizlere, çalıştı, çabaladı, üretti. tebrikler...

alfred n'diaye: defansta ve ofansta elinden geleni yaptı, orta alanın tüm yükü üzerindeydi, sahanın en iyilerindendi.

ibrahim kaş: hangi akla hizmet transfer edildi bu adam anlayamadım ben. resmen döküldü, gezindi durdu sahada, gollerde hatalıydı, sürekli kademe hatası yaptı, gereksiz ve saçma yere kırmızı kart görerek üstüne bir de tüy dikti. yazık...

ozan ipek: çalıştı, çabaladı, vedersonla uyum içerisinde kanat organizasyonları yaptı, aferin bu çocuğa aldığı parayı her kuruşuna kadar hakediyor. lakin sanırım sakatlandığı için oyundan çıktı ve dikkat ederseniz yediğimiz 2. gol ozan'ın kanadından geldi.

federico insua: oyundan çıkana kadar bursaspor'un en iyi 3 futbolcusundan biriydi, ikinci yarı atacağı sürpriz bir golle maçın adamı olabilirdi, ertuğrul'un korkaklığına kurban gitti.

pablo martin batalla: dün akşam kötü günündeydi, birşeyler yapmaya çalıştı ama bal yapmayan arı gibiydi.

giani stelian kirita: kapasitesi belli bir oyuncu, bu maçın ağırlığını kaldıramadı ve yenilgide en büyük pay sahiplerinden biri oldu.

volkan şen: artık bursaspor'daki miadını doldurmuş futbolcu. kendi kendine oynuyor, bir halt ta yapamıyor, ayağına gelen her topu rakibe kaptırıyor. yazık...acil ya çeki düzen verilmeli, ya da gönderilmeli...

ibrahim teteh bangura:kaleciyle karşı karşıya kaldığı bir pozisyonu gole çeviremedi, henüz ilk maçı, menfi yorum yapmamak lazım.

sercan yıldırım:volkan şen gibi kendi kendini bitiren isim. artık genç yetenek de değil, bu kafayla kadroya girmesi zor, gün geçtikçe daha da kötüleşiyor. yahu sen bursa çocuğusun ama gelen topa kafanı uzatacağına arkanı dönüyorsun sercan. maç boyu tek bir olumlu hareketi yoktu.
bursasporun uefa avrupa ligine veda ettiği karşılaşmadır.
bu hayatta ki en büyük aşkım olan bursaspor'un bu futbolunu gördükten sonra; bizim avrupa'da işimizin olmadığına kanaat getirdim. maçı stadyumdan izlerken, yediğimiz gollerden sonra ve oynanan rezil futboldan sonra gözlerim yaşardı ve sinirimden dudağımı ısırarak kanattım. yine hüsran yine hüsran... yazık değil mi lan bu taraftara be şerefsizler. para istemeye gelince, ücretlerinize yüzde yüz zam istersiniz ama iş futbol oynamaya gelince amatör futbolcular gibi oynarsınız. yazıklar olsun. bu işin en büyük sorumlusu yönetim filan değil kardeşim. bu işin en büyük sorumlusu ertuğrul sağlamdır. kardeşim aldırdığın futbolcular ortada, elinde ki futbolcuların form ve kondüsyon durumu ortada. sen bu takımı hiç mi çalıştırmıyorsun be kardeşim. hele bu disiplinsizlik de nedir böyle. bu takımda acele olarak; kirita, ibrahim kaş, swensson, insua gönderilmesi gerekir. volkan şen ve sercan yıldırım satış listeni konup elden çıkarılması gerekir. eğer; elden çıkaramıyorsan ver paf takıma oynasınlar da burunları sürtsün şımarıkların.

scott carson = maçta aman aman bir hatası olmamasına rağmen, kalede pek güven vermedi. sanırım bir kova kalecimiz oldu. inşallah yanılıyorumdur.

ömer erdoğan = kurt kocayınca köpeklerin maskarası olur derler, bu deyim tam ömer için geçerli şu an. kaptan dün takımı yakanların başında sen geliyordun. çok rezil bir savunma yaptın. adamların fernando isimli topçuları ve suarez isimli topçusu seni her pozisyonda yere yatırdı geçti. hele o yaptığın penaltıyı; amatör takımdan bir çocuk koysan yapmaz. arkası dönük adama kayılır mı be kaptan. artık jübile zamanın gelmiş seninde. ertuğrul hocanın yardımcısı olursun inşallah.

vederson = dün takımda ender iyi oynayanlar biriydi. defansta sıkışan topların büyük çoğunluğunu uzaklaştıran futbolcuydu. ancak; şu uzaktan saçma sapan vuruşları bırakması lazım.

n'diaye = bu maçta biraz tutuk ve vasattı aslında. ancak bu vasat hali bile takımın en iyilerinden olmasına yetti. bursaspor'un yaptığı en iyi transfer açık ara.

insua = dünkü maçta çok kötü değildi aslında. topun daha çok bizde kalmasını sağladı. ertuğrul hocanın onu neden oyundan çıkardığını hala anlamış değilim.

volkan şen = dünkü maçta anladım ki sen asla adam olmazsın. derhal takımdan uzaklaştırılman lazım. kardeşim aldığım her topta, kafayı öne eğip bodoslama adamların arasına dalıyosun. sanki adamların içinden geçicen. giden bütün topları eziyorsun ve kollektif futbolun ebesini sikiyorsun ve takıma zarar veriyorsun.

batalla = müthiş bir form düşüklüğü ve ruhsuzluk gördüğüm bir futbolcu oldun çıktın. zaten üflesen düşecek bir fiziği olduğu için, rakibin fizikli adamları arasında ezildi kaldı. çok etkisizdi. ona olan güvenim gün geçtikçe azalıyor.

bangura = takımda tek eleştirmeyeceğim futbolcu. takıma yeni geldiğinden dolayı, pas alışverişlerin anlaşamadılar. bu ilk maçı olduğu için onun hakkında kararımı vermek için en az beş maç daha bekleme taraftarıyım.

serdar aziz = takımın açık ara en iyisiydi. ibrahim kaş malı ve ömer kaptanın açıklarını kapatacağım diye telef oldu çocuk. türkiye'nin en iyi stoperi olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. allah inşallah sakatlık belasını başına musallat etmez.

ozan ipek = ozan için diyeceğim tek şey; bal yapmayan arı. çok koşuyor ve mücadele ediyor ama bu mücadelenin semeresi olan gol yollarında çok etkisiz. bir an önce eski ozanımıza kavuşmayı ümit ediyorum. inşallah saktlığı ciddi değildir.

ibrahim kaş = sana lisans veren hocanın da, seni bu takıma getirenin de.... kardeşim bu adam futbolcu filan değil. yeminle değil. bu adam dün takıma ihanet etmiştir ve derhal sözleşmesi fesh edilmesi gerekir. ötesi beresi yok bu işin.

ertuğrul sağlam = dünkü hezimetin baş sorumlusu. hangi akla hizmet iyi oynayan insua'yı çıkartıp kirita kazmasını oyuna aldın hala anlamadım. aslında anladım; klasik avrupa korkaklığından dolayı, skoru tutmak istedin ama el insaf be hoca kirita ile skor mu tutulur. takımı gereksiz ve korkaklığından dolayı geri çektin ve yenildik. tabi sadece bundan değil sana kızmam. siz rakibi hiç mi izlemediniz yahu. rakibin hızlı forvetleri olduğunu ben biliyordum siz mi bilmiyordunuz. suarez gibi müthiş hızlı bir adamı nasıl ömer gibi hantal ve ağır bir adama veriyorsunuz. bu maçta ibrahim öztürk ve serdar aziz ikilisi ile başlaman gerekiyordu. ikinci büyük hatan bu. üçüncü büyük hatan; ibrahim kaş daha dakika 20 oyundan alman gerekirdi. adamın savunduğu kanat resmen otoban oldu nasıl görmedin. dördüncü büyük hatan; o volkan şımarığını niye uyarmadın. her aldığı topu, kafasını öne eğip bodoslama adamların üstüne gitmesine ve her topu kaptırmasına niye müdahale etmedin. hadi müdahale ettin dinlemedi, niye oyundan çıkarmadın. neyse; yazık ettin hoca. hem kendine hem bursaspora.

yönetim= allah sizi bildiği gibi yapsın. o paraları alın nerenize sokarsanız sokun artık. kaç aydır, bir orta saha bir sağ bek lazım diye bağırıyorduk. bizi hiç sallamadınız ve sonucunu gördük. bu yönetim vizyon olarak artık bursaspor'a küçük gelmektedir. derhal istifasını sunmaları gerekir.

bursaspor taraftarı = maçın başında muhteşem bir destek verdiler takıma ancak, ikinci yarın oynanan rezil futbol ve yenilen gollerden sonra, taraftarında tadı kaçtı tabi ki. maçın sonunda ivan ergiç tezahuratı takdire şayandı. tebrikler.
Sahada bir tek N'diaye yi gördüğüm maçtır.
bursaspor'a bu sonuç yakışmadı. hele 1-0'dan maçı vermesi kötü oldu. inşallah ikinci maçta bursaspor'da turu geçer, bjk, trabzonspor ve bursaspor olarak avrupa ligine devam ederiz.

her üç takımımıza da ikinci maçlarda sonsuz başarılar.
bursaspor un rezil bir futbol oynayarak yenildiği, doğruyu söylemek gerekirse fark yemekten kurtulduğu ve avrupa defterini daha sezon başlamadan kapatmasına neden olan karşılaşmadır.
bu vesileyle, sağ bek almayıp ibrahim kaş gibi bir bidonu biz bursasporlulara layık gören, orta sahaya yaratıcı bir oyuncu almamakta ısrar eden yönetime selamlar olsun.
(bkz: bursaspor un transfer politikası)
Bursaspor'un yemesi gereken daha çoook fırın ekmek olduğunu gösteren maçtır.
lig için umutlandırdıkları maçdır.
bu sefer konuşmayacağım, sessiz kalacağım 90 dakikadır.
tek bir şey var konuşulması gereken maçla ilgili o da serdar azizdir. gerisi boş.
bursaspor'un yine şaşırtmadığı maçtır. ab'de tanıdık bakan falan yok mu?
bir paket sigarayi bitirdigim 90 dakikadir. insuanin oyundan alinişi, volkanin 4 e 1 yapmasi,sercanin kafa topuna kafasini bile oynatmamasi, kritanin hala futbol oynamasi, ibrahim kaşin kendini paralamasi günün akil tutulmalari. avrupa bize 2 gömlek büyük be hocam, inadin ugruna yolverdigin aliler, keçelileri arar olduk. biryerde yanliş var o yanlişta sensin hoca. yazik gerçekten çok yazik, şu iki ayda 30 tane hazirlik maçi oynatip takimi zinde tutabilirdin.
omurgasızların yine ecnebi takımları sahiplendiği maç. anderlectsporumuz ne lan !
(#12831100) ben demiştim dediğim maç olmuştur.
öncelikle (bkz: #12826271)

maçı izlemedim bursa iyi mi kötü mü oynadı bilmiyorum ama ne olursa olsun anderlecht kazandı. klasik türk takımı hastalığı. öne de geçsen, iyi de oynasan avrupa'da kendinden daha iyi bir takıma daima kaybediyorsun.

sanırım bu skorla bursaspor elendi diyebiliriz.
bursaspor'un her zamanki gibi iğrenç bir futbol ortaya koyduğu maçtır. avrupanın en tırt takımını son dakikalarda attığı gollerle geçen bursaspor normal bir takım karşısında ezilmesi gerçekten normal.
ertuğrul sağlam' ın 1-0' a yatma sevdası yüzünden insua' yı çıkarması skorun bu hale gelmesine sebep olmuştur maçı.
anderlechtsporumuzun 2-1 öne geçtiği maç. 3. gol de gelmez üzere.
malesef 1 - 2 olan maç.
volkan şen in çıldırttığı maç olmaktadır. adam maçın başından beri inatla şahsi oynamaya devam ediyor 3 kişinin arasına giriyor. bu arada 2-1 oldu. bravo süpersiniz.
3-1 oladığı sürece bursa rövanşta kaybeder diye düşünüyorum.
beşiktaşın golüyle sevindikten sonra gözümüz kulağımız bu maçtadır. bursa da atsa da rahatlasa dedirten maçtır. e tabi trabzonu da es geçmiyoruz.
düğümün çözüldüğü maç olmuştur. bu dakikadan sonra bursaspor 2 farklı galip gelemezse turu geçemeyecektir.
bursasporumuz vedersonun golüyle 1-0 önde. geliyor avrupa'nın kralları.
gol haberine sevindiğim maçtır. halen izlemeyemediğim maçtır ayrıca.