bugün

Çok kötü bir durum çünkü o yaşlar senin en iyi yaşların.
daha genç yaşta psikolojisi bozulmuş kişi söylemi.
dünya öyle bir hale geldi ki çocuklar bile yaşamaktan zevk almaz hale geldi.
Yoksulluk ve Matematik yormuş demek ki.. *
daha dün çocuktunuz lan...
hele bir durun önce...
doğrudur hayat yormuştur... çamura denk gelmişsinizdir.

aşık olunca geçer.
Hayat yorucu tabi…psikolojik destek alman faydalı olabilir.
17 yaşındaysanız ve aşıksanız hayat çok zor. Cedric misin çocuğum sen baksana ödevine dersine? Sonraki yıllar yeterince beynine vuracak zaten.
Daha 17 17 17'ymiş.
kimi zaman hissedilendir. düşünsene, bitireceğin bölüm boktan olacak, iş hayatın boktan olacak. asosyal oluşundan ötürü arkadaşın, eğleneceğin insanlar olmayacak. yegane aktiviten fatura ödemek olacak. işten eve evden işe gidip duracaksın. evde yalnızca kitap okuyup bilgisayar başında vakit geçireceksin. seni de anlıyorum, ben de hayattan sıkılmıyor değilim.
Ağzınıza sıçayım lan. 17'sin lan yapacağın tonla şey var keyfini çıkarsana. Bak biz üniversiteyi bitirdik bombok bir yere çıktı işin sonu. Kıymetini bilin o Yaşların.
(bkz: oh come on)
(bkz: beterin beteri var)
Evet arkadaşlar çok yoruldum artık.
Hayat zor ya. Yaşlandık da zaten. Zaman hızlı geçiyor arkadaşlar kıymetini bilin. *
saatin on yedi yaş için geç olmasından kaynaklanan durumdur. Kemik gelişimi için uyunması gereken saatlerdesiniz efendim, uyur iseniz geçer.
ümraniye çöplüğünde geri dönüşüm işinde çalışıp geceleri bali ve uyuşturucu seansları düzenliyor olabilir.
bunlar hep okul yüzünden.
matematikte henüz işlediği limit konusu yüzünden gerçekleşmiştir.
Altında "sen ne gördün ki çocuk mu büyüttün ? Şunu mu yaptın ? Bunu mu çözdün?" Gibi yorumları sıklıkla gördüğüm ve bu yorumlara anlam veremediğim, anlayamadığım beyandır. Sonuçta herkesin yaşına yaşamına göre bir geçmişi bir görmüşlüğü vardır.
Biraz erken yorulmuşsundur sanki.
ebeveynleri aslında daha da çok yorulmuştur.
(bkz: cedric)
(bkz: tünelin ucunda ışık yok)
(bkz: yol yakınken geri dön)
gta 5i bilgisayarı kaldırmamıştır.
Osbir çekmekten yorgun düşmüş yazar beyanı.

Tavsiyem; az asıl.
ahhh ulan ne dünyadır be!

ben 45 yaşındayım sağlık sebebiyle artık içki içemiyorum, sigarayı bıraktım, doğru düzgün lezzetli herşey zararlı artık, kebaplar tatlılar filan hepsine korkuyla yaklaşıyorum. bunları yiyebilir içki de içebilirim ama o takdirde çok fazla yaşamayacağımı biliyorum.

17 yaşındaki çocuk senin yerinde olmak için neler vermezdim ulan. daha önünde nereden baksan 25 sene doya doya sağlıkla yaşanacak bir ömür var. istediğini yeyip doyasıya sarhoş olabilirsin. önüne gelen hatunu devirebilirsin. yani yaşayabilirsin be.

yaşamaktan korkma ve fırsatın varken yaşa. inan bana çocuk zaman çok çabuk geçiyor...