bugün

yavaş yavaş savaş israilin aleyhine dönüyor inşallah hiç kaybetmediği kadar asker kaybederde biraz akıllanır abd-ingiliz piçi.
soykırımdır.

şunu açık söyleyelim şimon peres vakti zamanında "elimden gelse gazze'yi denizin dibine yollarım" demiştir. kurucuları filistin halkı yoktur onlara istediğimizi yaparız demişlerdir. zaten ordu içinde dağıtılan ordu rabbilerinin kitapları istediğinizi yapabilirsiniz demektedir.
israil ilk defa sahildeki çocukları vurmuyor. bir kaç yıl önce piknik yapan bir aile katledildi ve sadece yanlışlıkla oldu dediler. peki gazzeye bu kin niye. çünkü gazze'nin karasuları zengin doğal gaz kaynaklarına sahip.
görsel
yadsınamaz derecede kınadığım harekat.

http://www.worldbulletin....of-consequences-over-gaza

--spoiler--

O Gazze sivil halka yaptığı saldırıları durdurmak değilse Türk Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "sonuçları" israil'i uyardı.
istanbul'da Cuma namazı sonrası konuşan, şöyle dedi: "Ben Gazze'ye saldırıları durdurmak yoksa, sonuçları ağır olabilir, israil'i uyarıyorum."
Başkan ekledi: "israil Filistin'de değil, tüm dünyada sadece, onun saldırganlık ile nefret tohumları ekiyor. Ben radikalleşme için israil'i sorumlu tutun. Ben israil'in menfur cinayetleri durdurmak için gerekli önlemleri almak üzere BM Güvenlik Konseyi arıyorum. "
israil ordusu Filistin yerleşim üzerindeki hava saldırısı on gün sonra Perşembe akşamı Gazze'ye bir kara harekâtını başlattı.Filistin Sağlık Bakanlığı, 264 Filistinli'nin öldüğünü ve 1860 yaralı söyledi.
"Türkiye kara saldırısı konusunda israil'i uyardı," Gül sürdürdü. "Gazze'de insanlar 60 yıldır acımasız israil saldırıları maruz kalmıştır. Onlar sahilde masum çocukları öldürdü.Dünya bu vahşete sessiz olduğunu. "

--spoiler--

şu an yapılması gereken en önemli şey filistin'in ateşkes imzalamasıdır.
sonuçların daha kötüye gitmesini kimse istemez.
bizim hükümet ne yapıyor?
tehdit ediyoruz sadece.

israil ile olan anlaşmaları iptal et ki kuzey ırak da gözdağı alsın.
ama bu yapılamaz.
niye?
satmamız gereken petrol var petrol...
satmamız gereken mallar var mallar.
orada üslerini kaldırtacaksın!

çocukların öldürüldüğü vahşet.
sadece israil'e değil nefretim hamas'a da.
hamas bile bile bu ateşe attı sivil insanları.

ve bugün yayılan haberlere göre israilliler deniz kenarından sahillerden canlı yayında izliyormuş.
hiçbir devlet vatandaşlarının kaçırılıp öldürülmesine, hedef gözetmeyen roketlerle hayatlarının tehdit edilmesine göz yummaz, hal böyleyken meşrudur, aklı başında herkes desteklemelidir.
israil hamas'ı bitirmeye geliyor, geçitlerini vurmaya geliyor, bölgede arap terörünü bitirmek için köklerini kazımaya geliyor. israil'in amacı bölgede soykırım yapmak falan değil. evet masumlar ölmüyor mu ölüyor. israil saf masum mu değil. ama yok gazze'ye zehirli gaz atıyorlarmış, yok sahildeki çocukları vurmuşlar geçin bunları. bana objektif kaynak gösterin.

(#24510175)
8000 israil askeri bu gece gazze'ye girmiştir. allah yardımcıları olsun.
Birileri israil askerlerinin sağ salim ülkelerine dönmesi için dua ediyor olmalı henüz zat-ı şahanelerinin açıklaması olmadı... Allah lanetlenmiş bu güruha taviz verenleri bildiği gibi yapsın!

Düşünün ki Mısır, Hamas'ı bitirebilmek için israil ile işbirliği yapabiliyor. Bu nasıl din kardeşliğidir? ışid desen zaten cihad deyip müslüman öldürmekle meşgul! Ya Rab sen her şeyin en iyisini bilensin senin gücün ve kudretin tartışılmaz sen yardım et! Senden başkasından fayda yok!
ayelet shaked gibi orospu çocuklarının sessiz kaldığı harekat.
Hakli bir harekat. Israil bekasini korumak durumunda. Gazze nin tehditleri insanlik disidir.
hiçbir gerekçe veya hiçbir durum masum çocukların ölmesine sebep olamaz.

kaldı ki türkiye'nin atacağı adımların belirsiz olan ortadoğu açımıza neler katacağının bir açıklaması olacağına dair harekat...
insanlık adına üzülmeme rağmen siyasi ve askeri olarak ortadoğu denen cehennemden tamamen uzak durmamız gerektiğini bir kez daha bizlere hatırlatan olaydır.
bıçak tekrar tekrar kemiğe dayandı, birileri tekrar tekrar sabrımızı sınıyor. israil tekrar tekrar çocuk öldürüyor. ne yazık ki birileri yarın meydanlarda tekrar tekrar hamasi nutuklar atacak. siyaset sahte kabadayılıkların yapıldığı, egoların tavan yaptırıldığı mecra değil çözüm üretme mekanizmasıdır. hepinize iyi uykular hayırlı sahurlar. iyi uykular islam alemi, iyi uykular Türkiye!
Hava aydınlandığın esas bilançonun ortaya çıkacağı harekattır.Her ramazan insanlar iftarlarını açamıyorlar çünkü ölümle burun burunalar israil sen bunları duyabiliyormusun öldürdüğün bebekleri çocukların ailelerini düşünüyormusun israil!
ciddi anlamda üzen harekattır. cidden üzülüyorum oradaki masum insanlara.

işin diğer bir kötü tarafı da bu savaşa hiç ses çıkartmayan akp'nin, her türlü ticaretini devam ettiren rte'nin hiç bir şey dememesine rağmen en karşı çıkıyor oluşu.
kesinlikle tarafsız kalmamız gereken durumdur. aslında israil in bize zararı yok, biz onlara karşı çıkarak kendimizi israil düşmanı yapıyoruz. yalan mı? yahudileri osmanlıya aldık, almanya dan kaçırdık. sonra filistin olayları kabarınca arayı bozduk. ne diyelim şimdi? pkk için asker yetiştiren, osmanlıyı gazlayan araplar için gözyaşı mı dökelim? daha suudi arabistan, katar, mısır gibi ülkeler bile bir şey yapmazken bizim ne haddimize arapları savunmak?
üzmüştür.

amk o kadar fotoğraf paylaştık face'den. ekli tüm arkadaşlarım da görmüş niye hala harekat var anlamadım.
1967 de olduğu gibi israil in kârlı çıkacağı harekat . ayrıca Filistinliler topraklarının bir kısmını parayla yahudiye satan atalarına küfür etmeye başlasınlar derim rahat yatmasın o oçları.
SALDIRI CUMA GÜNÜ GERÇEKLEŞMiŞTiR.
BUNUN BiLE PLANLI OLDUĞU KANAATiNDEYiM.
YARIN CAMiLERDE PROTESTOLAR, YÜRÜYÜŞLER OLUR, iSLAM COĞRAFYASI BiRAZ DAHA YANAR, SONRA iFTARDA NE YiYECEZ DERDiNE GERi DÖNER VATANDAŞ.
tvler tarafından abartılarak anlatılan kara harekatıdır. şiddetli çatışmalar yaşanıyor, hava saldırıları başladı şeklinde servis edilen görüntülerde sadece aydınlatma fişekleri görülüyor. evet her ne kadar da israil tutumunu beğenmesemde vahşice karşılık verse bile israil devlet olmanın gerektiği şekilde davranıyor. 3 vatandaşı için bu kadar sert karşılık veren başka bir devlet var mı? türkiye içinde verdiğimiz kayıplarda bile sesini çıkarmayanlar niyeyse konu filistin olunca aslan kesiliyorlar.
" Ve cae min aksal medıneti racülüy yes'a kale ya kavmittebiul murseliyn",
Derken şehrin öbür ucundan bir adam koşarak geldi. "Ey kavmim! dedi, bu elçilere uyunuz!"(Yasin Suresi 20. Ayet)
Peki şimdi kime uyacağız. Şehrin öteki ucundan koşarak gelen adamın çağrısını medeniyet denen ölüm makinesinin gürültüsünde nasıl duyacağız.? Misket bombaları çocukları öldürdü diye misketlerini çöpe atan çocuklar varken şimdi susup oturacak mıyız?
Biz tarihin lanetli nesli miyiz? Büyük iskender,Cengiz bile bizim kadar kan görmedi!Gözümüzün önünden tüyden hafif tabutlar geçerken bu vahşete seyirci mi kalacağız? Nefesi çocuk kanı kokan lanetlenmişlere, en azından buğzedip de, acizane duayı ezilenden eksik mi edeceğiz?
buraya gelip hala utanmadan amcik amcik konuşan akplileri gösteren durum.

senin başbakanın değil mi hani cihan sultanı , super guc lideri tayyip , davos'ta dayilanip sonra tepki moderatore diye kiviran ?

o israil değilmi mavi marmarayi gondermeyin vururum diyip gerçektende vurup senin insanlarını öldüren ?

senin başbakanın tayyip değil mi özür dilediler tazminat verdiler diyip bunu zafer gibi gösteren ?

sürekli ihale veren anlaşma yapan israil bizim dostumuz diyen aynı kaypak başbakanın değil mi ?

adamlar gazze'de operasyon yapıcaz dediler girdiler coluk çocuk olduruyorlar , senin hükümetinin yaptığı açıklama ne ? kaygılıyiz ...

sonra sen buraya gelip bize kan sevinci bilmem ne diyeceksin ...

once git o yaladigin hükümete de ki; " başbakanım hemen israile bir nota verin , israil büyük elcisini gönderin ülkemizin israil ile ilgili bütün anlaşmaları iptal edin "

o süper güç başbakanın tayyip bunların yarısını yapsın sonra gel bize artislik yap küfür et , şerefsiz ...
merak etme bütün türkiye size destek verir böyle bir kararda ama yapamaz neden biliyormusun ? çünkü topyekün kendisi bir amerika yahudi projesi ; büyük ortadoğu projesi nin es baskaniyim diyen kendisi zaten.*
https://www.youtube.com/watch?v=Oe75FTXp8n8
Katliamdır.
sessiz kalmak suça ortaklıktır.
#GazzedeKatliamVar
3.dunya savasına doğru yol almak mı? belkide olabilir. savaşların geçerli hiçbir sebebi yoktur,olmamalıdır. ağır bilançolar ve kan doğuran bu kini bu nefreti,toprak hırsını hiç anlamadım anlayamadım sözlük. asıl konumuza dönecek olursak 1.dunya savaşında ingilizlerle bir olup bizimle savaşan daha sonra ingiliz sömürgesi altında bizden kopan filistin değil miydi?(filistin cephesi) buna karşılık ingilizlerin filistinin göbeginde israilin kurulmasını desteklemesine seyirci olan yine filistintir. her geçen yıl topraklarının bi kısmını israile satan da yine filistindir. böyle büyük bir tehlikenin burunlarının ucuna geleceği hiç mi akıllarına gelmedi ? anlamıyorum sözlük- savaşa ne kadar karşı olsamda tedbiri elden bırakmamak lazım- filistinin bu zamana kadar buna göz yumasını. bu konuda en büyük suçlu yine filistindir. bu kadar kızmama rağmen yinede tek tesellim en kısa zamanda bu vahşetin son bulmasıdır.
güncel Önemli Başlıklar