bugün

süper lig 30.hafta karşılaşması. başlama saati 20.30

sezonun en önemli deplasman maçı skor önemli değil sadece 3 puan önemli.
Trabzonspor için Sezonun final maçı.
Galatasaray'a bu sezon 2 defa yenildiler,
Fenerbahçe'yi de iki kez yenerlerse, Trabzon için görev tamamlanmış olur. swh.
Ve bunu ne kadar da rahat kolay yazabiliyorsunuz dimi? Trabzon size yatıp, bize savaşa çıkar gibi çıktığını.
Laz ziya nın dediği gibi feneri yenip şampiyonu tayin edecekler.
Fenerin bu sezon amel defterini kapatacak maç.

Bundan sonrası formalite maçları.
Trabzonspor bir sikim oynamıyor, fener 2 Farklı kazanır.
herhangi bir hakem hatası, penaltı( bunu ayrıca yazmak gerekiyor), şanssızlık, beceriksizlik olmadığı takdirde trabzonspor' un yenilmesinin zor olduğu maç. tabi ki dış etkilerin maçtaki gelişimini bilemiyoruz. umarım hakem iyi bir maç yönetir.
Hakem itlik,fener pislik yaparsa bu maç bitmez.
pontusçuları üzeceğimiz maç.

fener tersten saplar.
emre malok isimli şahsın var'da görevlendirildiği maç.
Normal şartlarda trabzonspor’ un kaybetmeyeceği maç. Ama hakem hatasıyla trabzon aleyhine penaltı verilebilir, trabzonspor’ un iki şutu direkten döner, müsait pozisyonda kalecinin kucağına top nişanlanabilir, bireysel hatayla ıska, top kaybı olabilir.
Böyle şeyler olmazsa trabzon yenilmez.
Lan fenerli olmak ne kadar zor ya…şampiyonluk yarışındaki rakibinin kritik deplasmanda önce forvet kendi kalesine gol atıyor umutlanıyorsun, 2 dk taşak geçelim diyorsun adam anında rakibe de saplıyor g.t oluyorsun…akabinde aynı adam penaltı kaçırıyor yine umutlanıyorsun yine 10 dk geçmeden adam gidip yine rakibe saplıyor…rakibinin yenik duruma düşüyor seviniyorsun akabinde maçı ceviriyor hevesin kursağında kalıyor maç gündüz oynandığı için kara gece mece twit de atamıyorsun o da patlıyor. Ve bunların hepsi sezonun en zor deplasman maçlarından birinden 2 saat önce oluyor.
(bkz: Trabzon un saplaması ile başlayan süreç)
kgvar oynadım. kupon tutarsa herkeşe benden çay.
görsel
görsel
fenerbahçe 11' inde serdar aziz' in olduğu maç. trabzonspor' un mutlaka gol atacağını, en kötü ihtimalle net pozisyon bulacağını düşünüyorum. pepe ve trezeguet gibi adamlar fener stoperlerinden süratli: içeri kat ederlerse pozisyon bulmaları yüksek ihtimaldir. trabzonspor öne çıktı gibi.

edit: eksile fanatik fenerli panpam, en muhteşem fener ! serdar aziz de varane zaten !
Fenerbahce alır. Net.

Evet
görsel
fenevin ballı olduğunu gördüğümüz maçtır.

(bkz: fenerbahçe balı)
Fener rum patrikanesiyle trabzon rum pontusluların maçı.
Fenerbahçemizin ilk yarı hamsileri donunda salladığı maç.
Fred’in ilk golü de güzel ama ikinci goldeki Tadic’in oyun görüşü, pasın şiddeti, ilk dokunuş ve bitiriş üst düzey. Kalite.
ben bu kadar ilginç bir futbol günü yaşamadım.
bugün galatasaray da deplasmanda oynadı. öldü öldü dirildi çünkü rakibi çatır çatır top oynadı. galatasaray direnci kırıp sazı eline alarak kazandı.
bir de bugünkü maça bakıyorum. insanın aklına derbi deyince, takımların formu ne olursa olsun bir çekişme, hırs olması gerektiği geliyor.
fred' in ilk golünde önünü kapatmaya çalışan adam yok. fred' in golü de harikaydı, bunu belirteyim.
osai samuel eren' e kayıyor, kart yok. dzeko dirsek atıyor, kart yok. fenerli futbolcu ceza sahası dışında topu elle kesiyor, kart da yok serbest vuruş da yok.
fenerbahçe kazanmak için sahaya çıkmış ama hakem kararları da lehine gelişti. trabzonspor ve hakemin ne yapmaya çalıştığını anlayamadım. var ne işe yarıyor onu da anlayamadım.
ismail kartal' a yabancı cisim atanlarıysa kınıyorum.
netice olarak ev sahibinin varlık gösteremediği maç. ne olursa olsun bir takım, ezeli rakibi her maçta canavarlaşan takımlara oynarken bu kadar kolay kazanmamalıdır. puan almayı geçtim, bari zorlayın ya.
“Fenerbahçe’yi saniye saniye çalıştık” diyen “Yapacağı herşeyi biliyoruz” diyen Abdullah Avcı’ın maç planından hiç bir şey anlamadım. Kimi çalışmış ? Nasıl bir plan kurmuş ? Anlayan, çözen varsa yazsın.
Dünyanın en aşağılık camiasına karşı futbol oynamaya çalışıyoruz böyle bir şey yok. Habire yabancı madde atıyorlar oyunu soğutmaya çalışıyorlar.
görsel