bugün

beşiktaşımızın zorlu viraj olarak adlandırılan konyaspor(d), trabzonspor(d) ve galatasaray maçlarından ilkidir. beşiktaşımıza güvenimiz tamdır.
maçın hakemi bülent dereli'dir. *
biletlerin (bkz: biletix) firması kontur form,kontur adalhan ve konyaspor cep store dan satıldığı karşılaşma...
beşiktaşımız için zor gözüken bir maçtır. 3 puanın alınması şart olan maçtır.
Beşiktaş için saha şartları yüzünden zor geçmesi kuvvetle muhtemel maçtır. Rakip saha değil takım olsaydı kartal kesin kazanır derdim ama saha ve konyayla başetmek zor iş olacak. Buların yanında kartalın yükselişte moralli ve performanslı bir takım olduğunuda düşünürsek kazanmalrınıda çok uzak görmüyorum.

(bkz: Kendi içimde amma çeliştim)
(bkz: Karar ver kazanacak mı kazanmayacak mı)
tolga özkalfa'nın yöneteceği saat 20:00'da konya atatürk stadında oynanacak olan turkcell süper lig 21. hafta açılış maçı.

kartalıma başarılar.
-3 derecede oynanacak karşılaşma.
(bkz: her türlü koyarız)

edit: beşiktaşımızın bana bu lafımı yedirttiği maç olmuştur.Ulan Delgado ben senin.... *
rico paşa'nın herzamanki gibi beşiktaş'ı sırtlayacağı maç olacaktır.
nobre ve bobo ikilisinin atacağı gollerle kazanılacak maçtır. kötü saha koşullarında ricardinho ve delgado istenilen oyunu sahaya süremiyor olsada, ibrahim üzülmez ve ali tandoğan'ın yaptığı ortalarla beşiktaş gol bulabilir.
beşiktaşımın şov yapacağı karşılaşma.böylelikle deplasman sendromuda atlatılacak.
konya nın 1-0 öne geçtiği maç. gol ermandan.
cussece yogun uzuvlarimi* kaldirabilirsem ikinci yarisina yeti$ebilecegim kar$ila$ma.
be$ikta$imizin haddinden fazla uzun suren deplasman kisirligini yenmesini bekliyoruz artik.
nobre' nin golüyle durumu 1-1 olan maç.
beşiktaş'ın havasını alan maç.*
beşiktaşın havlu attığı maç. haftaya banko trabzon. trabzon'un yeni transferlerinden 1-2 tane gol bekliyorum. ayrıca beşiktaş'ın üzerindeki kem gözleri bulmak gerek.
(bkz: konyalidan baskasina bastirmam) *
bozuk bir zeminde oynanan ve birçok pozisyona sahne olmuş zevkli karşılaşmadır.

konyaspor maça beşiktaş'a oranla daha iyi başladı ve golü de erken buldu. golden sonraysa oyun rölantiye girdi. bu dönemde beşiktaş'ın son haftalardaki çıkışında en büyük pay sahibi olan orta sahada büyük konsantrasyon eksikliği gözlendi. takım oyundan düştü ve hakimiyet kuramadı. devre sonuna doğru ise, beşiktaş yavaş yavaş toparlanarak rakip kaleyi yoklamaya başladı. bu baskı, her ne kadar pozisyon getirmese de, bir duran top organizasyonu sonucu, kaleci özden'in hatasından yararlanan mert nobre golü buldu ve devre 1-1 sona erdi.

ikinci yarıya ise, beşiktaş çok daha iyi başladı. son haftalardaki iyi futbolu sadece ikinci yarının ilk 10 dakikasında sergileyen beşiktaş, bu bölümde özellikle matias emilio delgado ile pozisyonlar bulmasına karşın bu oyuncunun müthiş bencil davranmasıyla pozisyonları bir bir harcamış oldu. akabinde, konyaspor kontraatağında ofsayt olduğu açıkça görülen bir pozisyonda tayfun'un golü geldi. bu dakikadan sonra ise, konyaspor birçok pozisyon daha bulduysa da, farkı daha da açamadı. beşiktaş ise, haftalardır hiçbir varlık gösterememiş gökhan güleç'ten medet umuyor ve sonuç olarak sahadan boynu bükük ayrılıyordu.

beşiktaş, deplasmanlardaki tutuk görüntüsünden bu maçta da kurtulamazken, matias emilio delgado inanılmaz bencil gözüktü. hele ikinci yarının hemen başında yakaladığı bir pozisyon var ki, topu bobo'nun önüne yuvarlasa takımın 2-1 öne geçmesi işten bile değildi. bunun yanında, son haftaların iki yıldızı koray avcı ve serdar kurtuluş orta alanda çok etkisiz kalırken bu alanda üstünlüğü rakibe kaptırdılar. e hal böyle olunca, taraftar desteği ve sahayı tanımanın verdiği avantajı da arkasına alan konyaspor, müthiş bir pres uygulayarak beşiktaş'ı çökertti. attıkları ikinci gol açık ofsayt olmasına karşın, maçı daha fazla hakeden taraf oldukları da bir gerçekti.

şimdi, beşiktaş taraftarlarının aklında tek soru var; evinde bu kadar tempolu, bol pozisyonlu ve iyi oynayan bir takım, deplasmanlarda nasıl böyle kayıp hale geliyor? deplasmanlarda kazanamayan bir takım için şampiyonluk bir hayalden öteye geçemez, burası da gerçek..
canlı olarak izlediğim ve bir beşiktaş taraftarı olarak kahrolduğum maçtır.ayrıca stad zeminin futbol oynamaya müsait olmayan patates tarlası gibi olması ve çimin renginin kahverengine döndüğü veya döndürüldüğü de düşünüldüğünde hafızalarda daha sağlam temellere oturmuş maçtır. **
maç fazla zevkli geçmese de maça damgasını vuran hakem tolga özkalfa'ydı.ayrıca maçın ikinci yarısında sis etkisini artırdı ve bazı pozisyonlarda topu göremedik.**
maçta hakemden sonra en fazla ilgi çeken ibrahim üzülmez olmuştur.konyaspor'un ilk golü kendisinin hatası sonucu gelmiş ve sürekli ofsaytı bozarak defans kurgusunu bozmuştur.
maçın ikinci yarısında erman özgür ile girdiği mücadelede rakibine dirsek atmaya çalışmış ve hakem tarafından es geçilmiştir.o pozisyonda erman özgür ikinci sarıdan kırmızı,ibrahim üzülmez ise direk kırmızı kart ile oyundan ihraç edilmeliydi.ayrıca ibrahim üzülmez maçın ikinci yarısında bir pozisyonda top toplayıcı çocuğa "çabuk atsana lan aq"* cümlesini haykırmış ve kameralara yakalanmıştır.
bunun dışında gökhan zan sakatlanarak oyundan çıkmış,konyaspor'un gollük pozisyonu ofsayt gerekçesi ile kesilmiş ve ilahi adalet olsa gerek ikinci golu de ofsayt olmasına rağmen hakem tarafından gol kararı verilmiştir.*
koray avcı'nın bir pozisyonda rakibine kırıcam ulan bacağını düşüncesiyle dalmış ve sarı kartla cezalandırılmıştır,tabi yorum hakemindir,kırmızı olmayabilir.
maçın son dakikasında beşiktaş'ın kazandığı korner atışında runje kaleden çıkıp rakip ceza sahasına gitmiştir,ama dönen topu 2 konyaspor forveti boş kaleye gönderememiş topu ali tandoğan kesmiştir.
sonuç olarak beşiktaş kötü oynadığı maçta kaybetmiştir.haftaya trabzonspor deplasmanına gidecek olan takım şampiyonluk yarışında ağır bir darbe almıştır. * * *
--spoiler--
beşiktaş'In yediği 2. gol ofsayt
--spoiler--

göz var nizam var. ulan ben bile 5,5 miyop olmama rağmen gördüm.
maç sonrası nurullah sağlam beşiktaşı iyi çözdüklerini anlatmaya çalıştı. yaptıkları tek şey iyi oynamaktı halbuki, en azından ağır zeminin şartlarına ayak uydurarak oynayabilmek. ibrahim üzülmezin runjenin kucağına giden topa müdahale etmesi mi, yoksa ofsayttan attığınız golü mü iyi analiz ettin teknik adam olarak? fal açtırdım desen daha makul bir cevap. beşiktaş oyunuyla zaten mağlubiyeti hak etmiş. diri bir takım olarak maç boyunca fizik üstünlüğünü korumuşsun, üstelik diğer anadolu kulüpleri gibi golden sonra kapanmak yerine açık oyunu tercih etmişsin. bunun adı analiz filan değil, delgado biraz gününde olsa[bugüne kadar hiç olmadı ya, neyse] hesabının kitabının esamesi okunmayacak. ama pardon, sen bunları zaten analiz etmiştin değil mi?
dün akşam beşiktaş taraftarını hayal kırıklığına uğratan maçtır.
fenerbahçe taraftarının kendi derlerini başkalarının dertleriyle teselli etmesine vesile olan maçtır kendisi.