bugün

konak-gaziemir hattında çalışan otobüs numarasıdır. en b.ktan otobüslerin kullanıldığı hattır ayrıca, zira halen ikarus 260 ve adını bir türlü hatırlayamadığım ama izmirin neredeyse her yerine çalışan körüklü otobüsler bu hattı çeker. her sabah binerim,varyanttan inerim, fiti fiti dersaneme giderim. sırf varyantı görmek için binilesi tavsiyedir..
151 ile 153 arasındaki cift sayıdır
adana'da 100.yıl - üniversite güzergahında giden ve belediye evlerinden de gecen belediye otobusudur.
haftaiçi 100.yıl'dan ilk otobus sabah saat 06.10'da kalkar ve kırk dakikada bir hizmet verir.
251'in tersten yazılmışıdır. o ne ola ki? ne anlam ifade ede her bir bucağa yayılmış insanoğluna? çoğuna bir şey anlatmaz. bana anlatır, birkaç yakınımdakine de anlatır o kadar. ne garip, anlamlar kendimize oluşuyor, bunu okurken siz bunu benim için anlamlı olarak bileceksiniz; kim bilir bir rastlantıdır biri okur benimle alakası olmayan başka bir anlam bulur bu sayıda kendine. öyle işte, bu sayı sevdiceğimin okul numarasının tersten yazılmışı idi. ne gereği vardı "girdi" olmasına? yük mü oldu? okunması vakit kaybi miydi? neler vakit kaybi ki bize? neler değil ki? belki sevdiceğimin okul numarasını öğrenirken, ey okurlar, siz de kendi sevdiceğinizin okul numarasını düşüneceksiniz. tabii burada onun tersten yazılmışı söz konusu. neden? amaç neydi? belki oğuz atay'ın şu cümlesi açıklar biraz:

"hayatım, ciddiye alınmasını istediğim bir oyundu." /tutunamayanlar
normal bir insanın görüş açısı.
sarıyer'de kısırkaya - hacıosman arasında çalışan iett otobüsünün numarası.
sarıyer'de kısırkaya - hacıosman iett otobüs hattı.