bugün

kız daha 15 yaşında!aklı henüz herşeyin farkına varacak kadar başında değil!belli ki,itin teki kendini küçüçük kıza aşık ettirmiş,kızda ona kanıp,hamile kalmış.yaptığı yanlış evet,ama burda sayfalarca sövülmesi gereken o kız değil,onu bu duruma sokan zihniyettir! siz bir çocuğa eğer yaptığı hatadan dolayı onu suçlayıp dışlarsanız,kız yalnız kalıp napacağını bilemez! eğer bizim 'gelişmekte olan' bu ülkemiz insanları, o kızı dışlamayıp,tam tersine ona yardım edecek zihniyette olsa idi,bugun ne o kız çocuğunun psikolojisi bozuk olurdu,nede o zavallı bebecik ölü olurdu.o orospu diye yaftaladığınız kızın bebeğinin ölmesinin sebebi sizsiniz beyinsiz,geri kafalı insanlar! kızı 'vermeseydi oda!' diye yargılayamazsınız,çünkü o bunu düşünecek yaşta değil.bir gün z düşünse,ertesi gün pişman olup x düşünür.siz eğer aklı başında insanlar olsaydınız kıza sövmek yerine,ülkemiz insanlarını nasıl doğru düşünceye sevk edebilirim diye düşünürdünüz!
15 yaşında doğurup bebeğini klozate atan ve sifonu da çeken kızdan daha insaflı bir kızdır.

(bkz: beterin beteri var)
daha 15 yaşındadır ve kendinden 15 yaş büyük bir adam tarafından hamile bırakılmıştır. gebelik o yaşa kadar kızın başına gelmiş en kötü şeydir ve o kız büyük ihtimalle bebeğin mini minnacık pembe ayaklarına bakmaz. bu kız istanbul' da, türkiye' de yaşıyor, daha 15 yaşında, kendisinden 15 yaş büyük biri tarafından hamile bırakılmış, amerikalı yaşıtları gibi kendim bakarım ya da evlatlık veririm gibi bir seçeneği yok, o ne idüğü belirsiz adam zaten bakmaz, büyük ihtimalle düşürmeye uğraşmıştır ki bebek 6, 5 aylık doğmuş muhtemelen sakat bir bebek ve kız kesinlikle ailesi tarafından reddedilecek. ailesi yanındayken çok yeni doğurmuş biri olarak ve 15 yaşında biri olarak bir caminin avlusuna bırakamımıştır ve ailesi hamile olduğunu duyar diye kimseye de güvenememiştir. belki de zaten bebek ölü doğmuştur. ne kadar saçma sapan bir iş yapmış, ne kadar saçma sapan bir işe kalkışmış, kendi bebeğinin katili de olsa, hayatını zehir etmiş olsa da umarım yanında olacak birileri vardır.
berbat bir iş yapmış kız.

haberde kızı hamile bırakan kişinin 30 yaşında olduğu ve bir şenlikte tanıştıkları yazılmış.
burdan o adama bir kaç şey söylemek istiyorum; ulan it! şenlikte takılıp daha yeni ergen olmuş sabi sübyana yazılıp kandırmışsın, sonra hamilede bırakmışsın. bebeğine niye sahip oçıkmadın piç?
Tiksinilesi insan...Hadi çocuğu peydahladın, madem istemiyordun tıp bu kadar ilerlemişken neden çaresine bakmadın;dokuz ay karnında taşıyana kadar aklın nerdeydi diye sorulası insan.
kimseyi şaşırtmaması gereken haberdir. başlığı ilk gördüğümde 'niye açmışlar bu başlığı, sanki ilk kez duyuyorlar' demiştim içimden. halbuki yeni olan bir olayın haber entry'siymiş.

edebin, ahlakın 'anakuzuluğu' olarak benimsendiği, gayrımeşru cinsel ilişkilerinse 'yaşanmışlık-özgürlük' gibi zırvalarla meşrulaştırıldığı ortamlardan böyle kızların çıktığını görmek şaşırtmasın kimseyi. yaşı 15 olup, kürtaja gitmeyi yada korunmayı bilememesi durumu dramatikleştirmesin gözünüzde.
an itibariyle okuyanlara bok gibi bir günaydın diyen kızdır.

aynı zamanda haberini okurken dumurdan dumura(üzülerek tabi) uğratan kızdır. sırayla kendimi aile fertlerinin yerine koydum. düşünsenize bir çocuk. 30 yaşında bir adamla iğrenç bir tecrübe yaşamış(umarım isteğiyle), oyuncak bebeklerine annelik yapmayı bırakalı bir kaç yıl geçmişken anne olmuş. 15 yaşımdaki halimi hatırladım bir an... ne alaka ya...

sonra anne, yargısız infaz olmasın ama kızının bu duruma düşmesinde babadan daha fazla suçu vardır diye düşünüyorum. yinede yerine koydum kendimi. hissedebilceklerini hissetmeye çalıştım tuvalete girdiğinde. aman siz denemeyin kafanızda o ana gitmeyi yoruyo insanı. ama nasıl olurda bir anne! yeni doğmuş bir çocuğu orda bırakarak çekip gidebilir aklım almadı.

peki baba. kendimi yerine koydum aklımdan intihar geçti. sonra düşündüm bi de çocuğu hamile bırakan adam(!) var. ölümü ona yakıştırdım vazgeçtim.

(bkz: bok gibi olmak)
(bkz: vurun orospuya)
(bkz: daşlayın)
(bkz: daş yohmu daş)
böyle galeyana gelen arkadaşlara sorarım, daşlamak yerine, affedici bağışlayıcı ve insanoğludur sonuçta hatalarını bir daha yapmayacağı şekilde destek olarak düzeltmek daha akılcı olmazmıydı?
türkiye'de olduğu için normal karşılanan hadisedir. olabilir efendim bu ülkede herşey olabilir.
yazık olmuş kızdır. sonuçta daha 15 yaşında. kendisi de bir çocuk. ama gel gör ki şerefsizin birine kapılıyor. orospu demişsiniz iyi güzel hoş da suç sadece bu kızcağızda mı? belli ki korkmuş ailesinden. başına geleceklerden. yoksa söylemez miydi başına gelenleri? ne zoru var ki gencecik yaşında hayatını karartsın? bilerek mi yaptı sanki? suçlu arıyorsanız kendinize bakın. her gün kaç tane oluyor bunun gibi olaylar. kolay değil mi insanları sıfatlarla yargılamak?
-bu kız 15 yaşında doğum yapmış.
-vay orospu vay!
işte sizin toplumunuzun anlayışı bu. sizin anlayışınız bu. bu kadar basit mi olay. tüm suç bu kızda mı? peki küçücük kızla ilişkiye giren sübyancı piçin hiç mi suçu yok? kimbilir kız ailesinden ne tür baskılar görüyordu? nasıl bir ortamda yatişmişti? biliyor musunuz bunları? her gün namus belasına öldürülen onlarcası var. onlardan biri olmak istememiştir.
tüm suç kızlara potansiyel orospu olarak bakan toplum yapısında. kafaların içini değiştirmek lazım önce bu tür olayları aşmak istiyorsak. tabi olur böyle olaylar. hatta daha fazlası da olur.
aşmak istiyorsak bunları önce şu yaftalama işini bırakalım. hem düşünün bu olayın kızda yaratacağı ağır psikolojik zararı. isteyerek kıyar mı insan başka bir cana? üstelik o can senin kendi çocuğunsa... daha geniş düşünelim, açık fikirli olalım. aşalım artık bunları el birliğiyle.
hay sokayım namus iki bacak arasında değildir muhabbetinize. ulan nerdeyse 15 lik kızın ırzına geçen kallavi orospu çocuğunu haklı çıkartacaksınız. lan yaş 15, daha çocuk. buna ne cinsel eğitimi vericen, "sakın kimseyle düzüşme" mi diyeceksin. burda bir piç varsa o da çocuğu hamile bırakan ayı oğlu ayıdır. hemen toplummuş, baskıymış. 15 yaşında kandırılan kıza orospu diyen beynin yayını sikeyim.
(bkz: gençlik nereye gidiyor)
bir tarafta bebek sahibi olmak için servetini, hayatını tüketen kısır anne-babalar, diğer yanda ailelerinden korktukları için bebeklerini öldüren yumurta-sperm sahipleri..

böyle sınav olur mu?
türkiye gerçeğini gözler önüne sermiş kızdır. namusu iki bacak arasında arayan zihniyetin bugün ve gelecekte bu tip davranışları sergilemesi kaçınılmazdır.
(bkz: insan degil)
(bkz: kanı donmak)
içler acısı durum.

anımsattığı şeyler var bana... ufaktan.
ben, mimarlık okuyorum. okuduğum okulun proje derslerine erasmusla öğrenciler gelir, serpiştirirler sınıflara.
geçen dönem bizim sınıfa çek bi çocuk geldi. başladık proje yapmaya.
birimiz araziye kongre merkezi önerirken, diğeri otel dedi, vs.
çek arkadaş da bişiler yapmış, yalnız türkçe yok bu çocuk meramını ingilizce anlatıyo.
bi tutturdu "single moms" diye, dinlemiyordum dinlemeye koyuldum.
meğersem ülkedeki "single moms" * için bi merkez yapmışmış, hem iş merkezi hem kreş hem zart zurt.
herifin surata baktım. sanarsın ankara kocatepe belediyesi hükümet konağını anlatıyor.
öyle bir ciddiyet, vakar, sorumluluk duygusu..
ama bunların hiç biri değildi dikkatimi çeken.
adam "single moms" derken öyle rahattı ki. sanki "ankara halkı" der gibi, normal bir topluluktan bahsediyordu.

ben kimseyi yaftalama derdinde değilim şu an.
tuhafıma giden, bu çocuğun "single mom" olayını bu kadar doğal karşılamasıydı.
yani bir kadın evlenmeden bir çocuk dünyaya getirebilir, onu da kendi başına büyütebilir.
çocuğun babasız büyümesi doğal bir şey.
aile dediğin şeyin yarım yamalak olması doğal bir şey.
hayret ettim.

işin devamında, hoca; türkiye'de bu merkezi dolduracak kadar "single mom" olmadığını, kullanıcı profilinin bu ülkeye uygun olmadığını vs vs söyledi. çocuk tamam dedi, sonra değiştirdi falan.

şimdi, toplum baskısı diyen arkadaşlar, siz böyle mi olmak istiyorsunuz ben onu merak ediyorum?
single mom derken vicdanınız hiç sızlamasın babasız büyüyen bir çocuk için, gayet rahat single moms diyin; bunu mu istiyorsunuz?
çocuk dediğin nedir ki, bi sevişirsin olur, nasılsa bizim malımız. öyle mi?
insan hayatı bu kadar değersiz mi?
aile! aile de mi mühim değil önüne gelenle sevişmenizden!
avrupa'nın sıçtığım muasır medeniyeti bu mu!
bu toprak üzerinde yetişen adam nasıl vicdanı sızlamadan der bunu?

aklımızın almadığı binlerce şeyden biri. ne diyeyim.

ek: bu adamlara niye yazarsın ki bunları?
onların ne güzel evleri varmış diye mesaj geliyo yahu!
iyi biz de single mom merkezi kuralım, bu pezevenkler de rahat rahat becersin 15likleri! aferin!
(bkz: #5802302)
anadoluda şapkasını öne eğdirmek diye bi deyim var bilir misiniz

bu 15lik or.spu bebeği bok çukuruna atınca, şapka önden alınıp başa vicdan rahatlığıyla takılmış mı oldu?
suçludur efendim eğer bu kadar baskın bir toplum da hatta daha küçüğe indirirsek ailede yaşıyorsa neden kendınden 15 yaş büyük biriyle yatıyor peki bunu o an ki ruh haliyle yaptıysa neden korunmuyorlar bunları yaptıktan sonra hamile olduğunu anlayınca neden sosyal güvenlik kurumuna sığınmıyor sadece klozete bebeği atıp sifonu çekmek mi aklına geliyor yaşından gereği af edilmemesi gerekiyor.
mide bulandırıcı, anlaşılması ve inanması oldukça güç bir haberin baş kahramanı olan kız.bunu yapanın nasıl bir beyin, nasıl bir kalp taşıdığı düşündürücü.bu bir kaos,felaket, rezalet, cehalet ya da başka bir şey ama inanılmaz kötü bir olay.
çağdaş türk gencidir. (bkz: namusun türkiye de sadece kelime olarak varolması)
sayın 'pişman da olur birgün' bilmeden konuşmak ne kadar kolay. sordun mu sen kıza 'neden yaptın?' diye. biliyor musun nasıl bir ruh halinde olduğunu.. biliyor musun ailesinin nasıl insanlar olduğunu? bilmiyorsun. hiç birşey bilmiyorsun.

tek yaptığn şey daha 15 yaşında olan bir çocuğa orospu demek. düşene ki buna düşmek denmez. (kız düşmemiştir. sizler her lafınızla onu bir kere daha düşürüyorsunuz.) her kızın ilişkiye girmek derdinde olduğunu mu sanıyorsun. senin gibi hastalıklı beyinler olduğu müddetçe, kadını namus objesi gören zihniyet varoldukça, size göre yanlış yapan bir kadın tekmeyi hakediyorsa yazık halimize(halinize!.) kızı bu hale sokan yeri geldiğinde övündüğünüz bu tplumdur, bu toplumsal baskıdır, cinsellik üzerinde ve özellikle kadınlar üzerinde oluşmuş bu baskıdır, erkeklerin kadınlar üzerinde kurmuş olduğu hegemonyadır. ve bu devam ettikçe daha böyle haberleri çok duyarız..

not: kişisel tartışmaya girmek gibi bir niyetim yok. sadece taşımış olduğunuz hastalıklı beyinlere tahammülüm yok!.
suçlu aramaya gerek yoktur, zira tek suçlu toplumdur. baskılar, zırvalar daha çok can alacaktır.
burada birden fazla suçlu var

kızı hamile bırakan pezevenk.
insan hayatının değerinden bihaber olan bir kız.
toplumumuzun kızlara uyguladığı anlamsız baskı ve yarattığı korku ortamı.
bu durumdan iki tane sonuç çıkarılabilir. birincisi türkiye'de kadına baskının olduğu. kız çocukları korkuyorlar, namus inancı yüzünden. bırakın kürtaj yaptırmayı düşünmüyorlar bile veya daha basiti birilerinden yardım almaya dahi korkuyorlar, gizliyor kendilerini ve sonuç ise doğurdukları bebeği klozete atmak. ne büyük şaşkınlık yaratıyor insanda, fakat bunu yaptıran kim diyecek olursanız, koca bir toplum. aslında hepimiz bu suçu paylaşıyoruz. ikincisi olarak devlet, toplumun eksikleri olur, yanlışları olur fakat bu devletin üniveristeleri var, akademisyenleri var, toplum bilimcileri var, onlar uyaramazlar mı? cinsellik hakkında derslerin konulması gerektiğini veya tv'lerde tavşan gibi yiyişen görüntülerin yasaklanmasını. en azından bilinçlenmek adına bir şeyler yapamazlar mı? bu ülkede her şey kürt sorunundan ibaret mi veya türban meselesinden mi mevcut?

bunlara neden olan, o kız çucuğunun içindeki korkuyu yaratan kim? bizler değilmiyiz? 15 yaşında bir çocuk, doğurduğu çocuğu öldürebiliyorsa, dokuz aylık hamile kız tuvalet köşelerinde korkarak doğuruyorsa açırım halimize.

hadi kızı geçtim, (pek sanımıyorum ama)onu afedebilirim fakat onu hamile bırakan şerefsizi bir bulsam, işte onun hiç şansı yok.

(bkz: türkiye nin değişen toplumsal yapısı/#5801236)