bugün

tuvaletin tıkanmasına sebebiyet verecek hal ve hareketler içine girmiş kızdır. o gider tıkanır da baba eve tesisatçı çağırırsa ne olacak hiç mi düşünmedin be çocuğum?
ne olacak bu türkiye diye sordurtan olay?

kız mı? onun için söylenecek pek birşey yok piskopat dışında...
annesinin de kendisini sıçtığı kızdır.
bir türkiye gerçeğidir.

evet, kız o bebeği doğurup tuvalate atmıştır ama neden?

a) piskopattır
b) delidir
c) korkmuştur.

cevap c şıkkıdır.

burası türkiye'dir. her fırsatta muasır medeniyet diye edebiyat yapanların aslında bu medeniyet için zerre kıllarını kıpırdatmadığı ülkedir.

bu kız bebeğini tuvalete atmıştır çünkü başına gelecekleri az çok biliyordur.. çevre baskısından korkup bebeğini atmak zorunda kalmıştır. öldürülme korkusu bir yandan, insanların iğneleyici sözleri diğer yandan.. yaşam ona zehir olacaktı.

çünkü muazafazakar diye kakalanmaya çalışılan bu ülkede muhafazakarlık sadece kadın için vardır. burada kadın mazlumsa daha da mağdur edilir.

avrupa'da ki benzer olaylarda ne oluyor?

çocuk hemen devlet korumasına alınıyor ve kız için psikolojik terapiler başlatılıyor.

avrupa'lı kızı suçlamanın bir işe yaramayacağını biliyor. olan olmuş çünkü. bir hatadır bu belki ama hatalar bizim için değil mi?

herkes hamile kalsın devlet baksın demiyoruz elbette ama bu tip şeyler yaşayanları da evlat katili yapmaya zorlamak ne kadar mantıklı?
15 yaşında kız ve onun bebeği. söylemesi bile mantıksız gelmiyor mu? ne oluyor nereye gidiyoruz nasıl bir ülke oluyoruz anlayan beri gelsin.
dünyada ki hiç bir zorluk küçücük bir çocuğu tuvalete atacak kadar insanı zor duruma düşürmez! beni bilen bilir, neler yaşadığımı da bilen bilir. bilmeyene isterse uzun uzun anlatırım dinler.

ben diyorum ki ne yaşamış olursa olsun ister korku olsun ister başka bir şey hiç bir insan evladı bunu yapmaz. o yüzden kimse savunmaya falan geçmesin.

bakacak gücün yok mu? siktir git bir cami avlusuna bırak. bunu yapmak zor mu?

allah senin ve sana yardım edenlerin üzerine her türlü gazabı versin inşallah.
15 yasında dogurmasında bi mantık aranmadıysa ve sakınca görülmediyse bunu yapmasının altında da birşey aranmamalıdır.
hayat merdivenlerini çok hızlı tırmanmış hatta basamak atlamış kızdır. ona da bebeğe de yazıktır. onlara bunu yaşatanlara binlerce kez yazıklar olsundur.
verilen linkteki haber doğru ise kız 15 yaşında erkek ise 25-30 yaşında. aralarında 10-15 yaş fark var. bu yaş farkını da geçtik kız daha ''çocuk''.

birileri kadındır, psikopattır,delidir, hemen evlendirilmesi gereken kişidir falan demiş. fakat o kız bunlardan hiç birisi değildir çocuktur. bu kız belki kendi isteğiyle birlikte oldu belki de kendi yaşıtı olmayan bir ''sübyancı'' nın ısrarlarına dayanamadı. olay her ne şekilde gerçekleşmişse de adam suçludur kız ise en masum kişidir burada.

1- birini sevmiştir, sevdiği ile birlikte(yatma değil!) olma iradesini göstermiştir.( bu durum suç için yeterlidir!)
2- kız ilişkiye girmiş ve hamile kalmıştır..
3- ailesinin nasıl tepki vereceği bellidir. kız orospu diye damgalanacak, belki ''namus'' cinayetine kurban gidecek. belki hayatı tamamen kararacaktır.
tüm bu gerçekler varken kız korkmasın da ne yapsın..

kızın bebeğini klozete atacak kadar cani olduğunu sorgulamaktan, klozetin tıkanacağını düşünmekten ziyade, kızı böyle davranmak zorunda bırakan nedenleri sorgulayın. bu herşeyden önce toplumsal sorundur.
okuyunca ilk tepkim "vay orr.spuu" demek oldu, son tepkim de bu olacak. neden mi ? çünkü 15 yaşında olup bunun gibi bir çok yanmış or.spu var ve bunlar o bacakları bilinçli ayırıyorlar. çünkü onlar çocukluktan genç kızlığa geçmeyi s.kilmek olarak algılıyorlar ve bu tipler hayatları boyunca "kadınsan a.mını her önüne gelene vermelisin" düşüncesine inanırlar ve bu düşünce bu tiplerde doğuştan vardır.
ne işin var senin y.rrak arayışında be hey küçük or.spu, git kitap oku, okulunu ciddiye al, kişilikli ve toplumda sağlam bir duruşu olan bir kadın olmayı sok beynine, a.ına y.rrak sokacağına.
terbiyesiz fahişe.

kimse çocuktu da , yazık oldu da, bilmiyordu bilmem ne de, diye gelmesin karşıma çünkü; bunu diyenlerdir bu küçük yaştaki kız çocuklarını birer minyatür seks objesi modeli olarak topluma lanse edenler. sonra da temizleyin koskoca bir toplumun adını boklayan, yeni neslin bokunu.

sadece ve sadece bebeğe yazık olmuştur.
sifonu çekti mi acaba? diye merak ettiren kızdır.
bu durumdan iki tane sonuç çıkarılabilir. birincisi türkiye'de kadına baskının olduğu. kız çocukları korkuyorlar, namus inancı yüzünden. bırakın kürtaj yaptırmayı düşünmüyorlar bile veya daha basiti birilerinden yardım almaya dahi korkuyorlar, gizliyor kendilerini ve sonuç ise doğurdukları bebeği klozete atmak. ne büyük şaşkınlık yaratıyor insanda, fakat bunu yaptıran kim diyecek olursanız, koca bir toplum. aslında hepimiz bu suçu paylaşıyoruz. ikincisi olarak devlet, toplumun eksikleri olur, yanlışları olur fakat bu devletin üniveristeleri var, akademisyenleri var, toplum bilimcileri var, onlar uyaramazlar mı? cinsellik hakkında derslerin konulması gerektiğini veya tv'lerde tavşan gibi yiyişen görüntülerin yasaklanmasını. en azından bilinçlenmek adına bir şeyler yapamazlar mı? bu ülkede her şey kürt sorunundan ibaret mi veya türban meselesinden mi mevcut?

bunlara neden olan, o kız çucuğunun içindeki korkuyu yaratan kim? bizler değilmiyiz? 15 yaşında bir çocuk, doğurduğu çocuğu öldürebiliyorsa, dokuz aylık hamile kız tuvalet köşelerinde korkarak doğuruyorsa açırım halimize.

hadi kızı geçtim, (pek sanımıyorum ama)onu afedebilirim fakat onu hamile bırakan şerefsizi bir bulsam, işte onun hiç şansı yok.

(bkz: türkiye nin değişen toplumsal yapısı/#5801236)
burada birden fazla suçlu var

kızı hamile bırakan pezevenk.
insan hayatının değerinden bihaber olan bir kız.
toplumumuzun kızlara uyguladığı anlamsız baskı ve yarattığı korku ortamı.
suçlu aramaya gerek yoktur, zira tek suçlu toplumdur. baskılar, zırvalar daha çok can alacaktır.
sayın 'pişman da olur birgün' bilmeden konuşmak ne kadar kolay. sordun mu sen kıza 'neden yaptın?' diye. biliyor musun nasıl bir ruh halinde olduğunu.. biliyor musun ailesinin nasıl insanlar olduğunu? bilmiyorsun. hiç birşey bilmiyorsun.

tek yaptığn şey daha 15 yaşında olan bir çocuğa orospu demek. düşene ki buna düşmek denmez. (kız düşmemiştir. sizler her lafınızla onu bir kere daha düşürüyorsunuz.) her kızın ilişkiye girmek derdinde olduğunu mu sanıyorsun. senin gibi hastalıklı beyinler olduğu müddetçe, kadını namus objesi gören zihniyet varoldukça, size göre yanlış yapan bir kadın tekmeyi hakediyorsa yazık halimize(halinize!.) kızı bu hale sokan yeri geldiğinde övündüğünüz bu tplumdur, bu toplumsal baskıdır, cinsellik üzerinde ve özellikle kadınlar üzerinde oluşmuş bu baskıdır, erkeklerin kadınlar üzerinde kurmuş olduğu hegemonyadır. ve bu devam ettikçe daha böyle haberleri çok duyarız..

not: kişisel tartışmaya girmek gibi bir niyetim yok. sadece taşımış olduğunuz hastalıklı beyinlere tahammülüm yok!.
çağdaş türk gencidir. (bkz: namusun türkiye de sadece kelime olarak varolması)
mide bulandırıcı, anlaşılması ve inanması oldukça güç bir haberin baş kahramanı olan kız.bunu yapanın nasıl bir beyin, nasıl bir kalp taşıdığı düşündürücü.bu bir kaos,felaket, rezalet, cehalet ya da başka bir şey ama inanılmaz kötü bir olay.
suçludur efendim eğer bu kadar baskın bir toplum da hatta daha küçüğe indirirsek ailede yaşıyorsa neden kendınden 15 yaş büyük biriyle yatıyor peki bunu o an ki ruh haliyle yaptıysa neden korunmuyorlar bunları yaptıktan sonra hamile olduğunu anlayınca neden sosyal güvenlik kurumuna sığınmıyor sadece klozete bebeği atıp sifonu çekmek mi aklına geliyor yaşından gereği af edilmemesi gerekiyor.
(bkz: #5802302)
anadoluda şapkasını öne eğdirmek diye bi deyim var bilir misiniz

bu 15lik or.spu bebeği bok çukuruna atınca, şapka önden alınıp başa vicdan rahatlığıyla takılmış mı oldu?
içler acısı durum.

anımsattığı şeyler var bana... ufaktan.
ben, mimarlık okuyorum. okuduğum okulun proje derslerine erasmusla öğrenciler gelir, serpiştirirler sınıflara.
geçen dönem bizim sınıfa çek bi çocuk geldi. başladık proje yapmaya.
birimiz araziye kongre merkezi önerirken, diğeri otel dedi, vs.
çek arkadaş da bişiler yapmış, yalnız türkçe yok bu çocuk meramını ingilizce anlatıyo.
bi tutturdu "single moms" diye, dinlemiyordum dinlemeye koyuldum.
meğersem ülkedeki "single moms" * için bi merkez yapmışmış, hem iş merkezi hem kreş hem zart zurt.
herifin surata baktım. sanarsın ankara kocatepe belediyesi hükümet konağını anlatıyor.
öyle bir ciddiyet, vakar, sorumluluk duygusu..
ama bunların hiç biri değildi dikkatimi çeken.
adam "single moms" derken öyle rahattı ki. sanki "ankara halkı" der gibi, normal bir topluluktan bahsediyordu.

ben kimseyi yaftalama derdinde değilim şu an.
tuhafıma giden, bu çocuğun "single mom" olayını bu kadar doğal karşılamasıydı.
yani bir kadın evlenmeden bir çocuk dünyaya getirebilir, onu da kendi başına büyütebilir.
çocuğun babasız büyümesi doğal bir şey.
aile dediğin şeyin yarım yamalak olması doğal bir şey.
hayret ettim.

işin devamında, hoca; türkiye'de bu merkezi dolduracak kadar "single mom" olmadığını, kullanıcı profilinin bu ülkeye uygun olmadığını vs vs söyledi. çocuk tamam dedi, sonra değiştirdi falan.

şimdi, toplum baskısı diyen arkadaşlar, siz böyle mi olmak istiyorsunuz ben onu merak ediyorum?
single mom derken vicdanınız hiç sızlamasın babasız büyüyen bir çocuk için, gayet rahat single moms diyin; bunu mu istiyorsunuz?
çocuk dediğin nedir ki, bi sevişirsin olur, nasılsa bizim malımız. öyle mi?
insan hayatı bu kadar değersiz mi?
aile! aile de mi mühim değil önüne gelenle sevişmenizden!
avrupa'nın sıçtığım muasır medeniyeti bu mu!
bu toprak üzerinde yetişen adam nasıl vicdanı sızlamadan der bunu?

aklımızın almadığı binlerce şeyden biri. ne diyeyim.

ek: bu adamlara niye yazarsın ki bunları?
onların ne güzel evleri varmış diye mesaj geliyo yahu!
iyi biz de single mom merkezi kuralım, bu pezevenkler de rahat rahat becersin 15likleri! aferin!
(bkz: kanı donmak)
(bkz: insan degil)
türkiye gerçeğini gözler önüne sermiş kızdır. namusu iki bacak arasında arayan zihniyetin bugün ve gelecekte bu tip davranışları sergilemesi kaçınılmazdır.
bir tarafta bebek sahibi olmak için servetini, hayatını tüketen kısır anne-babalar, diğer yanda ailelerinden korktukları için bebeklerini öldüren yumurta-sperm sahipleri..

böyle sınav olur mu?
(bkz: gençlik nereye gidiyor)