bugün

koruması gerekirken sokaklara çağırılip bizi kurtarın denilen halkın canlarını yitirmelerine neden olunmuş pek çok insan ile tarihe geçecek,

siyasilerden hiç birinin kılına bile zarar gelmemiş olan, görevini hakkıyla yerine getirenlerin öldüğü, getirmeyenlerin ödüllendirildiği, bir garip olay.
Akp yi devirmek için organize edilen, ama allahın mucizesi sayesinde nasıl olduysa bir tek akp li bakan, milletvekili nin bile burnunun kanamadığı kara gün.

işte bunlar hep mucize.
görsel
var mı lan başka darbe kafalı .

şöööyle meydana alalım .

yok değil mi ?

bende böyle düşünmüştüm zaten .
tatildir.
Temmuz ayının 15. Günü, muhtemelen sıcak bir gündür, evet.
--spoiler--
Uzun bir yazı yazmak istediğim, bunun için de analizi konusunda bütün ipuçlarını topladığımdan emin olmak istediğim; başlıktaki anlamında sonuçlanmayan* ama hepimiz açısından dönüm noktası olacak olaydır. iki gündür televizyonlarda ve internette gördüğüm olay akışının pek tabii ki zeka düzeyinin aşırı düşük olması mide bulantısına, ölümler ve bundan sonra olacaklar mide ağrısına dönüşmüş olduğu bir durumda, dakika dakika izaha muhtaç konularda bir yazı, bir açıklama beklerken bunun olmaması, olamaması durumunu da yazalım bir kenara.

şimdi, olayın yansımalarından başlayalım. en çok gözümüze çarpan kareleri ele alalım. türk askerinin görüntüde çoğu dinci, şeriatçı gibi etiketlenebilecek insanlar tarafından darp edildiği hatta kafası kesilmiş cansız bedenlerini gördük en çok. dolayısıyla ilk mesajımızı aldık, ne diyor: türk askerine böyle koyarlar. üzgünüm ama yediğimiz gol bu ve bu hakareti yemekten, o kardeşlerimin canının alınması ve yanmasından ne kadar keder duyduğumdan bahsederek anlatmak istediklerimi kaçırmak istemiyorum.

bakın sokağa çıkan insanlarımızın geneli için yorum yapmıyorum; ama bir kısım gelip bu ülkenin çocuklarına, talimatla görev yapan, güneydoğu bölgesinde teröristlerin canına ot tıkamış askerine kötek atıyor ve aşağılıyor. izaha muhtaç ilk karemiz budur. dolayısıyla ben diyorum ki, olan biten neyse çok yukarılardan planlanmış ve uygulanmıştır. akp ve cumhurbaşkanı tarafı işin içindeyse bile en başından en sonuna kadar kesinlikle değildir. neden böyle düşündüğümü anlatacağım.

peki, bu olaya kalkışan kesime ne demeli? bazı isimler gündeme geldi ama açık şekilde bunu üstlenen kişi, örgüt ya da gruplar yok. etkisiz hale getirilen ve öldürülen yüksek rütbeliler var. ama net bir şekilde, bize açıklandığı gibi fetullahçı kesimin bir hareketi midir, %100 kanıt yok. diyelim ki öyle, ilk adım ne olmalı? bu adamlar kimse bulalım, o zaman binlerce asker, hakim ve savcıyı göz altına alalım mı? ya bunlar biliniyordu ise, darbe sabahına kadar niye beklediniz? hani bir terör örgütü diyorsunuz, operasyon yapıldığından ve bilgi olduğundan bahsediyorsunuz. tüm bu olayların gerçekleşme ihtimali üzerinden operasyon ve güvenlik tedbirini koca ülke yönetimi alamıyor mu, bu kadar basiretsiz mi yönetim? alamıyorlarsa hesabını vermeliler 1, bu kişileri bu mevkilere kim getirdiyse hesap vermeliler 2, buna göz yumdularsa yine hesap vermeliler 3. evet, demokrasi, hukuk demiyor muyuz? gereği bu şekilde olur.

iki günün sonucunda ne oldu, binlerce asker göz altına alındı. aralarında güneydoğudaki birliklerin, komando birliklerinin başında olan ve güneydoğudaki mücadeleyi başarıyla sürdüren komutanlar da var. peki yok mu koca ülke yönetiminde, bir kişi bile olsa, ya bu komutanlar güneydoğuda çatır çatır terörist operasyonlarını yaptı, bu insanlar nasıl bir örgüte mensup olabilir diyen yok mu? bakın sadece bir kişi istiyorum binler, on binler içinden. demokrasi ya? farklı fikirlerin bir arada olması ya, işin bu yönü düşünülmedi mi? en azından, açılım süreci diye çuvallayan ve sıfıra inen imajı toparlamaları, oradaki halkın teröristlere karşı asker tarafında yer almasını sağlamaları hatırına da mı yok? hadi fazla üstelemeyeyim, ama lütfen buraya kadar okuduysanız aklınızda bir tutun, güneydoğudaki operasyonların seyri bundan sonra nasıl olacak hep birlikte bakalım olur mu, bana geçtiğimiz günlerdeki gibi olmayacak hissi veriyor da.

dolayısıyla, askerin imajını bozdunuz, komuta kademelerini de dağıttınız. üzerine bir de yaş gelince ne olacak? ordunun yapısına tamamen değişecek mi, değişecek. tüm bu olanların sonunda en belirgin sonuç da bu olduğuna göre doğudaki askeri bak seni de bu hale sokarım, bana zarar verirsen hayatını bitiririm tehdidi şu anki durumda kimin işine yarıyorsa, bu hareketi yapanlar onlardır. evet yaş sonucu hükümet yanlısı, daha da hükümet yanlısı bir askeri oluşum olabilir. ama gelinen yer itibariyle paralel yapının ordudan tamamen temizlenmesi değil, türk ordusunun cezalandırılması gerçekleştirilmiş; bunu sağlayanlar da ülke içi dinamiklerle bunu yapmıştır.

yalnız bunu planlayanların işi kademeli olarak yaptığını düşünüyorum. bence tayyip erdoğanı birileri ölümle tehdit etti. ve bunu yapabileceklerini de gördük. ama daha sonrasında, bence birşeylere ikna ettiler ki yolcu uçağı ile taa Marmaris'ten istanbul'a geldi; f16 lar o paralelciler tarafından tehdit edilme ihtimali olmadan hem de. belki ikna olmasaydı onu öldürüp allah muhafaza ortalığı karıştırarak gerçekten ülke yönetiminde ciddi bir tehdit oluşturabilirlerdi
--spoiler--

Yukarıdaki yazdıklarım taslak olarak kalmış. Sağolsun iktidar yine kendine yonttu bu kalkışmayı ve bugünlerde kendi mensupları ülkede baskıcı ve zorbalığı iktidarda tutuyor. Kavgasız ayrıştırmasız duramayan kimse, bundan çıkar sağlayan da odur. Resmen zorbalar gırtlağımıza çöktü kıtır kıtır bizi keserken hiçbirşey yapamıyoruz. Kesenin yanına kar kalıyor, özetle durum budur. Yoksa ışidçi iblisler buharlaşıp uçmazlardı, sahi neredeler acaba?
görsel
devlet idarecilerinin gaflet içersinde olduğunu gösteren gün. ulan darbe yapılacak bu salaklar hala uyuyordu. şahsen bence haberleri vardı durumu fırsata çevirdiler ardından olağanüstü hal ile istediklerini kovup istediklerini aldılar. darbeden öncede yıllarca televizyonda darbe haberleri yapılarak halkta algı oluşturuldu ardından kendileri darbe yaptı. (hiç bir şey tesadüf değil) darbeyi araştırma komisyonunun da akp tarafından kapatılması samimiyet konusunda başlı başına bir olay. yani kısacası 15 temmuz senaryodur. he safiyane duygular ile dışarı çıkan vatandaş var onlara da yazık oldu. kullanıldılar.
15 temmuz denilince azgin comarlar tarafindan dovulen hatta oldurulen erlerimiz aklima geliyor. Ayrica fetoculerin yillarca palazlanip orduya bu kadar sizmalarina yardim edenleri fena! aniyorum.
https://scontent-kut2-1.x...4526473b4&oe=59AD87EC
Darbe tabi canim. Köprüyü kapatarak baslar bu isler zaten. Kronolojik sirlama harfiyen tutuyor birileri hala ekmehini yiyiyor.
fetö ayağına yapılan bilinçli (nasıl kirli bi bilnçse artık o) olay. sadece fetö denen grup için değil, kendi kafalarına uymayan herkes için yapılan eylemdir. yazık.
tayyipin tezgahı açık ve net. aklı dengesi bozuk bi adamın yapacağı en zekice ve vicdansız planlı bir eylem.
Ya ben nedense bir türlü darbe olduğuna inanmıyorum. Bir de pokemongo'nun revaçta olduğu zamandı.
https://youtu.be/fcRCycjf0H4
temmuz ayının ortasıdır.
Delilleri karartmasalardı ogrenecektik ama once adaletin bileti kesildi.
kendi beslediği yılan olan fetö nün akp yi ısırması teşebbüsüdür.

oğlum. başta kemalistler olmak üzere yüzlerce binlerce adam size dediki fetö kötüdür. naptı akp.

fetöye kötü diyenin alayını darbeci diye hapse attı. olimpiyatlar yaptı. paralar bastırdı. beleşten devlet arazilerini peşkeş çekti.

altın madenleri bankalar hastaneler . hepsinde salağa yattı.

kimmiş salak cümle millet 15 temmuzda gördü sonunda.
(bkz: 1 nisan)
amip beyinli pek çok değerli(!) yazarı ifşa eden başlık. Yok akp'lilerin burnu kanamamış yok az kişiyle denenmiş. Kardeş o gün meydana çıkanlara bir bak o gün şehit olan isimlere bir bak akp'den bir sürü yetkili var. Az kişi dediğinde senin bütün ordunu felç edip genelkurmay başkanını ele geçiriyor, kanalları basıyor, halkı tarıyor, köprüyü kapatıyor. Bunları 5 kişi düşünüp 10 kişi yapmıyor. Onlarca yüzlerce adam gücü ister. Pardon adam dedim sizin lügatte yeri yok böylesi kelimelere.
adana'nın gavur amı gibi yanması.
Bazılarının gözümüze soka soka putlaştırmaya çalıştığı, fetocu teröristlerin başarısız olduğu darbe girişimi.
Devlet yavaş yavaş halkın olmaya başlıyor düşüncesi hakim olmaya başladı bende.
Fetö nün cıa ajanı olduğu net bir şekilde ortaya çıktı.

Aslında bu konuyu 20 30 yıl sonra tam ısbat edebiliriz. Şimdi devletin kendilerinin olduğunu, orduları her cephede yenilmiş bir milletin savaşa bile gidemeyenleri tarafından zafer kazanıp bağımsız bir devlet kurduklarına inananlar düşerler.

Be hey dingo, sen bağımsız bir devlet kurdun da her on yılda bir milli iradenin hakimiyetini darbeler, muhturalar yoluyla tırpanlayanlar kim?
Neden buna engel olamıyorsun?

80 li 90 lı yıllar da pkk neden devlet eliyle adeta horlatıldı?

Yine o yıllar daki faili meçhul cinayetlerin esrarına neden ulaşılmadı?

Demek ki " biz türkiye de, türkiye cumhuriyeti devletinden daha güçlüyüz, türkiye türkler e bırakılmayacak kadar mühim bir ülkedir, bizim çocuklar başardılar" diyenler haklılarmış.

En başta Erdoğan baba onlardan gibi göründü . içerde gücü ele geçirdikçe, milli sermayeyi güçlendirdikçe, milletinin kendini anladığına inandıkça ağırlığını hissettirmeye başladı.
Buna en çokta ab, abd, israil ve yerli işbirlikçileri bozuldular.

En son kozlarından olan fetö yü sahneye çıkardılar. Darbe planı tutmayınca erdoğan ve hükümeti açık açık tehdit etmeye başladılar.

Yani batının itlerini ve zihniyetini tamamen ülkeden söküp atmadan bize rahat yok.
diğer darbelere dikkat ederseniz hep muhafazakarlar dışarıda bırakılmış ve durdurucu tepkiyi oradan mutlaka yemiştir(60 ve 80 darbesi sonrası seçimler). bu sefer onlarında desteğini almak için şu plan izlense;
rte, fetöcü generaller tarafından yakalanıp öldürüldü. ardından bir askeri grup ortaya çıkıp bütün fetöcüleri topladı ve astı. yani ülkeyi onlardan kurtardı. sizce kurtarıcı olarak gelen bu ekibe karşı kim durabilir? en muhafazakarından en kamalistine herkesin sevgisini kazanıp her türlü adımı atabilirlerdi. bizlerin kurtarıcı lider diye sarılacağımız uğruna türküler yakacağımız hatta abartıyorum heykellerini dikip senelerce kahraman diye çocuklarımıza okullarda okutacağımız bu adamlar esasen aynı pisliğin B şubesi olacaktı.
well play.