bugün

görsel
Dünya'nın görüp görebileceği en mükemmel tiyatro.
balyoz ergenekon gibi davalarla orduyu fetö'ye teslim edilmesi sonrası yaşanan darbe girişimi.

uyarıları da dinlemediler. göstere göstere geldi . evet
dünyanın en salakça darbe girişimi olduğunu herkes kabul ediyor. bu durumda şu olasılıklar çıkıyor

1- Ordu geri zekalı komutanlardan oluşuyor
2- Orduda komutanlar salak değil, çok daha büyük bir tezgah kuruluyor.
Senaryo 5 üzerinden 3
Kurgu 5 üzerinden 2
Oyunculuklar 5 üzerinden 2.
tiyatro diyenler büyük oyunu (!) gördü. harcaniyorsunuz len buralarda cia falan sizi bekliyor hadi siktirin gidin şimdi.
1 sinin ütopyası.
tiyatro demiyorum ben ama, fetöcüler öne itilmiş olabilir. yani fetö imamları mit tarafından devşirilmiş olma olasılığı var. fakat amerika'nın da darbe girişiminde faal olduğu gözüküyor.

bu durumda şu akla geliyor. rusya'dan gelen "tsk'da hareketlenme var" istihbaratı.

başarısız olmasını ben fetöcülerin mal olmasına bağlıyorum. yakalanan sat komandolarının tipine bakınca anlıyorsunuz. nerde hayvan gibi eski sat komandoları. nerede bu zayıf vücutlu ezik tipli şakirtler.

demek ki neymiş. hak edene hak ettiği görev verilmeli. kadrolaşma ile bir savaşa girsek ne olurdu? düşünmek bile istemiyorum.
15 temmuzun gerçekte tam olarak ne olduğunu bilmemiz akp hükümeti döneminde mümkün olmayacak o belli. .
Ancak elbette ki türkiye tarihinde görülmesi mümkün olmayacak hayaldi gerçek oldu denilebilecek yegane rezalet olduğu kesin.
Uçaklar uçtu, bombalar patladı, insanlar öldü, meclis bombalandı..... Ama nasıl olduysa AKP ana kadrodan kimsenin kılına zarar gelmedi..... Yok canım... Kim dedi tiyatro diye......
diğer darbelere dikkat ederseniz hep muhafazakarlar dışarıda bırakılmış ve durdurucu tepkiyi oradan mutlaka yemiştir(60 ve 80 darbesi sonrası seçimler). bu sefer onlarında desteğini almak için şu plan izlense;
rte, fetöcü generaller tarafından yakalanıp öldürüldü. ardından bir askeri grup ortaya çıkıp bütün fetöcüleri topladı ve astı. yani ülkeyi onlardan kurtardı. sizce kurtarıcı olarak gelen bu ekibe karşı kim durabilir? en muhafazakarından en kamalistine herkesin sevgisini kazanıp her türlü adımı atabilirlerdi. bizlerin kurtarıcı lider diye sarılacağımız uğruna türküler yakacağımız hatta abartıyorum heykellerini dikip senelerce kahraman diye çocuklarımıza okullarda okutacağımız bu adamlar esasen aynı pisliğin B şubesi olacaktı.
well play.
Devlet yavaş yavaş halkın olmaya başlıyor düşüncesi hakim olmaya başladı bende.
Fetö nün cıa ajanı olduğu net bir şekilde ortaya çıktı.

Aslında bu konuyu 20 30 yıl sonra tam ısbat edebiliriz. Şimdi devletin kendilerinin olduğunu, orduları her cephede yenilmiş bir milletin savaşa bile gidemeyenleri tarafından zafer kazanıp bağımsız bir devlet kurduklarına inananlar düşerler.

Be hey dingo, sen bağımsız bir devlet kurdun da her on yılda bir milli iradenin hakimiyetini darbeler, muhturalar yoluyla tırpanlayanlar kim?
Neden buna engel olamıyorsun?

80 li 90 lı yıllar da pkk neden devlet eliyle adeta horlatıldı?

Yine o yıllar daki faili meçhul cinayetlerin esrarına neden ulaşılmadı?

Demek ki " biz türkiye de, türkiye cumhuriyeti devletinden daha güçlüyüz, türkiye türkler e bırakılmayacak kadar mühim bir ülkedir, bizim çocuklar başardılar" diyenler haklılarmış.

En başta Erdoğan baba onlardan gibi göründü . içerde gücü ele geçirdikçe, milli sermayeyi güçlendirdikçe, milletinin kendini anladığına inandıkça ağırlığını hissettirmeye başladı.
Buna en çokta ab, abd, israil ve yerli işbirlikçileri bozuldular.

En son kozlarından olan fetö yü sahneye çıkardılar. Darbe planı tutmayınca erdoğan ve hükümeti açık açık tehdit etmeye başladılar.

Yani batının itlerini ve zihniyetini tamamen ülkeden söküp atmadan bize rahat yok.
Bazılarının gözümüze soka soka putlaştırmaya çalıştığı, fetocu teröristlerin başarısız olduğu darbe girişimi.
adana'nın gavur amı gibi yanması.
amip beyinli pek çok değerli(!) yazarı ifşa eden başlık. Yok akp'lilerin burnu kanamamış yok az kişiyle denenmiş. Kardeş o gün meydana çıkanlara bir bak o gün şehit olan isimlere bir bak akp'den bir sürü yetkili var. Az kişi dediğinde senin bütün ordunu felç edip genelkurmay başkanını ele geçiriyor, kanalları basıyor, halkı tarıyor, köprüyü kapatıyor. Bunları 5 kişi düşünüp 10 kişi yapmıyor. Onlarca yüzlerce adam gücü ister. Pardon adam dedim sizin lügatte yeri yok böylesi kelimelere.
(bkz: 1 nisan)
kendi beslediği yılan olan fetö nün akp yi ısırması teşebbüsüdür.

oğlum. başta kemalistler olmak üzere yüzlerce binlerce adam size dediki fetö kötüdür. naptı akp.

fetöye kötü diyenin alayını darbeci diye hapse attı. olimpiyatlar yaptı. paralar bastırdı. beleşten devlet arazilerini peşkeş çekti.

altın madenleri bankalar hastaneler . hepsinde salağa yattı.

kimmiş salak cümle millet 15 temmuzda gördü sonunda.
Delilleri karartmasalardı ogrenecektik ama once adaletin bileti kesildi.
temmuz ayının ortasıdır.
https://youtu.be/fcRCycjf0H4
Ya ben nedense bir türlü darbe olduğuna inanmıyorum. Bir de pokemongo'nun revaçta olduğu zamandı.
tayyipin tezgahı açık ve net. aklı dengesi bozuk bi adamın yapacağı en zekice ve vicdansız planlı bir eylem.
fetö ayağına yapılan bilinçli (nasıl kirli bi bilnçse artık o) olay. sadece fetö denen grup için değil, kendi kafalarına uymayan herkes için yapılan eylemdir. yazık.
Darbe tabi canim. Köprüyü kapatarak baslar bu isler zaten. Kronolojik sirlama harfiyen tutuyor birileri hala ekmehini yiyiyor.
https://scontent-kut2-1.x...4526473b4&oe=59AD87EC
güncel Önemli Başlıklar