bugün

Hiçbiri gazi değildir.
çalıştığım şirkette birisinin tanıdığı 15 temmuz gecesi akü değiştirirken, patlayan aküden çıkan parçanın gözüne isabet etmesi sonucu yaralı olarak hastaneye kaldırılmış. o gece adamın dosyasına gazi ünvanı verilmiş. adam şuan bakanlıkta işe başlamış ve gazi maaşına bağlanmış.
Ulan kul hakkından korkmayan amın oğulları!
Allah yok mu sanıyorsunuz? yetim nedir bilmiyor musunuz? ne desem, ne kadar küfür etsem az sizin gibilere. Elbet bu coğrafya adam gibi insanların yaşadığı yer olacak ve sizde tarihte kul hakkı yiyen insanlar olarak göçüp gideceksiniz.
iki kısımdan oluşmaktadırlar.

ilk kısım ; o gece gerçekten vatan millet aşkına sokaklara inip yaralananlar. bunlar kendilerini zaten öyle ön plana atmayıp sessiz sedasız yaşamaya devam ediyorlar.

ikinci kısım ; belli bir partiye üye olup yüzlerce korumanın arkasında geceyi geçirenler, kendi eş dost akrabalarını sokaklara çıkarttırmamış olup en çok konuşanlar ve o partinin takipçisi olup gene sokağa bile çıkmadıkları halde kendi kendilerine kahramanlık türküleri yazan tipler.
Boş beleş maaş alan tipler.
sırf gazi sayılabilmek için birbirinin sağını solunu kıran insan tipleridir..
çok hazin hikayeleri vardır.
(img:#1815966)
birçoğu sahtekarlık yaptığı için maaşları kesilenlerdir.
Devlet kurumlarında memur statüsünde olup, çalışmadan para kazanmaya devam ediyorlar. Bir sürü insan memur olabilmek için uğraşırken hiçbir sart aranmaksızın bu insanların memur olması kul hakkıdır. Memur olmak gibi bir derdim yok, hiç uğraşmadım ama benim vergilerimden verilen maaşın karşılığını vermeyenlere yani oturduğu yerden para kazananlara, ben hakkımı helal etmiyorum!
hiçbiri gazi değilmiş çünkü darbede chp tarafında değillerdi. alışık değil sözlük seçmeni chp'nin müdahil olmadığı bir darbeye.
Devlet o parayı ilerde çoluk çocuğunuzdan kuruşuna kadar alırda, dur bakalım ne zaman.
Bir dinsiz olarak gazilik unvanı benim için hiçbir şey ifade etmiyor. 15 temmuzdakiler de benim için Niyazi'dir. Olmayan gazilerdir, hayal ürünüdürler.
gazileri şehitleride ayırmayalım...ülke için canını veren,zamanını veren,ter akıtan her birey insandır,candır.
Olmayan gazilerdir evet. Yoktur.
iktidar el değiştirdiğinde bir çoğunun havadan aldığı maaşlar kesilecek, o zaman kadar ödenen paralar faiziyle geri alınacak, sahtelarlıktan yargılanacak, belki de fetöcü piçlerle aynı koğuşlarda hapis yatacaklardır.
bizim sözde demokrat tayfa tarafından seçimden seçime hatırlanan gazilerdir. malum 4 sene seçim olmayacağı için sövme aşamasına geçmişler, 3,5 sene sonra tekrar gazi olurlar bunların gözünde merak etmeyin. ekrem emmi ziyaretlerine falan başlar.
Dupeduz enayi yerine konulmustur.
hiç böyle gazi görmedim.
ne gazisi amk.
aldatıldık ey halkım, unutma bizi.
benim gözümde gazi değillerdir.

bir tiyatro oyununa konuk oyuncu misali dahil olmuş sıradan halk diyebilirim.
Güneydoğu gazilerinden daha yüksek maaş alırlar. Reis için gazi olmakla vatan için gazi olmak arasında fark var tabi. yersen...
15 temmuzda doğudan daha önemliydi bunu kavradiginizda zaten at gözlüğünü çıkarmış olursunuz. Reis ile alakası yokdurumun. Orada milletin artık söz sahibi olduğu. Gereksiz göz dağı ve baskıdan korkmadigimizi gösterdik. Hala yok reis yok akp. Benim solcu arkasında yanımdaydı o gece vatan elden gidiyor diye. Bırakın çıkarın atın artık şu atgözlügunu.
Çok değerli oldukları için mi fetöcüleri birer birer salıyorsunuz?
Bu yüzden mi fetöcüleri birer birer beraat ettiriyorsunuz?
Sabah akşam 365 gün fetönün kıçını yalayanların kemalistlere sallaması marangoz hatasıdır.

Not: tamam istediğiniz kadar yavşaklaşabilirsiniz. Sıkıntıntı yok. Sonuçta Söz ve vicdan özgürlüğü var değil mi?
Kendilerini gazi sanmaktadırlar. Gittikleri her yerden ben gaziyim diyerek ayrıcalık talep ediyorlar.