bugün

görsel

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada ilk belirlemelere göre 7 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Yaralılar, hastaneye kaldırılırken jandarma tarafından köyde geniş güvenlik önlemi alındı. Diyarbakır Valisi Ali ihsan Su, hayatını kaybedenlerin sayısının 8'e yükseldiğini açıkladı. Vali Su, kavganın nedeninin, 200 dönümlük bir arazi olduğunu söyledi. ilerleyen saatlerde ölü sayısı 9'a çıktı

https://m.haberturk.com/s...agasi-7-kisi-oldu-3600180
Allah sayılarını arttırsın.
kavga falan değil bu, bildiğin küçük çaplı yerel bir iç savaştır.
bir de kan davası başlarsa, ki başlamaması imkansız; her birine zaten bir mezar hissesi kadar yer düşer..

şimdi, bu adamların öldüğüne üzülmekten ziyade, bunu yapacak canavarların aramızda yaşamaya devam etmemelerine şükrediyorum.

bu arada kayyumdu, şuydu buydu, beş yıldır çok şükür ses seda çıkmayan bölgede devletin yaptığı yasadışı silah denetimi de takdire şayan.. daha önce de, bilge köyü'nde 30 küsür tane adam tek gecede vurularak öldürülmüştü... demek ki, ankara'nın istanbul'un ortasında cuma akşamı alkol-gbt denetimi yapmakla bir şey çözülmüyormuş.
böyle mağara adamları yüzünden millet doğuluların tamamına kötü gözle bakıyor. ben malatyalıyım sessiz sakin bir adamım benim suçum ne aq?
ekili buğdayları yakmış allahsızlar. inşallah geberenler o yangını yakanlardır. sorsan allah kitap nimet şu bu der amk çocukları.
yetişmiş buğday yakılır mı lan göt!!
doğal seleksiyonun göz yaşartıcı mutluluk anları.
bir trabzon birde diyarbakır ilçelerinde arazi kavgasına karışmayacaksın, zamanında vakfıkebir'de yaşadığım olay 30 sene oldu, ayaklı makineli tüfek kullanmışlardı.

uzak dur derim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar