bugün

işini iyi yapamayan, bir de üstüne orospuluğa kalkışan ttnet'e mee'lemeyelim de ne yapalım.

(bkz: koyunuz haklıyız kazanacağız)
destek verilen eylemdir.
kablo net'i ve operatör internetlerini etkileyecekse katılacağım eylem.
konuyu özetleyecek okkalı bir atasözü yok mu diye bakındım şunu buldum:

Bir evde düzen olunca düzenbaz olmaz fazlaca okkalı oldu ya neyse.

ortalığı ayağa kaldırmaya değecek bir olay mıdır fişleme? öyledir belki lakin bu şirketin yaptığı fişlemeyi e-mağazalar (alışveriş siteleri) da yapıyor. incelediğim ayakkabılar sonra tak karşımda. başka gün incelerken aynı ayakkabı 90 dan 120 tl ye çıkmıyor zararı yok.

bu şirket bu bilgileri şahsın izni haberi olmadan alabiliyorsa bir yönü ilgili yasalara bir yönü halkı bilinçlendirmeyle sivil kuruluşlara, tüketici hakları koruma derneklerine falan bakar. devletin seni korumuyorsa koruyamıyorsa sokaklarda anca simit alır ekonomiyi canlandırırsın.

bu şirket veri transferlerini alıp kullanıyor mu mesela. çeşitli şantajlara falan adı karışmış mı? belli istihbaratlara çalışır mı? ingiltereden niye kovulmuş?

öyle dahi olsa ne çıkacak ki? önemli kritik adamlar olsak belli şeylere dikkat ederiz istihbaratla korunuz zaten. ne yapacak yani "nerelere girip çıktığınızı biliyoruz" diye zarf mı atacaklar, şantaj mı yapacaklar. face deki iç donumu görseler ne olur fişleseler ne olur? bu bilgileri kim nasıl kullanıyor? nasıl kullanacak?

mahrem bilgilerimizi kullanarak reklam stratejisi izliyormuşsunuz! izletmem! bu mu?

daha aydınlatıcı bilgilendiri olursa aktivistlerimiz çok daha faydalı olur zannederim ki girişimler.

bkz: gücü doğru yönlere doğru zamanda kanalize etme sanatıyla toplumları yoğurma ve demokrasiyle pişirme zanaati...
uydunetliyim. bugün size yarın bana.

destek veriyorum ulan!
sırf yavşak ttnetin aleyhinde olan herhangi bir şey için götümü bile satabilirim ulan. nedir bu üç kağıtçı heriflerden çektiğimiz. yoksa çok sikimde değil fişleniyormuşuz filan, sanki yeni bir şey bu amk ? günde kaç kere sıçtığımızı bile neredeyse biliyor amına koduğumun pezevenkleri, yani buna karşı çıksak nolur, çıkmasak nolur ? zaten hepimiz fişli değil miyiz amk ?

ama tabi ttnetin amına koyayım. ben de destekliyorum eylemi.
benim internetim benim kararım. donumuza kadar fişlediniz, yetmedi mi?
ay sonunda (1 aralık) evde kullandığım internet bağlantısını(ttnet) iptal ederek destekleyeceğim. internet olmayınca pipimi takip eder artık.
meeelemek yerine yanımda kuzu getireceğim eylem.
sonuna kadar destek verdiğim eylem. bizi fişleyenlerin taaa...
bugün itibariyle fişlenmiş bulunmaktayım sanırım. dün kablosuz modem almak için fiyatlara bakarken, bugün bazı sitelerde modem reklamları önüme gelmeye başladı. üstüne bir de dün ttnet aboneliğimi yenilemiştim. takip ediliyormuş tedirginliği başlatır bu olay.
fişlenmeye hayır diyerek desteklediğim eylem.
bu yıl sonu ttnet sözleşmem bitiyor ve tamamen kurtuluyorum.
TTNet'e güvenmeyerek ve çileden çıkarak aylar öncesinden -bilmeyerek de olsa- dahil olduğum eylemdir. Sözleşmemi erken bitirdim ve günahı da sevabı da sizin olsun diyerek iptal. Mutluyum, koyun olmadığım için de huzurluyum.
Not: 1100 KM uzakta olduğum için oradaki eyleme bizzat katılamayacağım.
eyleme tam destek ancak şahsen beni rahatsız eden izlenmek değil. - tamam, genel olarak zaten izleniyor olma duygusu rahatsız ediyor da, artık yaşamımızın bir parçası oldu - zaten isteyen istediği zaman girip tüm internet seceremizi çıkarabilir ama bundan para kazanıyor olmaları çok gıcık etti şimdi beni.

parayı sevmem, para kazananı da -hele ki benim üstümden- sevmem.
ilginç bir pazarlama taktiği olan kampanyadır.

açılan bu başlıktan 1 gün sonra açılan

(bkz: ttnet te öğrenci evi özgürlüğü) başlık şaşırtmıştır.
(bkz: ttnet leri iptal ediyoruz diyenin ttnet reklamı)
bazı eziklere kapak olmuştur. *
(bkz: yaran olaylar)
vakti istanbul'da olurmuyum bilmiyorum fakat olursam katılacağım. bilgilendirme için teşekkür ederim.
böyle möte, böyle tarak.
insanlarla taşşak geçmenin güzel bir örneği. vay amk ya. bu kadar insanın önünde, ayan beyan böyle bir kepazeliğe imza atmak da kaça patlıyor gerçekten merak ediyorum.

turgay abi, bak sana bir şey söyleyeyim mi. yönetim dese ki, "ali sami alkış'ı sahaya sürüyorum arkadaş, libero oynayacak" dese, adam sesini çıkarmıyacak ya! diyerek sözü turgay şeren'e bırakmak istiyorum.
keşke bu eylemi yapmadan önce sözlükten ttnetin reklamını kaldırsaydılar.
(bkz: yönetici uyuma apartmana sahip çık)
ironinin böylesi. sayın zall başkanımızın tüccar refleksiyle ellerini ovuşturup bizi mee yerine koyması ilginç doğrusu. inanılmaz bir çelişki.
hem ttnetleri kapatıyoruz hem reklamı alıyoruz.
insanların para için neler yapabileceğinin bir göstergesi daha ortaya çıkmıştır.