bugün

palavradır. artık ona kadir inanır bile inanmaz.
şakirtlerin ve koyunların gözleri ışıl ışıl, dolu dolu izleyeceği konuşmadır.
adam ne derse desin, ''ha bak öyleymiş'' diyeceklerdir!

dinleyin belki makarnayı bir fazla verir.
--spoiler--
kimse türkiye' nin gücünü test etmeye kalkmasın da demi mi la? allah aşkına söyleyin.
--spoiler--

van minüt derecesinde içi boş ayarlardan oluşan konuşmadır.
başbakan'ın on beş danışmanına hazırlattığı konuşmalardan birtanesidir.

ancak buna rağmen artık başbakan'ın ne söyleyeceğini kestirebilmek hiç zor değil.

anlatıyor dinliyorum. konuşma başlamadan saldırıları rejime bağlayacağını biliyorduk.

konuşma devam ediyor ve şu an muhalefete yükleneceğini biliyorum.

karartma neden yapıldı? söyleyecek mi? söylemeyeceğini biliyorum.

başbakan yine akp'yi yüceltecek ve övecek. bilmiyor muyuz? hepimiz farkındayız.

şakşakçıları esad'a yüklenecek bilmiyor muyuz?

yine başa dönecek yukarıda saydıklarımı ikişer kez tekrarlayacak.

ampül kafalılar başbakan bu işi akp yaptırdı dese onu desteklemeye devam edecek.

bilmiyor muyuz?
Esas yayın yasağı getirilmesi gereken olay.
aynı şeylerin tekrarlandığı konuşmadır, artık sıkmıştır.
dinlemedim/seyretmedim ama eminim ki içinde bolca" hesap soracağız, kanları yerde kalmayacak,gereğini yapacağız, bizi bataklığa çekmek istiyorlar, biz bu oyuna gelmeyiz,gücümüz'den korksunlar, yapanları biliyoruz, yakaladık, içimizde ki hainler, barış sürecini çekemeyenler, muhalefetin reyhanlı ile bizi vurmaya calışması" vs.vs kelimelerin bolca geçtiği bazı kesime hitap eden, ve onlar tarafından hayranlık ile seyrediler ve alkışlanan bir konuşma olmuştur.
filistinliler'in yüzüne bakabilir miydik? diyor. bakamıyorsun ya be adam. insanlar senin o topraklara gelmeni istemedi, geri çevirdi. ne çabuk unuttun!
+ne diyor ne diyor

-ne diyecek yok güçlüyüz, yok süperiz, yok en güzel biziz

+halktan yana bir şey söylüyor mu?

- bir ara dedi

+ ne dedi

- savaşa girecez analar çocuklarını hazırlasın vatana hizmet lazım

+ haklı adam kendi oğlu testis kanseri

not: kanserli bir testisten türemiş bundan ötürü beyinsiz olarak yaşamını sürdüren 4-5 canlının gücüne gitmiş bilginiz olsun bana bir şey anlatmaya çalışıyorlar makarna versem susarlar mı acep?
özet geçmek gerekirse;

tayyip: bla bla bla.
halk: oleey.
"aklı selim sahibi olan rehlanlı'lı kardeşlerimiz 'mültecelier buraya farklı bir hareketlilik getirdi, onlar bizim misafirimiz' diyor" demiş.

(bkz: adam haklı beyler) dağılın!
"bebek katliamlarını görmemezlikten gelemeyiz, öyle yaparsak siyaseti bırakıp gitmemiz gerekir" demiştir.
reyhanlıda ki gerçek ölü sayısını söylemeyeceği konuşmadır.
reyhanlı olayının iç yüzünü anlatmasını istediğim konuşma. ulan çıksın mertçe söylesin desteklediğimiz öso, esad yaptı sanılsın suriye'ye girilsin diye reyhanlıda bomba patlattı diye. bütün yabancı haber ajansları bu haberi söylüyor. edit: imla
saydım tam 18 oldu ''mazlumun yanındayız'' ifadesini kullandı. türkiye'de hiç mazlum yok mu ya! biri de çıkıp demiyor ki ''yalan söylüyorsun'' diye.
"Esedi kötü gösterip bize öso'yu kötü göstermeye çalışıyor" gibi anlamsız, tezatlarla dolu, siyasi bilgiden yoksun gerizekalıların anlamayacağı konuşmadır. Mal esadla savaşan ordu öso, esadın ordusu öso değil.
"Reyhanlı'daki esnaf kardeşlerimiz vergilerini 1 yıl gecikmeli ödemeleri için talimat verildi" denmiştir. ulan adamlar dükkanlarında öldüler zaten neyin vergisi. hamdolsun kalanların cebinde para varmış. *
imf'ye neyi ödediniz diye sorup duruyor. sen ödedin de noldu! satmadık bir ....! neyse ya nasıl ödedin diye sormayın. ucu bize dokunuyor.
kılıçdaroğlu grup toplantısında, rte için "buna yalan makinası bağlasan 24 saat sürekli öter" demişti. doğru tespit.

bu konuşmayı dinlemiyorum ama koyun karakterli insanlarımızın hoşuna gidecektir.
arkada bağıran şakşakçılara dikkat kesilip gaza geldiği için ilk bağıranlara güldüğüm konuşmadır. ahaha "helal olsuuun!" lar "aaaaaamiin!" ler havada uçuştu.
danışmanlarına göre, en iyi savunma, muhalefete saldırmaktır. rte bunu hep yapıyor ve olayın dışında olduğu izlenimi yaratarak hedef olmaktan sıyrılmaya çalışıyor. delikanlılıktan eser yok yine.
aslında bu kadar konuşması kendini yormasına ne gerek var diye düşündüğüm konuşma. nasılsa her konuşmada aynı şeyleri söylüyor bozuk plak gibi.

ben genel yayın yönetmeni olsam hiç bir elemanımı göndermem başbakan'ın konuşmasını dinlemeye. rastgele seçerim eski konuşmalarından birini, derim başbakan bunları dedi; inanın hiç sırıtmaz.
Senin gibi başbakanın ta amuğaa koyim dedirten konuşmadır...
25 numaralı entry ile gereken ayarın verildiği konuşmadır. içi boş laflarla halkı oyaladığın yeter lan.
utanmadan abd den icazet alıp reyhanlı ziyaretinde bulanacağını söylediği konuşmadır. bıktık usandık artık be senden.