bugün

http://www.sozcu.com.tr/2...ekiz-asker-sehit-1227702/

8 asker şehit!

Allah belanızı versin ulan!
Allah belanizi versin, vallahi biktik, ne olacak be ulkemizin hali, yeter artik !

Askerlerimizin mekani cennet olsun, ailelerine bol sabir diliyorum.
YAŞASIN iSTiKRAR!
Allah rahmet eylesin, başımızda bu kadar bela varken her dakika başkanlık sistemini tartışanlar birazda bu vatan evlatlarını düşünsün!!!
pkk teröristlerinin ışid den farkı olmadığını göstermiştir. ışid ağabeylerinden bombalı araç saldırısı yapmayı öğrenmişler. Işid'e karşı mağdur olan şerefsizlerdir.

Şehitlerimizin mekanı cennet olsun.
çok güçlü ülkeyiz amk. daha ilçeleri zapt edemiyoruz. zamanında milliyetçiliği ayaklar altına alanlar şimdi milliyetçi kesildi başımıza, fakirin fukaranın çocuğunun kanı dökülmüş umrunda mı?açılım diye diye kancık soylarıyla kucak kucağa oturanlar kim verecek bu şehitlerin hesabını şimdi. açılımı ortaya çıkaranlar, çıkaranları destekleyenler bu şehit kanlarında vebaliniz var. haberiniz ola.
Allah rahmet eylesin.
Sebeb olanın da allah belasını versin, özellikle dağdaki teröristi şehirlere indiren çözümcülerin.
akp ye oy veren halkın sorunudur. biz defalarca uyardık. bakın geçmişte yazdıklarıma.
(bkz: ihanet süreci)
Yarın yapılacak olan nikahı golgelemek için dış mihrakların gerçekleştirdiği eylem. A haber birazdan bu büyük oyunu bozacaktir.
BiRAZDAN JETLER KANDiLi BOMBALAR, SONRA YAYIN YASAGI SONRADA NIKAH!
dönüp dolaşıp yine masaya oturacaklar .olan ölen fakir ailelerin çocuklarına olacak.
Bıktım ulan bıktım!

Her güne şehit haberleriyle uyanmaktan, günü şehit haberleriyle sürdürmekten, şehitler üzerinden prim yapanlardan, koltuk sevdasına düşenlerden, makam sevdasından hicbir zaman vazgeçmeyenlerden, gurursuz,onursuz,yüzsüz,primci yöneticilerden, hayat devam ediyor palavrası ile bir duayı esirgeyenlerden, vatanını, ırkını, ayaklar altına alan nesilden, insanları ülkesinden soğutanlardan, maneviyatı en yüce dağı aşan şehit haberlerini kağıt parçasına sığdıramayanlardan, şehit sayısı çok ise ilk sayfaya bir ya da iki şehit var ise üçüncü dördüncü sayfaya koyanlardan, primci medyadan, halden anlamayanlardan, sabah üzüntülü akşam televizyon programlarının keyfini sürdürenlerden bıktım.

Bu medyadan, bu yöneticilerden, bu makamlardan ve makamları kirletenlerden, şeref ve namus uğruna milletvekili değil para uğruna sözde milletvekillerinden bıktım.

Güven vermeyen yöneticilerden bıktım!

Şehirlere indirilen teröristlerden, onları koruyanlardan, sırf katil damgası yememek için bölgeyi bomba yağmuruna tutturmayanlardan bıktım.

Koltuk ve makam sevdasına düşenlerden, ülkeyi,askeri,polisi düşünmeyenlerden bıktım!

Tanrı türkü korusun ve yüceltsin...
size tek birşey diyorum başkanlık sistemi gelsin bu olaylar direkt kesilecektir. Bizim akıllı halkımızda hülooo başkanımız başa geçti ve ülkeyi terör olaylarından kurtardı yaşasın diye secde edecekler. Ulan geri zekalı halkım başkan olunca direkt kesilebiliyorsa demek ki şuanda da yapabilir. neden yapmıyor ? Çünkü koltuk sevdası var. Bu zamana kadar olan tüm şehitlerimizin kanı o adamın ve sizin ellerinizde. Nasıl rahat uyuyabiliyor nasıl uyandığınızda çok şükür diyebiliyorsunuz ? Hepiniz katilsiniz. Şehitlerimden hepiniz sorumlusunuz. Sizin göt kurtarma çabanız ve rahat yaşama çalışmalarınız yüzünden nice genç fidanlar gidiyor elden. Dilerim ki allah hepinize o şehit ailelerinin yaşadığı acıları kat kat yaşatsın. hepinize yazıklar olsun.Yüzünüze tükürsem onu da bedava su diye sanıp yine hüloo secdesi yaparsınız.
Güne yine can acıtan haberle uyanmak gibisi yok. Ne yaşam enerjisi kalıyor ne de yaşama sevinci. Genelkurmayında yaptığı açıklama zaten akıllara ziyan.

--spoiler--
13 Mayıs 2016 Cuma günü saat 04.50 sularında, Hakkâri Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, sekiz kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen bir Kobra helikopterimiz ise Hakkâri Çukurca bölgesinde saat 05.50 sularında kaza kırıma uğramıştır. Teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen bu elim kazada helikopter pilotu olan iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir.

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla, bölgeye F-16 uçağı, taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler sevk edilmiş, şu ana kadar altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş olup operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

--spoiler--
Küfretmek acizliktir derdi babam bu sefer sövmemek için tutmayacam kendimi bu sefer sövcem çaylak olsam da nolursa olsun. Açıklama da sabaha karşı bir saatte çatışma çıktığı bilgisi ve kahraman askerlerimizin şehit olduğu söyleniyor değil mi bunu yazan genelkurmay kaynakları. Genelkurmayda ki nöbetçi komutanlar harici bir çoğu komutanın götünde pireler uçuşurken kahraman askerler şehit oldu yazılabiliyor. Ağzınıza o şehitlerin adını bile almayın, sizin acizliğiniz sizin yaptığınız gösterdiğiniz iyi niyetten hergün bu vatan evlatları ölüyor sayenizde. Sarayında çayını yudumlarken bu haberler gelince skandal bir açıklama da ordan gelecektir siz kimi kastettiğimi anladınız. Helikopterimiz kaza kırımına uğradı yazıyor açıklamada bu amına kodumun helikopterleri zaten eğitim uçuşlarında hiçbişey olmayıp bu çatışma zamanlarında teknik arızalar ortaya çıkıyor. Sikerler o teknik arızayı kamuoyunu kandırırsınız az sayıda olan bilinçli halk demez mi siktirin gidin ne teknik arızası diye. Operasyonlar devam ediyormuşda 6 pkklı öldürülmüşte benim askerim orda şehit olacak öldürülen pkklı sayısı bu kadar olcak öyle mi kahraman pilotlarınıza boş dağları bombalama emri verirken vicdanınız titremedi mi şimdi bu şehitlerin olmasında sorumlu kim soruyorum size hiçbir önlem almayan biz halk sorumluyuz çünkü sözde yöneticiler bir şekilde saçma bir açıklamayla kitleleri yönlendiriyor. Kamuoyuna saygı ile duyrulurmuş. Ben o verdiğiniz kamuoyundaysam saygıyla karşılamıyorum amk. Asıl şimdi saygıyla duyrulur.
8 askerimizin şehit olduğu çatışmadır.

hani akp tek parti olunca bu şehit haberleri bitecekti?

şehitlerimizin kimlikleri belli olmuştur.

http://www.mynet.com/habe...tm_campaign=haberwallpost

http://www.cnnturk.com/vi...hitlerin-hayat-hikayeleri
http://www.haberturk.com/...iye-sehitlerini-ugurluyor
Allah, bu terörist denen kansızları da bunlara bu kadar iltiması tanıyanları da bildiği gibi yapsın.

Ulan o kadar bomba, silah yığınağı yaparlar uyursunuz.Teröristler kansızca saldırı hazırlığı yaparken istihbarat uyur.Yeter artık!
eveeeet.

şehrin içi bombalanınca, bizim başkan doğuda şehit verdirir.
Koyun toplumumuz, evet artık hepimizi bu hale sürekledi normal karşılayarak "ohh bugün de ölmedik hanım çay demle de içelim" diye düşünmeden, yönlendirilerek kısaca sürü psikolojisi ile devlet ne istiyorsa onu yapar. 2015 ve daha dolmamış 2016 yılı şehit sayımıza bakalım, kendini hilafet ilan eden bir adamın gecekondudan dönme evlere yas düşürme sebebini ancak kendi çıkarları için yaptığını ve bu işi eline yüzüne bulaştırdığını göreceğiz. lakin akkoyunlu'ların bile amacı şii lik harekatını hızlandırıp, osmanlı yı çökertmek iken, bizim bu koyunların amacı şanlı türk milletinin tarihini kirletmek, rakamını bile telaffuz etmek istemediğim masumları öldürmektir.
çıkarları uğruna can tanımayan bir yönetimin mini kuklaları, çocuklarınız hiç yere şehit olunca bu seçimde de 200 lira alınca mı susacaksınız. nasılsa erken seçime gitmeye de alıştık.
Ölenlerin çoğuda paralı askerdir kesin iki kuruş paraya hayatlarından oldular iki kuruş paraya vatan sever oldular yazık oldu.
bugun gun aymadi...

8 sehidimiz var.
8 annenin, 8 babanin, 8 kardesin, es ve cocuklarin ocagina ates dustu...
allah sehitlerimizin ailelerine sabir versin...
yigidim mekanin cennet-i ala olsun.
Allah belanızı versin. Sabah sabah sitenin bahçesinde yaşlı bir amca ve teyze kendini kaybetti. O insanlara bu acıyı yaşattınız ya Allah sizi cehennem olarak dünyada cayır cayır yaksın.
O güneydoğuyu bunca olaydan sonra dümdüz etmeyen devletin de amk.
Yine bir oya aydoğan kadar deger görmeyecek 8 kahraman şehidimizdir.

Bize bu alışkanlığı empoze eden medyadır. 40 saniye sunar şehit haberini ardından magazin haberi alıştırıldık anlayacağınız.

Şehit düşen tüm kahramanlarımızın ruhu şad olsun. annesine, babasına, karısına acı veren tüm sorumluların allah belasını versin.
8 insanın şehit olduğu çatışmadır,

nefretle kınıyoruz.

bu saçma savaşta insanlar ölmesin artık, 8 eve daha ateş düştü. artık bir ömür duvarda asılı duracak o resme bakıp ağlayacak aileler.iki ay sonra müzakere masasına oturulacak belki, ve bütün bu gençler boşuna ölmüş olacak.

yapmayın efendiler, kıymayın gencecik insanlara.
Bu saatten sonra ırkçılıksa ırkçılık, kafatasçılığıysa kafatasçılığı en iyi kürt ölü kürttür. Kürtlerle zaten muhattap olmuyordum artık seslerini bile duymayacağım.
Çatışmanın yaşandığı Çığlı Köyü teröristlerin Türkiye'ye geçiş noktası olarak biliniyor. 3 Mayıs'ta bölgede mayın arama tarama çalışması yürüten Uzman Çavuş Gökhan Aslan’ın şehit olmuştu. Bunun ardından Hakkari Valiliği 4 Mayıs'ta Çığlı Köyü'nde sokağa çıkma yasağı ilan etmişti