bugün

torino'da türkiye saati ile 19.30 da başlayacak ve kanal 24'ten naklen yayınlanacak olan uleb cup yarı final maçı.
galatasarayımızın işi son saniye basketine bırakmaması gereken maçtır. her zaman dünkü maç gibi şanslı olamayabiliriz.
Ricky Rubio veledini tutarsak kazanma ihtimalimizin çok yüksek olduğu maçtır haydi aslanlar.
galatasaray cafe crown'un kazanarak, finale yükselmesine neden olacağı tahmin edilen maçtır. *
12 nisan 2008 galatasaray trabzonspor macı ile aynı saattedir. yönetim istifa diye bağırmalı, bir insan kaça bölünebilir? armana hastayız dedik, renklerinden vazgeçmeyiz dedik, adın yeter dedik de klonlanmak bi yere kadar. neyse ki türk insanıyız, zappingin ustasıyız.
trabzon macinin izlenmeyecek olmasinin sebebi mac.
uleb cup yarı final basketbol karşılaşmasıdır; çeyrek finalde beşiktaş cola turca yı 61-60 ile geçen galatasaray cafe crown ile çeyrek finalde telekom u eleyen unics kazan ı rahat geçen kupanın favorisi dkv juventut badalona arasında oynanacaktır. yıllar sonra basketbolda ilk kez bir kupaya bu kadar yaklaştık, umarım bu maçı da kazanıp finale çıkarız.
(bkz: yolun sonu)
edit: ben badalona için yolun sonu demiştim kızmayın ama.
neyse kısfmet, seneye artık...
saat 19.30 dan itibaren kanal 24 ve eurosport 2 den naklen yayınlanacak ve aynı saatlerde ali sami yen de oynanacak ve şampiyonluğumuzun kaderini belirleyecek trabzon maçının heyecanını bastıran tarihi maç.

işimizin çok zor olduğu hatta mucizelere bağlı olduğu bir gerçektir. badalona kadro ve oyun itibariyle bırakın uleb i, eurolig i bile alacak kapasitede bir takımdır. lakin 10 yıl aradan sonra katıldığımız avrupa kupasında çeyrek finale kalarak zaten üstüne düşeni fazlasıyla yapmış olmasına rağmen yetinmeyip bjk yi de eleyerek son 4 e kalarak tarih yazan bu takım artık rahattır ve badalona karşısındaki en büyük avantajımızda bu rahatlık olacaktır kanımca. son çeyreğe kadar maçtan kopmazsak herşey olabilir. bu tür zorluk derecesi çok yüksek maçları kazanmak için takım oyununun ve bireysel performansların normal kapasitesinin 2-3 kat üstüne çıkması gerekmektedir. bu bağlamda benim bu maçtaki beklentim bjk maçının kötülerinden olan dee brown ve maçı kazandıran üçlüğü atmasına rağmen diğer 7 sini bu maça sakladığına inandığım cüneyt erden in ekstra bir oyun oynamasıdır. son olarakta şunu söylüyorum "galatasaray ın olduğu yerde umut hep vardır"(georghe hagi)
galatasaray'ın kazanmasını istediğim fakat ricky rubio'lu juventut badalona'nın şansının daha fazla olduğunu düşündüğüm maç...
ilk yarısı 47-37 joventut üstünlüğüyle sona eren maç.
badalona nın nasıl da düzgün işleyen bir makine olduğunu gördüğümüz maç oldu ilk yarı itibarı ile; ispanyollar aynen eurocup ta bıraktığımız gibi yine her pozisyonu dramaya çeviriyorlar, hakem de maçta kontrolü pek sağlayamadı, ancak juventut un dişlilerinin arasına çomak sokarsak maçı kazanabiliriz.

sahada dağılım konusunda ise biraz sorun yaşıyoruz, 210cm lik britton johnsen sf 203cm lik gaines center oynayabiliyor zaman zaman, tamam atletik filan bu abd liler ama biraz daha dikkat etmeli ve daha organize hücum etmeliyiz.
Bitime 5:14 kala galatasaray'ın farkı 5 sayıya indirdiği karşılaşma; 76-71.

Ayrıca Galatasaray bu kadar önemli bir maç oynarken bu maçı es geçip, her hafta oynanan sıradan bir lig maçına yorum yağdıran sözlük sporseverlerine(!) de hayret etmemek elde değildir!

edit: bitime 2:32 kala skor 85-71 olmuştur ne yazık ki.
Badalona'nın 90-83 kazandığı karşılaşma.
Galatasaray'ımızın yaptığı çok basit hatalar üzerine Portekizli ve Sloven hakemlerin doğru (!) kararları eklenince son ana kadar çekişmeyle çeken ve ne yazık ki 90-83 kaybettiğimiz maç. Maçın son dakikasında Robert Hite sakatlandı, umarım ciddi bir şeyi yoktur ve yarınki üçüncülük maçında oynayabilir.
galatasaray'ımızın çok iyi mücadele ettiği karşılaşma. 26 sayı atan robert hite'a skorda destek olacak bir oyuncumuz daha olsa bu joventut'u yenmek içten bile değildi. teşekkürler galatasaray.
galatasaray'ın elinden geleni ardına bırakmadığı ancak muhtemelen şampiyon olcak olan takıma elendiği karşılaşma. bu sene uleb cup'ta yarı final seneye euroleague'de final inşallah.