bugün

istediğimiz ve gönlümüzden geçenin olmayacağı ancak saygı duyacağımız sonuçlardır.
%40 akp
%24 chp
%19 mhp

diğerlerini saymıyor ve türk milletinden hiçbir şey beklemiyorum.2011 akp yobazlığının ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin son genel seçimi olabilir.
akp yüzde 50
chp yüzde 20
mhp yüzde 11.2
ezik muhalefetle dalga geçmek paha biçilemez.
şöyle bir kaç gündür kendi çapımda bir kamuoyu yoklaması yapıyorum.

soruyorum öyle tanıdığım, tanımadığım insanlara. taksicisinden, bakkalına, iş yerindeki yöneticilerden, komşuya ona buna falan.

seçim de hangi siyasi partiye oy kullanacaksınız diye..

genel intibah şöyle.

işsizlikten bıkmış, parasızlıktan usanmış, yolsuzluktan illet etmiş, baskıcı ve yasakçı politikadan bunalmış bir millet var. ve emin olun ki elli kişiye sorduysam kırkı akp ye değil, diğer alternatiflere şans vereceğini söylüyor. hepsi, akp nin a sını duymaya tahammülleri olmadığını dile getiriyor.

yani kısaca demem o ki, akp %50 den fazla bir oyla tek başına iktidardır. rahat olun *
12 haziranda yapılacak olan genel seçimlerin sonucudur.
anketlere göre:
AKP yüzde 46.4
CHP yüzde 24.7
MHP yüzde 10.2
BDP yüzde 5.9
DiĞER yüzde 12.8
sayımlar sırasında elektrik kesilmeleri, kaybolan sandıkların bulunamaması ile sanırım akp'nin %50 hedefine yaklaşabileceği sonuçlardır.
büyük ihtimalle akp nin yine iktidarda kalacağı seçimdir.
havada karada denizde ak parti yine iktidar.**
bir tahminde biz yapalım.
akp yüzde 44
chp yüzde 24
mhp yüzde 11
bdp yüzde 6
gerisi yüzde 15.
akp: % 41-47 (karşısında güçlü bir muhalefetin olmaması ve her türlü hile hurdanın mübah olması)
chp: %25-35 ( genel başkanları ve m.vekillerinin akp ye çalışıp halkın degerlerine laf etmesi)
mhp: %14-17 ( toplumdaki imajının bozuk olması ve üniversitelerde oruç için kavga çıkarması)
Bdp: %7-9 ( yeni yeni kürt oylarına oynaması artı oylar getirmesi).
sp: %4-5 ( değişime ayak uyduramaması millete zamanında kömür dagıtmaması)

diğerleri hiçbir zaman yüzde 5 oy bile almaları hayal..
ve parantez içindekiler akp nin 10 yıl daha iktidarda oldugunun chp mise akp iktidarına oynadıgının mhp ise üniversitelerde kavgaya karışmazsa oyları artar bdp ise kürtçeye sarılarak oylarını artırıyor.
chp ve kılıçdaroğlu böyle giderse ülkemiz gene akplilere kaldı demektir.
akp şayet yüzde 30-35 civarına düşerse başbakan değişebilir. tabi chp'nin de yüzde 30 barajını geçmesi gerek. mhp-saadet partisi ve yeni kurulan has partinin performansı seçimi çok etkileyecektir. dtp'yi hesaba katmadım kemik oyları fazla değişmiyor zaten.

aslına bakınca olmayacak şeyler değil, fakat akp henüz şimdiden mağduru öyle güzel oynamaya başladı ki aynı taktikler yine tutarsa akp yine yüzde 40 civarı oy alır.
malesef akp'nin yine iktidarda kalacağı seçim sonuçları.
akp %0
chp %0
mhp %0
diğerleri %0
yanlış hesap mhpyi iktidar yapabilir aman dikkat efendim.http://www.youtube.com/watch?v=wxaA4bVzbRw&feature=related&feature=related
2007 seçimlerinden önce de hiçkimsenin akp'li olmadğını gördükten sonra 2011 seçimlerinde de kesinlikle akp'nin iktidar olacağı kanaati yaygındır.
yobaz akp nin iktidar olacağı, beceriksiz ne anlattığını kendi de bilmeyen halkın kendisinden gıcık kaptığı basiretsiz chp nin ikinci parti olarak ana muhalefet olacağı,mafya mhp nin terörist bdp nin klasmanda diğerlerini takip edeceği yani bu günkünün aynı sonuçlanacak gereksiz seçimdir. gariban halka gene faydası olmayacak seçimdir.
ak parti % 46
CHP % 26
mhp % 11
BDP % 6
saadet % 2
BBP % 2
has % 1
dp % 0.6 (mhp ile birleşebilir seçim yaklaşınca)
kafadan sallama olarak 0.90 güven aralığı ile:

akp 40%-45%
chp 25%-30%
mhp 8&-15%
bdp 3%-6%
son yapılan anketlere göre durum şu şekildedir;

akp %35-%38 aralığında
chp %33-%36 aralığında
mhp %12-%15 aralığında (bahçeli'Nin 40. yıl olayı farkında olmasalar da çok oy kaybettirdi kendilerine, tek umutları başkan değişimi)
bdp %9-%11 aralığında.

son seçimlere göre bayağı bir heyecan olacak. elbetteki bunlar tahmini sayılar. dış faktörlerin olması da cabası. akp bekleninenin aksine %40'ın altında kalacak, kararsızlardan deniz baykal'ın kaçışı ile büyük bir oy chp'ye geçecek ama chp de ayakta durmuyor. onlar da artık merkez partisi. yukarıdaki resimde bir tane sol partinin bile olmaması türkiye cumhuriyetinin kanayan yarası.

dış faktörler dedik. bunlar hakkında bilgim yoktu, ta ki ankara'daki yerel seçimlere kadar.bu seçimlerde biliyorsunuz akp oy kaybetti ama yine de açıkça önde olduğu söylenebilirdi. ben çankaya'da bir ilkokulda görevli idim. üniversite öğrencisi olduğum için kolay bir şekilde görev aldım. sonuçlar bittikten sonra gece sayımların yapıldığı anda önce elektriklerimiz kesildi.(çankaya'yı bilen bilir, kesseler melih gökçek'e oy vermezler. melih'in hırsız olduğunu bilen insanların konuşlandığı bir yer) okulun jeneratörü vasıtası ile elektrikler geri geldi ancak bu sefer de baskına uğranıldı. üniversite'den bir kaç arkadaş (mansur yavaş destekçisiydi bu arkadaşlar) baskın olacağı haberini önceden alıp oy sandıklarını, çuvalları korumaya gelmişti. denildiği gibi baskın oldu. oldukça akıllı ama gözü dönmüş bir şekilde saldıran adamlar çuvalları getirdikleri gaz ile yakmaya çalıştılar. tabi içeride insanlar var, biz varız. hayatımız tehlikeye girdi diyebilirim ama mansur destekçisi arkadaşlar biz bağırıp çağırınca son anda yetiştiler. ortada büyük bir kavga oldu, baskıncılar bayağı bir dayak yedi. 2 tanesi yakalandı ve hemen polis arandı. baskıncıların kimliklerine bakılırken bir tanesinin akp gençlik kollarında görev aldığı anlaşıldı. biz tepkisiz kaldıysak da mansurcu arkadaşları durdurmak için bayağı bir kastık.

polis geldi. durumu izah ettik. polis'in ilk tepkisi bizi aşırı şaşırttı. "tamam tamam biz hallederiz, verin hadi elemanları" dediler. o anda benim arkadaşın kafaya dank etti, polis de işin içinde. biliyor. adamlara polisin bir sarılmadığı kaldı resmen. işimize devam ettik.

o gece tüm çankaya'da elektrikler kesilmişti ve basına yansımayan daha kaç tane baskın olduğunu bilemiyorum.

dış faktörler(bunun gibi sistemli, çalışma ile) akp oylarını %6-%7 civarında arttırabilir. yani bu da %40 barajını tekrar geçebilecekleri anlamına geliyor. ama bu şekilde katakulli olmazsa akp çok büyük bir ihtimalle%40 barajı altında kalacaktır.

bu arada söylemeye de gerek yok, 13 haziran sabahı %100 tayyip yeniden başbakan. bir 5 yıl daha böyle gidecek. ama terk partili hükümet 13 haziran sabahı bitiyor. en azındna bu kutlanılabilir.
akp destekçileri tarafından "3 kere üst üste iktidar olduk" tezahüratı yazılmasına sebep verecek seçim olacaktır.
korkum odur ki, devletçi, hukukun üstün olduğu demokratik tc son kez ve ebediyete göç edecektir.
akp tekrardan iktidar olursa artık kabul edecek insanlarımız göbeğini kaşıyan adamlar çalışıyor,bir şeyler yapıyor. anketler de şunu gösteriyor ki hükümet diğer iki büyük muhalefet partisinin aldığı toplam oydan daha fazla alacak.
akp % 40-43
chp % 26-28
mhp % 14-16
bdp % 6-8

tahminlerim bunlardır efendim.
burası türkiye...

seçim öncesi, iktidarın lehine ergenekondu bilmem neydisinden herhangi bir olay patlatılır ve birkaç puan yanılabilirim ama akp %40 oyunu alır kardeşim...

bir dönem daha tek başına iktidar olurlar. akabinde 5 yıl kadar sonra yapılacak olan genel seçim türkiye'nin upuzun yıllarına damga vuracak.
güncel Önemli Başlıklar