bugün

Bu referandumda fetö evet dedi o zaman bu referandumda evet verenler fetöcü mü ?
bu sonucu bildim ama %58 e rağmen akp nin uyum yasalarını çıkartmayacağını bilemedim.
biz sandığa gittik demokrasi için oy verdik hazretler hala uyum yaslarını çıkartmadılar ve askeri yargı dimdik ayakta.
anayasa da yapmayacaklarını adım gibi biliyorum.
vesayet rejimi akp nin eline geçti lakin buna uyanmayan chpyi anlamak mumkun değil.
aklı olan chp li yeni anayasa diye akp nin kapısınd ayatması gerekiyor.
hala mı darbelerden ümitvarsınız ki bu berbat anayasayı değiştirmmek için kılınızı kıpırdat mıuorsunuz?
-hala daha askeri yargı diyorlar ya işte buna kızmamak elde değildir -çünkü yine orduyu o hale getiren siyaseilerdir bu ülkede darbeyi yaptırandan siyasilerdir çünkü onlar soğuk savaşla ilgiliydi ve de savaş olan ülke de elbette -ordu harekete geçerdir- yine güney kore ye asker gönder girşmleridnen itibaren her şey zaten siyasilerin elindeydi
-bizim soğuk savaşa girmemiz zaten hataydı !!!
-ikinci dünya savaşında olduğu gibi tarafsız kalmalıydı askerimzin zaten o zaman burnu kanamazdı ve de -darbe yapmazdı dır!!!
(#8890725)Bir devlet bahçeli ile karşı karşıyayız.
30 aralık 2010 uğur dündar ile star ana haberin muhabiri osman terkan mikrofon elde sokaklarda;
- 12 eylülde neyi oyladınız?
+ evet dedim.
- ne için evet dediniz
+ ben bilmiyom bize öyle dediler.

başka biri;
- türkiye hangi sistem ile yönetiliyor.
+ akparti sistemi ile.

başka biri;
- 12 eylülde neden referanduma gidildi?
+ ben bilmem tayyip ne derse o.

işte sonuç sokaklarda.
beyaz türklerin mağlup olup akıllı ayağına yatmasıdır.
kenan evren ve diğerleri henüz yargılanmamıştır çünkü onları yargılayacak mahkeme yetkisizlik kararı almıştır "evet"çiler, "yetmez ama evet"çiler özü itibari ile "hayır"sızlar dediklerini yapmış hesap sormuşlardır, hsyk ile hesap sormuşlardır savcı atamalarında ortaya çıkan sonuçlarla hesap sormuşlardır, eğitim sisteminin son geldiği nokta ile hesap sormuşlardır, halkları birbirine düşman ederek hesap sormuşlardır, utanmazlıkları ile hesap sormuşlardır, satılmışlıkları ile hesap sormuşlardır.

evet hesap sorulmaktadır ancak ne darbecilerden ne de darbeden nemalananlardan değil halktan hesap sorulmaktadır.
bu konu hakkında tek birşey söylüyorum; %42, %58'den büyüktür aga. bu kadar hadi eyvallah..
kenan evren henüz yargılanmamıştır. dolayısıyla bir sonuç çıkmamıştır.

bilmeden öyle bir konuşuyorlar ki adamı deli ediyorlar.
Referandumda "Evet" oyları kazanırsa şeriat gelecek, cumhuriyet elden gidecek deniyordu.

hani nerde???

şeriatın filan geldiği yok!!!111birbirbir
Referandumda "Evet" oyları kazanırsa demokrasi gelecek, darbeciler yargılanacak ve 12 Eylülün hesabı sorulacak deniyordu.

Hani nerde???

Kenan Evreni ve diğer darbeci generalleri kimsenin tutukladığı ve yargıladığı yok!!!
şimdilik Allianoi antik kentinin üzerine kum dökülmesi ile sonuçlanan referandumdur. kamu dairelerinin, köprülerin ve yolların körfez sermayesine terk edilmesiyle devam edecektir. referandum sonuçları allah yarattı dememektedir anlayacağınız.
başkanlık sistemi, demokratik özerklik ve suçluların yüce divan'dan kaçmasıdır.
Friedrich Nietzsche (Adam en az 110 yıl önce ne güzel söylemiş) "Cahil bir toplum,özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi ,hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder.Cahil toplumla seçim yapmak,okuma yazma bilmeyen adama,hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır!Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir."
doğu ve güneydoğu halkının eğilimleri açısından büyük önem taşıyan sonuçlar vermiştir.

kürt kökenli yurttaşlarımızın yoğun olduğu 19 doğu ve güneydoğu ilinde* toplam kayıtlı seçmen sayısı 6,756,000 kişidir. bunların, 3,899,000 yani %57'si oy kullanmıştır. toplam evet oyu kullanan seçmen sayısı 3,236,000 ve il nüfusları bazında 'evet' oyları ortalaması %83'tür.

bu veriler ışığında;

- bdp'nin oy vermeyi engelleme kampanyasının, beklendiği gibi yüksek bir başarıya ulaşamadığı açıktır. zira, toplam seçmenin %57'si oy kullanmış ve demokratik tercihlerini aslanlar gibi ortaya koyarak, bdp'ye de açıktan açığa ; -hadi ordan! demişlerdir.

- 'evet' oyu kullanan seçmen sayısı ve yüzdesi sandığa giden %57'nin %83'ünü oluşturmaktadır. onlar tercihlerini daha demokratik olduğunu düşündükleri bir anayasa'dan yana kullanmışlardır. sayıları 3,236,000 olan bu kesimi, uzlaşmacı ve gerçekten hak arayışında ya da üzüm yeme niyetlisi bir kesim olarak da değerlendirmek mümkündür.

- 'hayır' oyu veren %57'nin %17'si yani 662,830 kişi ise anayasa değişikliğini yeterli görmemekle birlikte, demokratik haklarını kullanmaya yönelik engellemelere prim vermediklerini de kanıtlamışlardır.
evet diyecek olanlara koyun diye hakaret edenlere fena koymuş olan sonuçlardır.

(bkz: bize koyun dediler biz de koyduk)
Doğunun kürdistan olmasının temelleridir.
halkın bir kısmını her zaman, halkın hepsini bazen kandırabilirsiniz, ama halkın tamamını her zaman aldatamazsınız.
pek hayır'lı olmayan sonuçlardır.
1959'da biri ''bu kanunlar birgün size de lazım edecek'' demiş...

sayıyorum; 51 yıl yıl geçmiş...

1950-1899

edit: bunu niye eksilediler anlamadım.
http://www.facebook.com/v...v=431724518541&ref=mf *
(bkz: oda tv nin sus pus olması)
http://www.odatv.com/n.ph...cin-cagirdilar-0509101200
(bkz: #8859498) entry i açan yazar tv de izlediğimiz ve bol bol ahkam kesen amcalardan daha sağlam bir yorum yapmış.
Bu yönü ile uludağsözlüğü tebrik etmek lazım.
Yeni bir uzman keşfetmiş.
hala çaylak olması ise ayrı bir ayıp.
cehape ve zihniyetinin son 8 sekiz yılda yaşadıgı göt olma zincirlerine bir yenisini daha ekleyen sonuçlardır.