bugün

Olay ne gençler uuu.

Ortam karışacak bilgilendirin çekirdeğimi aldım.
Sözlüğe karşı içimde brukluk bırakan başlıktır.
Olmaması gereken şeyler bunlar eğer gerçekse hiç yakışmıyor. Herkes kendi öz iradesi ile kendi düşüncelerini yazmalı, yazabilmeli.
kaynak oda tv olunca insanın gülesi geliyor. koskoca haber kanalının uğraştığı şeye bak.

işte bu zihniyet bunları iktidar yapmıyor. olamazlarda asla.
Sözlük özgürlüktür devlet yandaşlığı değil. Özgür bırakın be kardeşim.
kahve basıp hayır propagandası yapanlara haber yok surada iki hesap kullanıldı habere bak. hey yavrum hey.

17 nisanda görüşürüz muhalif efendiler.
bakın burada sorun; birilerinin evet ya da hayır propagandası yapması değildir.
problem, eski ya da pasif hesaplarla bunun yapılmasıdır.
yav ismail, sen zeki adamsın.
şunun bir şekilde ortaya çıkmayacağını nasıl düşünürsün?
kör göze parmak sokar gibi hem de benzer başlıklar altında 15-20 entryli yıllardır entry girmemiş adamlar toplaşacak ve bunu buradaki yazarlar anlamayacak mı sandın?
çok enteresan ya.
hani acaba hayır çıkmasını istiyor da evetçileri bu şekilde gösterip algı mı yönetiyor?
lan kesin böyle di mi?
yoksa başka bir izahı yok yani şunun.
Sen o kadar uğraş, didin hala sözlüğün yüzde %80'inden fazlası Hayır diye avazı çıktığı kadar bağırsın. Uzun zamandır bu kadar büyük bir göt oluşa da şahit olmadım ayrıca.

(bkz: Güzel günler göreceğiz güneşli günler)
(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

ülen 2 gün girmedik sözlüğe neler olmuş dedirten haber.
yine bir rezillik ile kamuoyuna servis edilmişiz.
ne mutlu bize...

gerçi rezil olan biz yazarlar değiliz.
aslında sözlük yönetimi de değil rezil olan.

rezil olanlar sözlükten hesap kiralayıp propaganda yapan aktroller.

ulan hiç mi kafanız basmıyor.
şurada referandumda evet verme ihtimali olan yazar oranı nedir?
sözlüklerde referanduma evet diyecek üye sayısı yüzde 10'u geçmez.

kalan yüzde 90'lık kısmı da evet demeye ikna etmek için sizin kapasiteniz yetmez zaten.

peki neden böyle bir şey yaptınız?
çünkü kaynak bol, para çok.
propaganda için harcanan paranın hesabı sorulmuyor.

burada yönetim bunlara hesap kiralayarak kazanmayı seçmiş, akıllılık yapmış bence.
yolunacak kaz bulsam ben de yolardım.

ama burada etik olmayan şey silinmiş hesapların kiralanması tabi.
geçen gün anket yaptım sözlükte. sözlüğün 5/4'ü hayırcı. siz evet propagandanıza devam edebilirsiniz...
görsel

ankete katılmayan varsa katılabilir:
https://anket.uludagsozluk.com/s/14348/
Aktroller sizin colugunuzu çocuğunuzu sikeyim. Rezil ettiniz sözlüğü cümle aleme.
bu durumdan moderatörlerin haberi yoksa eğer sözlük yol geçen hanına dönmüş.
okurken görseldeki hali aldığım haberdir.

görsel
en sık yazı yazdığım sosyal platformun haberlerini en yoğun takip ettiğim sitede haber olmasıdır.

haber detaylarını dışkı mahiyetinde lafları fışkırtarak karartmaya çalışan zavallılar, 40-50 li yaşlarındaki ahmakları da keklersiniz, onların uzantısı düşünen benim yaş dönemimdeki bazı salakları keklersiniz ama benden sonraki, yazar çoğunluğunun yaş grubundaki hayatının baharındaki gençleri fındık boyutundaki beyinle nasıl manipüle edeceğinizi düşünüyorsunuz çok merak ediyorum.

yoğun olarak ekşi sözlük okuyorum, bir hücum yapılmış ve görünürde muhalif-yandaş oranı yarı yarıya gibi duruyor. hoş muhalif yine de fazladır, herkes dışkılayabiliyor, bağırsaklar dolu oldukça sorun yok ama adam akıllı yazı yazmak özen isteyen bir iş.

neyse, haber içeriği üzücüdür. ben yıllardır özgür bir platform olduğunu düşündüğüm sözlüğümüzde geniş geniş yazarkan alttan alta yandaş desteği konusunda üzüldüm. nitelik konusunda sorunlarımız belli, ama ben yine de genç kardeşlerime inanıyorum, güveniyorum. çünkü onlar dünyayı tersine döndürecek, ülkeyi kalkındıracak cesarete sahipler. yaş ilerledikçe biraz kırılıyor ama her daim birlikte daha güzel günlere gitmek için çabalıyor olacağız. ülke işbilmezlerin, platformlar kısa vadeli çıkarların kontrolünde olsa bile.
sözlük yönetiminin böyle bir pespayeliğe meyl etmeyeceğine inandığım iddia.

Haa, öyle bir şey varsa yönetimin ivedilikle gerekli aksiyonları alması gerekir. Bu aksiyonlar, olayları eleştiren yazarlara yönelik olacaksa, sözlüğün ruhuna Fatiha.
bi de bu var. sallandınız mı lan ben yokken?
(img:#1387429)
bu doğruysa yer yerinden oynar.
şimdi zall düşünsün.
görsel
Kaymakama valiye bölgenizde hayır oyu çıkarsa gayrısını siz düşünün artık fetoşçu mu olursunuz chpli mi diye işi bu denli çirkefliğe dökme eğiliminde olan bir ağır çıkar ittifakının vizöründen sosyal medyanın bir aktörünün nasip almaması beklenemezdi zaten.
Hayır diyenlere terörist de dendi, kanınızda boğacağız dendi, silahla meydanlarda bekliyoruz da dendi, ülkeyi de terk edin dendi, şimdi de sahte hesaplardan evet propagandası da gördük. Bakalım daha neler göreceğiz?
Tüm referandum süreci için tipik bir olay.

Akp anayasa değişikliğine, seçmenine ve haklı olduğuna inancı o kadar az ki, binbir türlü hileye başvuruyor. Standlara adam saldırtmak mı ararsın, muhalif liderleri tehditler mi, gazetecileri işten çıkartmak mı, yalan haberlerle havuz medyasıyla iftiralar atmak mı.

O sebeple bu iddianın doğru olması beni şaşırtmaz. Ama erdoğanı şaşırtacak olan tüm bu hilelere rağmen bu halkın ona o başkanlığı vermeyecek olması. Kimse salak değil, herkes herşeyin farkında.
(bkz: aktroller)

Kardeşim Uludağ Sözlüğü bırakır mısın?
Bu konu da bir bilgim yok ama sözlük devlete bir vergi ödüyormu?

Eğer ödüyorsa vergisi silineceklere sen de mi girdin zall (ismail Alpen).
Oda tv hazır el atmışken hele bi ekşi yi de ellesin de görelim. Ne kadar araştırmacı gazetecilik yaptıklarını. Uludağa gelince şapır şupur, ekşi ye gelince tısss.
iso bir çomar zaten bu bilinen bir şey de, hiç mi düşünmez kurduğu bu platformun ticari itibarını?
olm akp bugün var yarın yok, kılışdar başa gelirse ne bok yiyecen ismaiiil?