bugün

7de 7 yapan iki takımın yarı finalde karşılaşacağı maçtır.
litvanya'nın amerika'yı sikertebileceği maç. demedi demeyin.
finaldeki rakibimizi ortaya çıkaracak maç. *
kazananın final oynayacağı maç.
(bkz: #9324793)
2010 dünya basketbol şampiyonası yarı final maçı. maç şu anda ntv spor'da yayınlanıyor. ilk yarıyı abd 23-12 önde kapattı.
abd büyük bir aksilik olmazsa kazanacak ve ilk finalist olacak.
görünen o ki kevin durant biraz insan evladı gibi oynamadığı sürece litvanyanın şansı yok.
pota altına geldikçe garip açılara dönen yönetmeni dürtme isteği uyandıran maçtır.*
ilk yarı yorumu yapacak olursak şunlar söylenebilir ;
-kevin durant bir hayvandır. heyvan oğlu heyvan*
-litvanya maça amerikadan korkarak başladı. attıkları şutların çoğu girmedi. oysa ki arjantin maçında çoğu girmişti. hücumda yaptıkları tercihlerin çoğu da yanlıştı. amerikadan korkan amerikayı asla yenemez.
-kevin durant harici amerika götüm gibi üçlük atıyor. ama içeri girdiler mi öldürüyorlar. yani bu takıma maksimum seviyede üçlük attırıp top kapmak ve dönüşünde isabetli üçlük atmak lazım. içeri girilirse blok ya da ribound amerika lehine garanti. bu takıma ancak müthiş bir savunma ve seri üçlükle karşı konulabilir.
(bkz: yok artık kevin durant)
jasaitis veya kleiza devreye girmezse böyle ileri-geri gidip bitecek maçtır.
bitime 2-3 dakika kala 84-69 abd'nin üstün olduğu maç.
89-74 abd'nin kazandığı maç olmuştur. kevin durant'ın 38 sayı ile damgasını vurduğu maçtır.
abd'nin finale çıktığı maç oldu. rakip ise 11 eylül 2010 sırbistan-türkiye basketbol maçı sonrasında belli olacak.
ntv spor'un yayın kazası geçirdiği maç, bir anda spikerlerin sesi gitti.
(bkz: kevin man you are an animal)
kevin durant'in abd'yi tek başına sürükleyip finale götürdüğü maç. diğer oyuncuların hakkını yemek istemem ama litvanya'nın skorda abd'ye yaklaştığı her anda sorumluluğu eline alıp farkın kapanmasını önledi. ona yardım eden iki oyuncu vardı sadece abd'de. lamar odom ve russell westbrook iyi oynadılar. litvanya'da ise çok ön plana çıkan bir oyuncu yoktu.

bu galibiyetle birlikte finale çıkan ilk takım abd oldu. umarım ikinci takım da türkiye olur. eğer finale çıkan takım türkiye olursa kevin durant'i nasıl durduracağımızı merak ediyorum. aslında durdurmak kesinlikle mümkün değil ama en azından yavaşlatabiliriz. ayrıca hücum ribauntlarına da dikkat etmek lazım. zira bu maçta litvanya uzunları birçok hücum ribaunduna izin verdi.

maçın en skorer oyuncusu durant'ti. durant maçı 38 sayı, 9 ribaunt ve 2 asist ile tamamladı. şut yüzdesi çok etkileyiciydi. 25'te 14 saha içi isabetiyle oynadı. lamar odom ise 13 sayı ve 10 ribauntla oynadı. russell westbrook, 12 sayı, 7 ribaunt ve 3 asist ile tamamladı maçı. litvanya'nın en skorer oyuncusu, 15 sayı ve 9 ribaunt ile oynayan robertas javtokas oldu.
amerikanın durant la güle oynaya olmasa bile rahat kazandığı maç. ben litvanyanın bu kadar az direnç gösterebileceğini düşünmüyordum açıkcası. daha ilk çeyreğin 5. dakikasında 4 kere ellerindeki topu abd lilere kaptırmak nasıl bir duygu anlayamadım. tamam adamlar insan değil. ama hani arjantin karşısında izlediğimiz litvanya.

sonuçta bu amerika bile durdurulamaz olduğunu gösteriyor gibi ama yarın ola bayram ola.
litvanya'nın kaybetmesi iyi oldu. kazansalardı "biz dünya devini yendik türkiye'ye kesin basarız" gazı alacaklardı.
finali abd ile oynayacağız. yenilmez bir takım değil, yeter ki şu kevin durant denilen zibidiyi taraftarlardan biri parkete inip bıçaklasın. (ben o milli kahramana mapusta bakarım, ailesini de krallar gibi yaşatırım).

sırbistan mı? o maça baştan yenik çıktığını zaten biliyor.

(bkz: efsaneler kanla yazılır)