bugün

bugün posta gazetesi'nin meşhur haydar dümen köşesinde gördüğüm ve gülmekten sandalyeden düştüğüm soru... cehaletin bu boyutlara ulaşabildiğini tahmin edememiştim cidden. cevaben "yok evladım balyoz yetmez, sen bir greydere bağla, sonra greyderi çalıştır, sürükleye sürükleye uzar nasıl olsa" şeklinde bir yanıt verilmeli böyle bir soruya...
haydar dümen in kocamış poposundan uydurup aynı noktadan yola çıkarak cevapladığı saçmasapan bir sorudur.
böyle bir olayın uydurma veya yalan olduğunu sananlar yanılmaktadır. zira, ege üniversitesi hastanesine böyle bir vak'a gelmiştir.
(bkz: cinsel organımı uzattım şahitlerim var)
aynı zamanda 50 kilolok patates çuvalını da aklına bağlaması gereken kişinin güzide sorusu.

(bkz: alkışlar senin için)
bu soruyu soran adam muhtemelen çüküne taş bağlayıp sallandıra sallandıra uzatmaya çalışan adamın videosunu seyretmiştir ve garanti olsun diye haydar dümen' e danışmıştır. *
100 girls adlı filimde cevabını bulabileceğiniz soru.adamın takımlarına kramp girmişti zannedersem.
haydar dümenin o balyozu götüne soksan daha ise yarar diye cevaplamasini umdugum soru...
20 kiloluk bağla da sağlam olsun denilesi soru cümlesi. *
yav haydar dümen koskoca doktor, tamam posta gazetesinde yazıyor ama koskoca tıbbiyeyi bitirmiş adamsın yazma böyle şeyleri cevap da verme dedirten soru cümlesi.
ödül niyetine;

(bkz: taksi kime kurdela)
10 kiloluk balyoz bağlanmamalıdır. var gücü ile üstüne indirilmelidir.
mümkün olabilecek gelişme, ancak balyozun ucuna bir on kilo daha lutfen.
(bkz: koptu lan)
--spoiler--
temel bir gün tuvalette işerken, yan pisuvara zenci gelmiş. e göz bu kaymış tabi. gördüğünden de etkilenmiş. temel yalvarmış zenciye, ya demiş bunun bir yolu varsa söyle de bende yapayım. zenci bakmış temel'den kurtuluş yok, biz demiş çalışarak yaparız bunu, dalgayı kaldıracaksın mermerin üzerine çok sert bir şekilde günde 20 kere vuracaksın demiş.

fıkra bu ya, bir hafta sonra temel ile zenci yine karşılaşmışlar. zenci sormuş, nasıl benimkine benzedi mi diye, temel cevap vermiş. valla boyda bir değişiklik yok da rengi aynen tutturdum.
--spoiler--
(bkz: yok artık lebron james)

dört çeker traktör mü lan bu? göt göte bağlayalım bakalım kim çekecek meselesi gibi..
haydar dümenin kendisinin yazıp yine kendisinin cevapladığı sorulardan sadece biridir. türk insanı bu kadar salak değildir , bunlara inanmamak lazım gelir.
bir de benimkini içine alsan belki uzar diyerek cevap verilesi soru.
evet cevabını vererek kisiyi pirince gonderip, bugdaydan etmeyi basarabileceginiz soru.
(bkz: inceldigi yerden kopmak)
bağlayıp uzatmaya çalışma bağla öyle sok. etkisi daha iyi olur deyip .iktir edilebilecek soru.