bugün

bir ölür bin diriliriz.
memurlukla mutlu olunsaydı ben antidepresan kullanmazdım.

gidin ticaret yapın bok gibi para var. memur olur hayatınızı köreltmeyin.
Tamamen para için yapılan şey, parayla Alakası yok diyene bakmayın siz. Tayyip'in oğlu gitsin yapsın bakayım o zaman, konu vatan sevgisi ise eğer.

Değil 4.500-5.000 bana aylık 50.000 dolar verseler ben bu hükümetin başarısız terör ve dış politikası varken bu işin yakınından bile geçmem. Dünyanın her yerinde bu işi yapanların ölme riski var ama burada bunun 100 katı risk var. Belki de çözüm sürecinde görmezden gelinen, dokunulmayan PKK'nın döşediği mayına basıp öleceksiniz. Ondan sonra ne önemi var o paranın?
bunu meslek kaygisi vs olayina baglayacaklar inanmayin denmis. ikisi yakin arkadasim biri kuzenim olmak uzere yakin cevremden uc kisi basvurdu buna. hatta ikisinin sinav ucretlerini bizzat benim yardimlarimla yatirdik atmnin basinda bak simdi suraya basacaksin tc numarani gireceksin diye. bu insanlar su an 26 yasinda. universiteye gitmemis, duzenli bir geliri, meslegi, kiz arkadasi, aile huzuru olmayan insanlar. bunlarin onceligi meslek kaygisi degildir de nedir? nerden esti de basvurdunuz buna dedigimde elde avucta bi sey yok hazir bi suru insan da aciga alinmisken... seklinde baslayan bir cumlenin anlami nedir?
(bkz: Millet aç aç)

Ne yapsın garibanlar!
Her türk asker değil ama bir çoğu sigortasız ve işsiz doğar. Ehe...

Hayırlı özel harekatlar arkadaşlar.
dümeni düzgün olan yaptığı meslekten işten memnun olan kişinin başvuru yapması çok zordur. hayali bu meslek olanlar varsa bilmem ama onun harici büyük çoğunluk bir meslek sahibi olmak için başvuruyor ki mecbur adam. allah yardımcıları olsun. evet.
sebeplerinden bahsedecek olursak; gelecek kaygısı da vardır, meslek kaygısı da vardır, vatani hissiyatlar da vardır. bir vatan birbirini tamamlayan insanlardan oluşur. o üretir, sen satarsın, ben alırım, şu korur, bu yönetir falan filan. bu sebeple "hiçbir halt olamamış bari polis olayım demiş" türü cümlelerle kirletmeyin ortalığı. bunu en azından sizi korumak görevine talip olmuş olan insanlar için yapmayın.
Başvurdum ama yiyemeyeceğim şeyin altına yatmak istemediğimden dolayı parasını yatırmadık.

(bkz: yemedi)
210 bin kişi alınmayacak demektir.
900 bin diye biliyordum ben.
başvuru ücreti gerçektende 75 liraysa, 210k'de 15.750.000 lira ediyor yuvarlak hesap buda 300 pöhün 1 yıllık maaşina tekamül ediyor. buradan çıkaracağimiz sonuç devlet gerçektende işini biliyor. hem çalışan temini ediyor bunu yaparkende aldğı başvuru ücretiyle alacaği kişilerin bir kısnın finansmanını sağlıyor.
Güzel ülkemin düştüğü vahim tablo.
Acaba bu başvuranlardan kaç tanesi özel operasyon birliği askeri olma konseptine hakim merak ediyorum.

fiziksel özellikler bakımından yeterli özelliklere sahip insanlar içinde vatan millet aşkıyla yanıp tutuşanlar çoğunluktadır ama Türkiye'de polis olmak hele de işsizliğin zirve yaptığı bu dönemde doğu illerinde görev yapmak ekonomik güvenceye kavuşmak demek.

Ölürseniz şehit oluyorsunuz ki çoğu insan için en şerefli ölimlerden biri.
Cennete en güzel bir şekilde gitmek ve vatanlarını savunmak için.
neden olmasına işsizlik, güçsüzlerin güç ve para elde etme isteği, çaresizlik, körü körüne vatan sevgisi gibi durumların sayılabileceği olaydır.
bir ülke düşünün ki 21.yüzyıl dünyasında en popüler meslekleri askerlik, polislik ve memurluk gibi meslekler olsun. asıl iç acıtan 3000-3500 türk lirası maaş alıp boyun eğmek hatta baş vermek değil, toplumun bu mesleklere itilmesi, popüler olması.
11.4 milyon işsiz gence çare pansuman olmuştur.
Eminimki başvuranların azımsanmayacak kadarı lisans eğitimi alan kişilerdir. Sen git iktisat, işletme, iletişim vs. Oku sonra git polis ol. Kimin suçu?
tamamen kurtuluş kapısı olarak bakılıyor işsiz güçsüz bir işte tutunamayan ilişkilerinde hep karşı tarafı yerin dibine gömen aile sevgisi görmemiş psikolojisi bozuk kaç tane lise mezunu arkadaşım varsa hepsi başvuruda bulundu görevlerini laikiyle yapacaklarını düşünüyorum aç kalamak için mecbur bırakıldılar diyelim .
ne kadar özel bir tim olduğunun kanıtıdır.
bir hışmınan geldi geçti pöh pöh pöh.
ülkemin durumunu ortaya koyan bir olay. allah yar ve yardımcımız olsun.