estonya ile yapılacak olan hazırlık karşılaşmasının aday kadrosudur.

o değil de kadroda 8 galatasaray'lı bulunmaktadır. noldu oğuz çetin istifa mı etti sorusunu akıllara getirir efem. *

--spoiler--
1- volkan demirel fenerbahçe
2- sinan bolat standard liege
3- fehmi mert günok fenerbahçe
4- gökhan gönül fenerbahçe
5-sabri sarıoğlu galatasaray a.ş.
6- serdar kesimal fenerbahçe
7- gökhan zan galatasaray a.ş.
8- servet çetin galatasaray a.ş.
9- hakan kadir balta galatasaray a.ş.
10- çağlar birinci galatasaray a.ş.
11- ismail köybaşı beşiktaş a.ş.
12- mehmet ekici werder bremen
13- tunay torun hertha bsc
14- selçuk inan galatasaray a.ş.
15- mehmet topal valencıa c.f.
16- emre belözoğlu fenerbahçe
17- selçuk şahin fenerbahçe
18- arda turan galatasaray a.ş.
19- gökhan töre hamburger sv
20- burak yılmaz trabzonspor a.ş.
21- kazım kazım galatasaray a.ş.
22- semih şentürk fenerbahçe
23- cenk tosun gaziantepsp
--spoiler--
gökhan zan, ismail köybaşı ve selçuk şahin gibi futbola tepki olarak doğan 'futbolcular'(!) nasıl olurda davet edilir.
galatasarayın her zaman oldğu gibi yine en çok futbolcu verdiği aday kadrodur.
(bkz: hasan ali kaldırım)
ozan ipek'siz volkan şen'siz dandik kadro. estonya fark atar.
cenk tosunu milli takımda görmek güzel.. ama bir ibrahim toraman, ibrahim öztürk milli takıma giremiyorsa yazık.. çok fazla gereksiz isim var, ayrıca nuriyle hamiti madrid bırakmamış mı anlamadım.. sakatlık falan mı var yoksa.
tartisilacak cok isim var, alinan ve alinmayan. ancak necip uysal alinmamis ki, yerine oyuncu yok su kadroda. su kadroyu yapana kafam girsin.
--spoiler--
5-sabri sarıoğlu galatasaray a.ş.
--spoiler--

Anlam verilemeyen kadrodur.
3 haziran 2011 belçika türkiye maçını izlemediğini düşündüğüm guus hiddink ve oğuz çetin'in kurduğu milli takım kadrosu. o maçı kenardan izlemediklerine eminim. çünkü o maç içerisinde de bütün oyuncu değişiklikleri, bütün taktik varyasyonlar saçma sapandı. kazım kazım sağ kanatta başlamış, akabinde santrafora kaydırılmış ve 90 dakika bir bok yapmamıştı. ayrıca selçuk şahin ve çağlar da 90 dakika oyunda kalırken selçuk inan kenara alınmıştı hatırladığım kadarıyla. şimdi bu kadroya bakında kenardan maçın takip edilmediğine emin oldum. o maçta dökülen ve zaten milli takım formasını giyebilecek kapasitede olmayan çağlar birinci ve serdar kesimal yine milli takımda. kazım kazım, selçuk şahin ve gökhan zan için söylenecek birşey yok artık. bu adamlar bir yerlerden torpilli muhakkak. ama tolga zengin, cenk gönen gibi kaleciler varken fehmi mert günok nedir arkadaş? bu adamı antrenmanlarda mı takip ediyorsunuz da milli takıma alıyorsunuz. bu milli takımın santraforu kim mesela? kendi takımlarının yedekleri semih şentürk ve cenk tosun (son avrupa maçlarında yedek kalıyor). ayrıca hakan balta, ismail köybaşı ve çağlar birinci şeklinde 3 adet solbek almanın manası nedir? çok enteresan cidden. sonra almanya karşısında rezil ol, azerbaycan'a yenil. vaktiyle estonya ve malta deplasmanlarında da puan kayıplarımız var.

sonra (bkz: türk futbolunun marka değeri). marka değeri falan yok sadece digiturk iflas etmek istedi.
isim-isim yazmaya üşendim. yedi adet kazma, 2 de tatrtışmalı isim var. ne nasıl kadro lan?
yekta kurtuluş nerede dediğim, içeriğini sorguladığım aday kadrodur.
takımdaki üç sol bek:

hakan balta
çağlar birinci
ismail köybaşı

''bu ne lan?!''
Kadroya bak çay demle. Hakan balta, gökhan zan, kazım kazım ne lan? Bu nasıl bombok bir aday kadrosudur. Nuri sakattı diye biliyorum da hamit'e ne oldu da kadroda değil? Görüldüğü üzere yıllar geçti fakat hala o beklenilen değişim gerçekleşmedi milli takımda. Aynı taş aynı hamam. Bu kalburüstü kadronun maçını izleyecegime, gider seyir zevki çok çok yüksek olacak olan hollanda-ıngiltere hazırlık maçını izlerim daha iyi. Soğuttunuz adamı milli takımdan.

edit: takimin bu halinden cok memnun arkadaslar varmis. habire eksiliyorlar. birsey demedim canim ben. biz estonya ile oynuyoruz adamlar arjantin, ilgiltere. burdan bile kalite farkimiz ortaya cikiyor. yalan mi?
(bkz: milli takimin üzerindeki oguz cetin baskisi)
kimlerin seçtiğini merak ettiğim kadro. ama zannedersem beşiktaş'a büyük alerjileri var.

cenk gönen gibi avrupa da bile az bulunan türde bir kaleci nasıl alınmaz.

ibrahim toraman gibi hem kademe anlayışı yüksek hem de topu oyuna sokabilen bir defans oyuncusu nasıl alınmaz.

tanju kayhanrapid wien'de hiç mi izlemediniz.

necip uysal gibi genç, diri ve tecrübeli bir ortasahayı nasıl gözmezden gelirsiniz.

bunların yerine gökhan zan - servet çetin kazma ikilisini, selçuk şahin gibi bir yeteneksizi, fehmi mert günok oynamayan bir futbolcuyu, hakan balta gibi baltayı, serdar kesimal gibi vizyonu eksik futbolcuyu milli takıma çağırıyorsun. sonra da başarı bekliyorsun.
herkesin kendi takımından adamları görmek istediği kadrodur. tarafsız olarak bakacak olursak ibrahim toraman, mehmet topuz, tolga zengin, mevlüt erdinç ve necip uysal bu kadroda yer alması gereken futbolcular. mert günok, gökhan zan, hakan balta, ismail köybaşı ve selçuk şahin in bu takımda yeri yok.
nasıl tespit edildiği, kimlerin verdiği akılla * kadronun oluşmasına katkıda bulundukları büyük merak konusu olan kadro. bir sürü gereksiz adamdan bahsedebiliriz, bir sürü çağrılması gereken oyuncu söyleyebiliriz. fakat bütün bunları geçtim kafama şu takılıyor. fehmi mert günok isimli kaleciyi guus hiddink kaç kere izlemiştir. yoksa bizim bilmediğimiz zamanlarda fenerbahçe antremanlarını mı takip ediyor? ayrıca dikkat çeken bir diğer nokta fenerbahçe ve galatasaray karması şeklinde dizayn edilmesidir.
(bkz: olcan adın)
(bkz: necip uysal)
(bkz: cenk gönen)
(bkz: ibrahim toraman)
(bkz: serdar aziz)
(bkz: tanju kayhan)
(bkz: ozan ipek)
(bkz: egemen korkmaz)
gibi oyuncular yerine takımlarında kadroya bile giremeyen ; selçuk şahin, gökhan zan, çağlar birinci, mert günok, tunay torun gibi isimleri alarak milli takıma eziyet eden tüm teknik ekibi kutluyorum. sonra biz neden azerbaycan'a yeniliyoruz.
elbette alınmayan isimler için ya da alınanlar için herkesin bir fikri vardır ancak; tolga, cenk gibi genç ve başarılı kaleciler varken fehmi kim lan?

necip yerine selçuk tercihi ve ibrahim toraman gibi-hızlı, çevik- defansta alternatifi olmayan bir oyuncunun olmaması anlaşılır gibi değil.

edit: atlamadıysam mehmet topuz da yok ki büyük eksiklik o da.
1-2 oyuncu dışında resmen format atılması gereken takımdır. o bi iki kişiyi de d: ye kopyalarız artık.
hiddink'in artık gitmek istediğini anladığımız kadro. maç için iddia oynamak isteyenler türkiye'den uzak durmalı. kazanamayacağımız kesin. hiddink ise a milli takımımızın başında yeni seneyi görmez, gider.
hakan balta, selçuk şahin, gökhan zan, çağlar birinci gibi futbol buglarıyla dolu kadrodur.
Selçuğun hala milli takımda olduğunu görünce aziz yıldırımın hiddink'e para verdiğini düşünmeye başladım.
Besiktas olarak futbolcu gondermeme karsi alinmasi istedigim kurum kadrosu.
sırf gsde oynuyor diye milli takıma alınan futbolculardır.