ömer aşık'ın daha fazla süre almasını dilediğimiz 03:00 itibariyle ntv'Den izlenebilecek karşılaşma.
rose bryant,gasol boozer kapışmalarını izleyeceğimiz heycanlı nba maçı.
heyecanlı olcağı kesin,üst barajının aşılacağı düşünülen maç.
ntv'nin her yerinden öpmeye sebep.

son günlerde, daha dogrusu haftalarda gercekten mükemmel maclar yayinliyor ntv & ntv spor ikilisi. öncelikle kendilerini bu yüzden tebrik ediyor, basarilarinin devamini diliyorum. hep böyle yapsinlar, haftada 2 mac da olsa adam gibi izleyebilelim, nba acligimizi bastirabilelim. aslan ntv. her neyse, maca gelirsek...

simdi kimse benden objektif yorum beklemesin. ergenlik döneminde gelisen boston hayranligim haricinde, cocuklugumdan beri chicago asigi bir insanim. ve los angeles'tan da oldum olasi nefret etmisimdir. yasitlarimin sayi saymayi ögrendikleri dönemde gece kalkip nba maci izlerdim. ve o zaman da hic sevmezdim bu lakers'i. sadece formalari hosuma gidiyordu. simdi onu da sevmez oldum. ibneler.

o yüzden ben söyle diyeyim,

- gururumuz chicago 12-8 yapti su ana kadar. son 3 macini kazandi.
- kaka lakers 16-6 yapmayi basardi. bir ara bocaladi, sonra toparladi ve chicago'ya 3 maclik galibiyet serisiyle geliyor.

lakers'i bu sezon pek yakindan takip etmiyorum ama bildigim kadariyla odom-gasol-kobe üclüsü üzerine kurulu bir oyunlari var. o yüzden bir yerden sonra pilleri bitiyor. umarim tahmin ettigim gibidir de bugün boozer reyiz bi' cakar sunlara. ha yok degilse... olsun olsun, yine yeneriz.
Büyük bir ihtimalle LA Lakersın yeneceği maçtır. inşallah Ömer Asık iyi bir performans koyar.
onu bunu bırakalım da azizim, bu başlığı sözlüğümde görmek gerçekten sevindirdi beni.Evet, giderek harika bir platform olacak burası, ciddiyim.
united center'da oynanacak, 03:00 'de ntv'nin yayınlayacağı maç.
saat 03:06 olmasina ragmen ortalikta görünmeyen mac.

her iddiaya varim, mac derrick rose top sürerken ve periyot bitimine 11:48 kalmisken baslayacak cart diye.
joakim noah öküzünün, gözlerim ve basketbol bilgim(taktiksel anlamda pek yok zira) beni yaniltmiyorsa, pau gasol'la eslestigi mac.

kaan kural'in "noah biraz cok bi sey(ne dedigini unuttum) kaliyor gasol'ün yaninda" demesi bile macin bulls adina ne kadar kötü basladigini gösteriyor aslinda.

biraz cok ne lan? o degil de hücumda sifiriz. olmaz böyle.
ömer aşık için bir eğitim maçıdır. pau gasol'u sadece savunmaya çabalamamalı iyi de gözlemlemelidir. chicago'nun hücumda oldukça düşük
yüzdeyle oynadığı maç ayrıca.
ilk ceyrekte düsük yüzdeyle oynadigi gibi inanilmaz top kaybeden(öyle ki bir ara basket sayisi, top kaybi sayisindan daha azdi) bulls'un, ikinci ceyrekte lakers'in da kendisi gibi mala baglamasi sayesinde toparlanip ilk yarisini 36-32 önde tamamladigi mac.

kenardan gelip önemli katki yapan korver, son dakikalarda cosan rose özellikle etkiliydi. boozer da yavas yavas form tutuyor sanki, zamanla daha iyi olacak.

özet: cok fazla top kaybediliyor ve her iki takimin sut yüzdesi de cok kötü. buna ragmen fark 10 civarinda seyretti. ve sonra bulls toparlanarak, hala iyi oynamamasina ragmen lakers'i yakalamayi ve gecmeyi basardi. oyun böyle devam ederse ve los angeles tarafi "anan zaa" derse, bulls cok önemli bir galibiyet elde edecek gibi görünüyor.

go bulls go. git bogalar git. hehe.
son 2 dakika 12 saniye kala, bulls'un 82-75 önde oldugu mac.

lakers 6-0'lik seri yakalayinca thibodeau amca molayi aldi. o meshur savunmasini su 2 dakikada chicago'ya da uygulatabilirse cok önemli bir galibiyet gelecek.
chicago bulls'un 88-84 kazandigi ve lal karsisindaki cenabetlige son verdigi mac.

- rose özellikle son dakikalardaki basketleriyle ne kadar önemli bir adam oldugunu gösterdi.

- bulls, 7 mac üst üste maglup oldugu lakers'i yenmeyi basararak güzel bir is yapmayi basardi.

- bynum ve ratliff'in eksikligi lakers'in cok fazla yorulmasina sebep oluyor. bu adamlar dönene kadar daha cok problem yasayacaklar gibi.

- bu macla birlikte bulls 13-8, lakers 16-7 yapmis oldu.
şuan itibariyle chicago'nun 88-84 üstünlüğüyle biten maçtır...
K.Bryant 23 D.Rose 29 Sayıyla takımlarının en skorer oyuncuları olmuşlardır...