Şunu yaparım bunu yaparım diye ahkam kesmek yerine farklı bir yol izlemeyi istiyorum. Bir insan 500 aylık, 1000 aylık, 2000 aylık maaşı kadar bir teklifle karşı karşıya kalıyorsa; yaptığı tercihlerin idealist olmasını beklemek her zaman mümkün değildir.

Yani, adamın önceliği ne, adamın kutsal dediği nokta ne; bunu tespit etmek gerekir.

Adam ak partili’yse mhp’ye veya iyi parti’ye oy vermesi için bu kadara da gerek olmaz.. ama vatan kelimesine kafayı takmışsa, ne yaparsan yap hdp’ye oy attıramazsın. Çünkü kutsalı sadece bu kelimedir, ötesine aşırı takılmaz.
Tüm mesele bu, çıkarın büyüğü küçüğü olmaz. Çıkarlarınız doğrultusunda durduğun yeri satıyorsan ülkede kızdığın her şeyin temelinde olanlardansın.
kömüre, makarnaya oyunu satan varken hangi gerizekalı 1 milyon verir ki size?
(bkz: Nereye domalıyoruz)
Satarim elbette. Tarafsiz bir insanim bosa gidecegine isteyen istedigine kullansin. 1 milyon dolara sandiklari satin alirim lan.
Anasını bile satarım.
gel otur bi konuşalım.
Öyle bir enayi bulursak neden olmasın, ama bu sorunun mantık seviyesi ilkokulda gördüğümüz uçan filler kümesinden daha yüksek değil, keşke dünya böyle bir yer olsada okutsak oyumuzu 1 milyon gaymeye.
10 liraya bile satarım.

not: apoliğim.
not 2: siyaset bilimi okuyorum.
Sezai abinin söyleyişini hatırlatır.

Spoiler
"Goy amına sat gitsin, sat sat sat, goy amına oyunun amına goyim"
Spoiler
Tanesi 10 liradan 10 cuval kömüre oyunu satan varken 1 milyon dolara bütün ceddinin oyunu toplarlar abi..
(bkz: nereye domalıyorduk)
Oyun amk neyi satmam ki?
teklif olsa da satsak.
satmak değil amına bile korum.
babamı bile satarım.
satarım gider 100 liradan 5000 akpli oyu alırdım.
oyu değil kendimi satarım.
1 milyon dolar hayatımda hiçbirzaman göremeyeceğim kadar büyük bir miktar. Ama kesinlikle para için ilkelerimden ideolijimden ödün vermem. Çünkü; bi kukla olmaktan öteye geçemem, o hedef aldığım kişilerle aynı tartıya konulmuş olurum.
Evet satarım. Hatta arkadaşlarıma ve sülaleme de sattırabilirim o derece.
evet satarım diye cevap verilen anket.

ve dahası o parayı teklif eden partiye girip 1 yıl boyunca götümü yırtar çalışırım onlarla en iyi şekilde.
http://strawpoll.me/2376816
devam eden ankettir.
işaretlenmiş banknotlar ise satmam.

Soygun süsü verilmesini isterim.

Bir bankaya koysunlar.
Gidip çalmak istiyorum.
Heyecan olsun biraz amk öyle mal gibi direkt almam parayi.
satarım. zaten oy vercek adam yok ki. kötünün iyisini seçmeye çalışıyoruz. bi kötüsünü seçsem nolcak.
kime basıyoruz söyleyin yeter.
1 torba kömüre satan var ne 1 milyon dolarından bahsediyosun amk.