bugün

içindeki ateşi bu şekilde dışarı vuran liselidir. halbuki enerjisini başka yerlere kullansa daha faydalı olacaktır.
okuyan gençlikten bir yansımadır. tecrübe edinmek, olayları çözümlemek gibi gayeleri vardır.
meydanlara sendika afişi, türk bayrağı gibi şeyler yerine molotof, çelik misket, taş ve sopa ile çıkıyorsa kafasına 30 cop darbesi vurularak hizaya getirilmesi gereken liselidir.
tek başına doldurabilmesi takdire şayandır.
bir meydan da değil lan kolay mı, meydanlar.
adından anlaşılacağı gibi bir tek lisesiyse çok yiyip az sıçmıştır.
gençlik heyecanından, bir şeyler kanıtlama ihtiyacından, anarşizme olan tutkusundan o meydanları doldurduysa - mal gençliğin önde gidenidir. yok eğer gerçekten bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünen ve bilgi sahibi olan** liseli ise - takdir edilesidir.
candır. duyarlıdır, yiğittir.
17 sine kadar siyasetten uzak bir hayat sürüp ( malum lise müfredatı), 18inde bir anda oy kullanmaya salınacak ( ineği çayıra salma misali), 19unda da bir anda askerliğe alınacak liselidir.
faşizmin, ırkçılığın, aşırı milliyetçiliğin ve bilimum gerizekalılığın bu kadar revaçta olduğu bir dönemde, soran-sorgulayan beyne sahip gençlerdir. türk eğitim sistemi gibi gerzek bir teba üretmek üzere düzenlenmiş bir sistemde ortaya çıkabilmelerı ayrıca takdire şayandır. 1 mayıs'ta meydana geldiklerinde beni duygulandıran pırıl pırıl aydınlık yüzlü gençlerdir.
geleceği pek aydınlık olmayan liselidir neden mi?

o yaşta abilerinden, ablalarından, o bilinen klasik beyin yıkayıcılardan birine denk gelmiş olan veya ailesinden bu görüşleri almış olan liselidir. Nasıl ki ailesi bir dönem kuklalık yapmışsa şimdi bu liseli de kuklalık yapacaktır. yani hayatının geri kalanında da başkalarının tesiri altında kalmayaca devam edecektir.

not: kendi fikirlerimi beyan ediyorum arkadaşlar, bence o kesimin içindeki duygular böyle oluşuyor, milliyetçilik duygusu gibi özden geldiğini sanmıyorum.
sistemin acımasızlığının erken farkına varmış liselidir. bu yüzden belki işçi olan babası , belki annesi için sömürü düzenine tepkisini dile getirir. *
komunizm enfeksiyonuna yakalanmış liselidir.
gençliğin enerjisiyle, inandığı şeyleri ya da inandığı kişilerin inandığı şeyleri savunmaya gitmiş liselidir. Ama 1 mayıs'ın bile sembolleştirilip, içinin boşaltıldığı bu zamanda sesimizi duyuracağız diye mantık dışı ve nihayetsiz eylemler yapmak elbette kişinin kendi terchi de olsa, en azından reşit olana kadar böyle atraksiyonlardan uzak durması gereken liselidir.
23 nisan çocuk bayramına nasıl ki bir tek çocuklar katılmıyorsa 1 mayıs işçi bayramına da bir tek işçilerin katılmasının zorunlu olmadığını bilen duyarlı gençler.
bilimsel eğitim hakkını, hayatın sınavlara sığmayacağını savunanlardır. dünyada sistemin işleyişine iki çift sözü olanlardır.

konformist yaşıtları iddia bayilerini doldurup onlara 'gominiz, anarşik, gideceksiniz de n'olacahh yaaa' derken onlar alanları doldurup demokrasinin oy vermek olmadığını yaşıtlarına göstermişlerdir.

o yaşta korkusuzca haksızlığa karşı durdukları için helal olsundur hepsine. internet kafelerde zaman harcayan, lise çıkışlarında kavga eden ve beyinleri başka yerlerinde olan yaşıtlarına da selam olsun, varsın onlar size kendi liglerinden laf sokmaya çalışsınlar.

gülün, geçin. sıee...
devlis örgütüne bağlı olması muhtemel öğrencidir.
illa bilinçsizliğine vurmakla önyargılı yaklaşımları bas bas bagırmamıza ne hacet ey sözlük! bu sana 'bilinçli' bir liselinin 1 mayıstan çıktıktan sonra burda gördüğü bu başlığa isyanıdır. kaldıki facebooktan ordan burdan resimlerime bakıp entry giren sevgili kardeşimi de alnından öpüyorum. o eylemde tek bir tanıdıgı olmamasına ragmen 'düz liselidir' yapacak işi yoktur o bir boka yaramaz o yüzden 1 mayısa gitmiştir diyen bilincinizi seveyim. harbiden seveyim.
kaldı ki evet utanmıyorum da söylüyorum, 1 mayıs 30-60 yaş arası insanların bayramı degil. 'emek ve dayanışma günü' olarakta kutlanır. burdan bilmeyen 'bilinçli' yazarlarımıza duyurulur.

tanım: 1 mayısın sadece işçinin bayramı oldugunu düşünmeyen liselinin yaptıgı yapacagı en güzel hareketlerden biridir.
"1 mayıs işçi bayramındır, ben de milli eğitimin işçisiyim!" diye mantık yürütmeye çalışan liselidir.